Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovodai hiányzás?

Ovodai hiányzás?

Figyelt kérdés

4 éves kislányomnak a beszokatását októberben kezdtük de 3 napnál többet nem voltunk. Aztán beteg lett...

Most január végén költözni fogunk. Másik városba fog óvodába járni.

Írtam az óvónőnek. Aki azt írta hogy nem látja értelmét akkor h januárban pár hétre itt járjon aztán egy másikba, mikor egyébként is nagyon szorongó, nehezen elváló kislány.

Ilyenkor hogy lesz az igazolás? Ki igazolja neki h januárban itt nem jár oviba, decemberben pedig még a betegség miatt nem fog.

Vagy elég az ovonovel megbeszélni vagy hogy működik ez?


2021. dec. 2. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Mivel a gyerek tanköteles korú, így tökmindegy mi az óvónő véleménye, a gyereknek mennie kel, oviba
2021. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

1, hol lenne már tanköteles?

Óvodaköteles.

De az óvodában még nincs olyan, hogy x napot túllép annak bármilyen szankciója lenne.

Ha egyet értesz ezzel, akkor az óvodavezető "leigazolja" és kész.

Ha nem értesz egyet, akkor viszed.

2021. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

2!


Bumm, akkor ovodakoteles, nem tanköteles. A lényege uyganaz, a gyereknek járnia kell az oviba. Van még valami, amibe bele szeretnél kötni? Itt a torveny: A nemzeti köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 8. § (2) bekezdése alapján minden gyermek

abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig betölti a 3. életévét, a nevelési év

kezdőnapjától (2021. szeptember 1-jétől) legalább napi négyórás óvodai nevelésre kötelezett.

2021. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

3-as, te ennyire értetlen vagy?

A 2-es világosan leírta a megoldást: az óvodavezető leigazolja.


Igen. Azt fogja leírni, hogy járt oda a gyerek, amikor egészséges volt, holott nem járt. Csalni fog! Döbbenj meg és fújd fel magadat!

2021. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Jaja, mert minden óvodavezető csal. Lop és hazudik is? Szép. Még jó hogy az én ismeretségi köröm nem ilyen.
2021. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném vinni, Itthon vagyok a hugával. És tudom, hogy ha itt nagy nehezen megszokná és rá egy két hétre költözünk akkor csak rosszabb lesz.

Csak nem szeretném h az igazolással bármi baj legyen. Akkor még írjak az óvónőnek hogy az ovodavezető igazolja e le?! Kicsit tapasztalatlan vagyok ebben.

2021. dec. 2. 09:21
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

5-re:

Hajjaj, még embert is öl!

Legalábbis az olyan ostobákat, mint te, úgyhogy légy óvatos óvodák környékén! :-))))))))

2021. dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6-ra:

Kérdező, beszélj telefonon az óvodavezetővel, mondd el neki a problémádat, és hallgasd meg, mit mond rá.

2021. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Mivel be se engedik az oviba ha köhög egyet, felhívod a gyerekdkit, megmondod, hogy köhög és kiirja két hétre.
2021. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell betegséggel sem trükközni. Ahova a fiam járt óvoda, ott volt egy nyomtatvány amin a szülő kikérhette az amúgy egészséges gyerekét. Ezt előre kellett leadni az óvónőnek, aki a vezetőnek továbbította és ő engedélyezte a távolmaradást.

Amúgy tudtommal pár éve mióta óvodakötelezettseg van igenis van szankció, mivel megvonják a családi pótlékot ha az óvoda jelenti a sok indokolatlan hiányzást, de ez a januári hónap nem az.

Én a helyedben kérdező írnék egy hivatalos levelet vagy e-mailt ezzel kapcsolatban az óvodavezetőnek. Kérelemben leírod, hogy költözés és óvodaváltás miatt a gyeremekedet nem vinné be arra a pár hétre.

Persze az orvossal is kiirathatod ha egyszerűbb.

Illetve azt hozzátenném, hogy mióta a covid van sokkal lazábban veszik az óvodakötelezettseget. Sok szülő félt és ezért nem vitte a gyereket és nem lett belőle semmi. Idén tavasszal voltam záró gyakorlaton és júniusban végeztem óvodapedagógus szakon.

Látszik rajtad kérdező, hogy téged tényleg a gyermeked érdeke hajt és a legjobbat szeretnéd Neki🙂

2021. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!