Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy óvodának mennyivel van...

Egy óvodának mennyivel van több feladata, kötelezettsége, ha SNI státuszt kap a gyerek?

Figyelt kérdés
Milyen plusz adminisztrációs dolgokat kell intézni? Hová, mit kell jelentenie? Utazó gyógypedagógus szervezése bonyolult? Csak ez az adminisztratív,ügyintézés része, a háttér munka érdekel. Örülnék, ha óvoda vezető tudna válaszolni, privátban is.

2021. dec. 10. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az utazó gyógypedagógust szerintem a korai fejlesztőből rendelik ki, őket keresném meg.

bolcsiben voltam ügyintéző, ott a kenysziben kellett a gyerek státuszát átállítani sni-re (talán fogyatékos volt régebben, most nem tudom mi).

a támogatás azt hiszem több, amit az állam fizet utána (talán 3xos).

de a korai fejlesztőből lehet tudnak segíteni. vagy a köznevelési törvény, biztosan van valami ami leírja mit kell csinálni, vezetni stb.

2021. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

Az SNI kétszeres pénz, az autista a háromszoros. Azt nem hinném, hogy sok plusz dokumentációval járna. Eleve minden ovisnak van kartonja, amibe az óvónők a fejlődését vezetik (ezt nem tudom, milyen gyakorisággal teszik). Az SNI gyerek kartonjába emellé kerül pluszban a gyógyped, logopédus stb. időszakos jellemzése.

Ha integráló az ovi, eleve kell lennie gyógypedagógusnak, de az is úgy működik, hogy az óvoda leszerződik valakivel, az sem plusz meló.

2021. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Utazó gyógypedagógus vagyok.

Ugye az egyik eset, hogy ha a szakszolgálat logopédusa kiszűri az ovist akkor ellátja. Ha súlyos a beszédállapota, akkor ő és a gyermek óvodapedagógusa ír egy-egy véleményt, amit az óvodavezető jóváhagyásával továbbítanak a szakértő bizottsághoz vizsgálatot, sni státuszt kérve. Ha megkapja a gyerek az sni státuszt a vizsgálat után, akkor erről kap levelet az óvoda és a szülő. Az óvodavezető felveszi a kapcsolatot a helyi egymivel vagy az önkormányzattal (azzal az intézménnyel, ami az sni-s gyerekeket ellátja a városban) e-mailben vagy telefonon. A sni-s gyerekeket ellátó intézmény vezető továbbítja az adott óvodába kijáró utazó gyógypedagógusnak a gyermek adatait, aki igyekszik beépítenie az órarendjébe. Innen az óvodának az év eleji és végi statisztikában kell jeleznie, hogy hány gyerek van az intézményben. Ugye létszámban az sni-sek több személyt tesznek ki. Illetve olyan adatbázist is vezetnek, hogy az sni-sek heti hány és milyen fejlesztést kapnak. Ideális esetben az sni-s gyerek óvónői is vezetnek egy órarendet, hogy melyik nap, hány órakor érkezik az utazó gyógypedagógus.

Ha az óvoda veszi észre, hogy ki kellene vizsgálni a gyermeket, akkor a szülő tájékoztatása mellett ugyanúgy a gyermek óvodapedagógusa ír véleményt a gyermekről, amit az óvodavezető jóváhagyásával elküldenek a szakértőihez és innen ugyanaz a történet.

2021. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!