Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Első ovis szülinapra készülök...

Első ovis szülinapra készülök a fiamnak. Mit vinnétek ami laktóz, glutén, tojás és cukormentes? Házi süti sem lehet.

Figyelt kérdés

Arra gondoltam csinálok "tortát" szívószálas üdítőből de nem találok cukormenteset.

Mit lehetne még?

Maximum 10 ezer forintot tudok költeni, 21 gyerek van a csoportban


2022. jan. 4. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Óvónő nem tud segíteni abban, hogy mások hogyan szokták megoldani?
2022. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én bemennék egy mindenmentes boltba (Szombathelyen konkrétan van ilyen bolt a Hollán Ernő utcában):

[link]

Meg ahogy nézem, Miskolcon is:

[link]

De szerintem - mivel ez egy kielégítendő igény lett - minden nagyobb városban, megyeszékhelyen, külföldön pedig szerintem már kisebb városokban is.

Az ott dolgozó embereknek ezt így, ahogy van, eléjük tárnám, közölném a legeslegfontosabb, mindent be,- és leszabályozó, elsőszámú tényezőt, az anyagi keretet, meg a második számút, a létszámot, és erre valamit mondanak.

2022. jan. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kérdeztem van aki több féle tortát visz, minden mentes sütikből cukrászdából. De azt sok gyerek nem eszi meg, kidobják sokszor.


Gyümölcs állandóan van nekik.

Ő mondta az üdítőket, esetleg olcsóbb kifestőt.

Azért kérdeztem itt, hátha kapok még ötleteket

2022. jan. 4. 10:21
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Mi a baj azzal, ha viszel párféle házi sütit azoknak, akik nem szenvednek betegségben(cukor,liszt, laktóz, stb.), és veszel pár mindenmentes sütit? Óvónők szétosztják a gyerekeknek, és kész. Annyi a lényeg, hogy ne csereberéljék össze egymás között. (Legalábbis aki érzékeny valamire, az ne kapjon olyat, amiben az az adott valami van.)
2022. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem egyszerű küldetés...

Esetleg ez? Bár ez csak hozzáadott cukrot nem tartalmaz, amúgy aszalt gyümis...

[link]

2022. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, itt vannak házi megoldásra ötletek. Görgess le, sokféle megvalósítás van. Persze neked kell összevadászni a gyümölcsleveket, mindenmentes műzlit, csokit stb, amit beleraknál, ha már ilyet szeretnél bevinni. Macera, de ha van kedved hozzá, kerestem neked linket :

[link]

2022. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha beveted magad az online áruházakba, mint Kifli vagy Tesco vagy Spar vagy Auchan..., szerintem lehet szűrni ezekre és találni párféle kekszet, gumicukrot, csokit... stb., amit szét tud az óvónéni osztani.

Pl. Kiflinél ezeket találtam:

[link]

[link]

[link]

[link]

(Nem tudom, mi alapján vannak a kritériumok, körbekérdeztél vagy az ovi kérte vagy csak te szeretnél kedveskedni mindenkinek. Mert ha cukorbeteg gyerek van, akkor a nem hozzáadott is annak számít - pl. aszalt gyümölcs - és inkább a szénhidrátot kell nézni, ha nincs, akkor meg szerintem mindegy lenne... viszont tejnél meg lehet olyan is, aki nem a laktózra érzékeny, hanem a tejfehérjére. Nem is beszélve azokról (mert sajnos szokott lenni), akik tojást vagy mogyorót vagy szóját nem ehetnek.)

2022. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
A Szafi reform csokik és teasütemények is jók lehetnek szerintem
2022. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Zöldség chips esetleg? Én nagyon szeretem.

Vagy valami más mindenmentes sós rágcsálnivaló (már ha létezik ilyen, nem vagyok képben).

Az ilyen alkalmakkor mindenki édességben gondolkodik, pedig a sós nasik is finomak, és jól is esnek annyi édesség mellett.

2022. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bulis papírpohár, mókás szívószál és cukormentes szörpi?
2022. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!