Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónénik! Magán óvodában van...

Óvónénik! Magán óvodában van idő egyenként foglalkozni a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok óvónő, de mit akarsz egyéni foglalkozást a gyereknek már oviban? Ott alapvetően az a cél, hogy a gyerek együtt legyen a többivel.

(Kivéve persze, ha valami speciális fejlesztésre van szüksége, de azt meg úgysem az óvónők csinálják.)

2022. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ahova mi járunk ott úgy van, hogy a csoportot több kisebb csoportja osztják és egy óvónőhöz csak néhány gyerek tartozik, akiknek a fejlődésére figyel. 3 havonta kapunk róla visszajelzést leülve, átbeszélve, hogyan fejlődik. Ilyenformán van, igen, de nem egyenként, csoportosan, csak kis csoportban.
2022. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Tévedés, kedves első kettő hozzászóló. Még 25-30 fős állami ovis csoportban is van egyéni fejlesztés, más néven differenciált fejlesztés-nevelés, még ha erre jóval kevesebb idő / energia jut is, mint a csoporttal foglalkozni.

(Nyilván ebből az egy szempontból jobb a magánovi, a lényegesen alacsonyabb gyereklátszám okán.)

Egyébként a "foglalkozás" kifejezés nem igazán fedi a valóságot, elavult hozzáállás; átfedésekben és komplex tevékenységekkel fejlesztünk, kivéve a heti egy óra nagytestnevelést (egyes helyi prog-ok esetén van több tesi is, bár nem javasolt). Ez nem iskola, nem tantárgyas, nem fogolalkozásokra bontott, már évtizedek óta. (Tudom, az idős pedagógusok közül sokan megszokták a foglalkozásosdit...)


Laikusként miért kell tippelgetni? Ha sejtést ír egy laikus, még csak megérteném. A kérdező is tudott volan tippelni ennyi erővel, mint ti. Lehet lepontozni engem, dolgoztam oviban, iskolában is.

2022. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam állami, magán- és egyházi oviban is, mind a 3 helyen ugyanúgy foglalkoztam egyénileg is a gyerekekkel. A magánban volt a legkisebb csoportlétszám, de ott sokkal több volt a különfoglalkozás/szakkör is, így ott sem volt számottevően több idő erre.


Egyébként szoktam kiscsoportos (3-4 azonos érdeklődésű gyerek max) és egyéni programokat is csinálni, de ez tényleg nem olyan, mint egy tanóra. Az óvodában - a szociális részétől eltekintve - főleg az a cél, hogy azonos szintre hozzuk a gyerekeket iskolakezdésre és ha esetleg kirívó tehetsége van valakinek, arra felfigyeljünk és elindítsuk a helyes úton, illetve jelezzük a szülőknek, hogy az adott tevékenységben kiemelkedően teljesít a gyermek.

2022. jan. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Mi magán bölcsibe járunk, nincs egyéni fejlesztés, de hétfőn mikor mentem érte, egyedül játszott a nevelővel.
2022. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!