Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nalatok voltak az ovibol...

Nalatok voltak az ovibol csaladlatogatoban? Mirol szolt a latogatas? (gyerekszobaba is be kell vezetini oket? ) Mivel szokas ilyenkor megkinalni oket?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt családlátogatás az oviból, csak a bölcsiből.
2013. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sok ovónő ki sem emgy, persze hogy meg fogják nézni a gyerekszobát.
2013. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Bölcsiben nem, oviból voltak, meglehetősen szemtelenül. Behívtam, leültünk, megkínáltam őket kv-val. Mondtak pár szót amit már előtte is, közben pedig pofátlanul lestek körbe. Távozáskor még vissza is fordultak, hogy a gyereknek van e külön szobája, ha igen hol? Akkor végig kellett mutatni az egész lakást.
2013. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
utolsó: ez nem pofátlanság te idióta, hanem fel kell hogy mérjék a gyerek körülményeit és jelentést kell írniuk róla... az sem mindegy hogy a gyerek hol alszik, milyen játékai vannak. Túl nagy a kosz amit szégyellsz?
2013. okt. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen.

nálunk csak azokhoz mennek ki,akiknél nem néznek ki rendes körülményeket.

2013. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi megyünk mindig a kiscsoportosokhoz.


A gyerekszobát megnézzük, a gyerek ágyát, játékait. A játékokat amiatt hogy a korának megfelelők-e. Vannak-e könyvek a szobájában, milyenek.

Én azt is meg szoktam kérdezni, melyik a kedvence, mert akkor az oviban az első napokban azt adom oda neki (ha van olyan vagy hasonló).


Megkínálni mindegy, egy pohár innivalót szoktunk elfogadni, nem kell sütit sütni vagy rágcsálnivalót venni.

2013. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk voltak, augusztusban, mielőtt elkezdődött az ovi. Én sütöttem linzert és pogácsát, vettünk ásványvizet, rostos üdítőt. Kávéval kínáltuk még őket.

Azt hiszem, hogy nem kötelező családlátogatást tenniük, illetve azt biztosan tudom, hogy a család nem köteles fogadni az óvónőket családlátogatásra. Mi nem bántuk meg, közel két órát voltak itt, végig a gyerekszobában voltunk, beszélgettük az oviról, ottani szokásokról, munkahelyekről, nevelésről, hobbikról. Játszottak a kislányunkkal. Teljesen kötetlen volt az egész. Az elején, amikor érkeztek megmutattuk nekik a lakást, de nem igényelték volna.

Abból a szempontból is nagyon jó volt, hogy így a lányunk nem egy teljesen idegen környezetbe ment első nap, hanem ismerősként fogadták az óvónők, várták, beszélgettek vele, megmutatták neki a csoportszobát, tehát nagyon jó hangulatban telt az első nap az oviban. Nekem is jobb érzés, hogy kicsit jobban megismertem őket, mert reggel és délben nincs idő arra, hogy pár szónál többet váltsunk egymással, hiszen a gyerekekre figyelnek.

2013. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ovikezdés előtt voltak, elsősorban azért, hogy megismerkedjen a gyerek velük, ne az első nap lássa őket életében először. Rögtön a gyerekszobába mentek, leültek a gyerek mellé a földre, beszélgettek vele is, velem is. Kérdezgettek az alvási, játszási szokásairól, de én is kérdezhettem bármit az ovival kapcsolatban. Kis kézzel készített ajándékot is hoztak neki. Megkínáltam őket innivalóval, de nem fogadtak el semmit. Nekem pozitív élmény volt, örülök, hogy eljöttek.
2013. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

En nem kertem a csaladlatogatast megis jonnek. Szeptember elejen kezdte a lanyom az ovit es jovo honapban jonnenek.

Magkerdeztem mas szulot is es kiderult hozzajuk nem mennek, nem jelentkeztek.

Igazabol nem ertem akkor hozzank miert akarnak jonni, mert teljesen normalis, atlag emberek vagyunk, akik igyekszenek mindent megadni a gyereknek. Ez latszik a gyerek oltozeten is, minden nap mas csini ruhaba megy az oviba.

2013. okt. 25. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Előtted szóló vagyok. Ebben az esetben megkérdezném az óvónőt, hogy mire készüljünk, mert még nem volt nálunk családlátogatás, van-e valami kifejezett oka, hogy jönnek. Ugyanis olvastam különböző fórumokon, hogy nem mindenhol van. Vagy épp valami komoly okból kifolyólag, tudnod kell-e valami ilyenről?
2013. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!