Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden esetben kell orvosi...

Minden esetben kell orvosi igazolás az óvodai néhány napos hiányzásokról?

Figyelt kérdés

Eddig csak komolynak tűnő panaszokkal kerestük fel az orvost.Nem beteges a gyerek,ami mégis adódik, kis orrfolyás,esetleg hasmenés,stb. itthon kezeljük.A rendeléskor mindig rengetegen vannak,és órákat várakoznak. Az óvoda miatt most fél napokat kell majd a váróban tölteni a valóban betegek között?Vagy lehet az ovi majd meghozza a kezelést igénylő nyavalyákat..:)

Ilyenkor minden alkalommal meg is vizsgálják a gyereket,vagy csak kiállítják a papírt?Mennyire veszik ezt komolyan az óvodában?Gondolom óvodától és orvostól függ,a tapasztalataitokra lennék kíváncsi.


2016. aug. 1. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk a bölcsiben nagyon komolyan.

Minden 3 napnál további hiányzás után kellett az orvosi igazolás. Különben nem vihettem a gyereket.

AMikor a mamánál volt 1 hetet, akkor is vittem.

Dokihoz nem kell a gyerek, elég ha te mész. Én általában odacsörgök, hogy kell igazolás, és soron kívül megkapom, megírja az asszisztens.


De valóban beteg is többet lesz, ha nem volt bölcsis.

2016. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Korábban én is így voltam vele, mint te-az embernekazért van annxi esze, mi az a probléma, ami miatt orvoshoz kell menni, és mit tud otthon kikezelni. Hát, tavaly szeptembertőlmindenre igazolás kell. Orvoshoz menni hiányzás első napján, és igazolásért az utolsón. Katasztrófa. Ráadásul a csip-csup dolgokból a sok beteg ember között komolyabb is lehet. Remélem, az új orvosunk máshogy csinálja majd, ert ez így nem túl gyermekbarát.
2016. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha betegség miatt hiányzik, akkor csak orvosi igazolással viheted újra, másrészt le is kell igazolni a hiányzást, hiszen kötelező az óvoda. Szülő akkor igazolhatja a hiányzást, ha az nem betegség miatt van és a szülő által igazolható napok száma korlátozott.
2016. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kell. Ha az orra folyik, akkor is. Tök mindegy, milyen apróság volt a baj.

Csak akkor nem kell papír, ha családi ok miatt marad itthon.

2016. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk komolyan veszik, ha betegséggel van otthon (tehát nem kirándulni megyünk 4 napra), akkor csak akkor mehet, ha visz orvosi igazolást, hogy nem fertőző, közösségbe mehet.

Magáról a hiányzásról nálunk nem kérnek igazolást, tehát hogy pl. hétfőtől-péntekig beteg volt, csak ezt, hogy melyik naptól mehet újra közösségbe.


Lehet ez is változik ovinként, nem tudom. Az első szülőin elmondták, és nem is veszik be enélkül a papír nélkül.


Ha csak enyhe betegséggel küzd, és nem viszem orvoshoz, akkor mindig telefonálok a dokinknak, mondom neki, mi a a baja a gyereknek, és ő kiállítja a papírt, és valamelyik családtag bemegy érte. De ez csak akkor van, ha nem nagyon beteg, és nem kell táppénzre mennem vele, (ilyenkor a mamánál van) mert ha táppénz, akkor szigorúan meg kell jelenni a dokinál.

2016. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálunk 10 napot hiányozhat a gyerek szülői igazolással. persze ha tudod, hogy elutaztok vagy jön a mama és azért nem hozod pár napig akkor nem kell, csak előre kell szólni :)

de ha nem megy, akkor kell igazolást vinni. az orvos természetesen megnézi, alaposan megvizsgálja. ha a tied a beteg gyerekedet nem vizsgálja meg akkor váltsatok!

azért van akkora rutinja a dokinknak, hogy be tudja lőni mikor mehet közösség, ilyen esetben előre kiállítja az igazolást. pl. hétfőn leviszem mert belázasodott, akkor megállapítja, hogy torokgyuszi és hétfőn mhet közösségbe. persze ha nem gyógyul akkor visszaviszem.


enyém sajnos sokat fullad, így ha nagy eső van, aznap nem viszem oviba, mert nem kap levegőt. aranyosak az óvónénik, beírják a naplóba és nem kell igazolnunk, most el tudod képzelni, hogy tavasszal mondjuk mennyit hiányzik emaitt. de amikor még kértek, akkor az egészséges rendelésre mentem, meg persze van papírunk arról, hogy mi a nyűgje

2016. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Elore szoltam h nem fog menni x mapig ...

Csak akkor vittem ha beteg volt ...

Egyebkent nem

2016. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,mindegyik hasznos volt.

Szegény második válaszoló,hiányzás első napján is rögtön orvoshoz menni,meg igazolásért is... ha nálunk is ilyen lesz a rendszer, nem sokat fognak látni az oviban,ugyanis nincs külön rendelés az egészségeseknek(családorvos)

A telefonos megoldás, ahol csak az igazolásért kell menni,szimpatikus.:)

2016. aug. 1. 12:11
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Akkor kellett igazolás, ha betegen hoztuk haza az oviból. Ha nem olyan gondja volt, ami miatt kellett, hogy lássa orvos, akkor felhívtam az orvost, elmondtam a problémát és kaptnk igazolást. Ha csak 1-2 napot maradt itthon, akkor igazolás nélkül bevittem, különben kértem igazolást.
2016. aug. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha orvoshoz mentünk, kértünk igazolást. De orrfolyással. köhögéssel többször maradtak itthon.

2016. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!