Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen 100%-ban cukormentes...

Milyen 100%-ban cukormentes babakekszeket ismertek, amit lehet adni a hozzátáplálás legelején?

Figyelt kérdés
28-án lesz 6 hónapos a kislányom, addig szeretnék várni a kóstoltatással, de azért már nézegetem, hogy miket és hogyan tudnék neki adni és teljesen ledöbbentem amikor néztem, hogy kb az ÖSSZES babakekszben meg gyerekeknek szánt kekszben van cukor vagy valamilyen szirup. Egy az, hogy miért, de az egy dolog, oké, túllendülök rajta, viszont milyen alternatíva van?
2021. jan. 20. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Házilag csinálsz almával. Az alma édesíti meg egy picit és nagyon finom. Kell bele liszt, alma és házi babaolaj. Neten vannak jó receptek :)
2021. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Alternatíva, ha te sütsz.

Egyébként a rossmannos répás keksz hozzáadott cukor nélküli. Talán az az egyetlen.

Illetve a Fosfovit, de azt nem próbáltuk.

2021. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Alma+zabpehely+banàn, kisütve. Isteni finom.
2021. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Én ezt vettem annak idején: Babydream bio almás és sárgarépa keksz

hozzáadott cukor nélkül (Az összetevők természetüknél fogvat artalmaznak cukrot)Összetevők: Teljes kiőrlésű búzaliszt * 36%, Búzaliszt * 36%, almalé koncentrátum * 13%, napraforgóolaj *, sárgarépalé koncentrátum * 3%, B1 vitamin. * ökológiai termelésből


Viszont a glutént még nem ajánlják 6 hónapos kortól, ez a keksz is 8 hónapos kortól ajánlott, szóval érdemes lenne várnod mindenféle keksszel még egy pár hónapot. :)

2021. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam a zabpehely teljes kiőrlésűnek számít és ezért 1 év (illetve 10kg) alatt nem ajánlott, rosszul tudom? Mert amúgy ha lehet zabpelyhet adni ilyen piciknek, eléggé megnő a lehetőségek tárháza az én fejemben is :D
2021. jan. 20. 13:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nyugodtan adhatsz neki zabpelyhet, semmi baja nem lesz tőle. A szénhidrátok bevezetésénél elsők közt ajánlják. 6 hónapos kora óta, amióta bevezettem a glutént, adok neki zabpelyhet. Él és virul :)
2021. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A glutént az új ajánlások alapján lehet adni a hozzátâplálás elején.
2021. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Glutént és zabot is adhatod
2021. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
DETKI keksznek van cukormentes keksze, ami nem babakeksz ugyan, de ezzel vezettem be a glutént. Mindig reszeltem egy picikét az almához, aztán növeltem az adagot. Szeretem, mert tök könnyen porlad, nem is muszáj reszelni, kézzel szét lehet morzsolni.
2021. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, köszönöm szépen mindenkinek! :)
2021. jan. 20. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!