Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a jobb a gyereknek, ha 2.5...

Mi a jobb a gyereknek, ha 2.5 évesen kezdi az óvodát, vagy ha 3.5 évesen? Ha előtte bölcsis.

Figyelt kérdés
2022. jan. 13. 11:58
A kérdező szavazást indított:
2.5 évesen
3.5 évesen
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ebben az esetben tök mindegy.

De nálunk ha betölti a 3 éves kort nem maradhat a bölcsiben.

Tehát a lányom aug 20án töltötte a hármat, és szeptemberig megkellett oldanunk h legyen vele valaki, mert az ovit csak akkor kezdhette.

Mondanom se kell h elgondolkodtam azon, mi van ha július elején születik🤔

Mert nekem azt mondták nem maradhat betöltött 3 éves, de oviban csak szeptemberben kezdődik a beszoktatás (nyáron nincs)

Ez máshol máshogy van?

2022. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nálunk annyi a lényeg, hogy 3 éves kora előtt kezdje el a bölcsit, de ha már beszokott akkor nem rakják ki csak mert betöltötte a 3 éves kort.

Nekem is a fiam 3,5 évesen ballagott a bölcsiből és kezdte az ovit.

Szerintem jobb ha 3,5 évesen kezdi az ovit, de ez gyerek -és ovifüggő. Nálunk vegyes csoportok voltak, durva lett volna a 7,5 éves mellett az én 2,5 éves fiam. Az sem mindegy, hogy a bölcsiben 8-10 gyerek van, az oviban 20-25. Ráadásul azért 3,5 évesen már megbízhatóbban szobatiszta a gyerek.

2022. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Köszi hogy írtál. Nem tudtam hogy ez nem egységes.
2022. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk addig volt egy gyerek bölcsis, amíg szobatiszta nem lett. Ha közeledett a 3 éves korhoz, akkor jelentkezhetett oviba, de csak akkor vették át, ha már nem kellett pelenka - addig házirendre/higiéniai elvárásokra hivatkozva elutasították ugye és várólistára került..

Az én fiam 3 évesen lett szobatiszta és mivel óvodaköteles a gyerek 3 éves kortól, ezért az óvodának ilyenkor kötelessége felvenni és sikerült is neki 3,5 félévesen helyet találniuk.

2022. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
4-es vagyok. Az írásom eleje arra vonatkozik, ha a szülő kifejezetten akarja hogy ovis legyen. Ha nem akarja, akkor simán marad tanév végéig bölcsiben.
2022. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az én fiam 3 évesen lett szobatiszta és mivel óvodaköteles a gyerek 3 éves kortól, ezért az óvodának ilyenkor kötelessége felvenni és sikerült is neki 3,5 félévesen helyet találniuk."


Itt van egy kis tévedés.

NEM 3 éves kortól óvodaköteles egy gyerek, hanem azév szeptember elsejétől, amelyik év augusztus 31-éig betölti a 3 évet.

Pl: ha szeptember elsején született, akkor csak következő év szeptemberétől óvodaköteles és addig NEM köteles az óvoda se felvenni, csak felveheti, amennyiben van hely.

Évközben pedig egyáltalán nem köteles bevenni.


A kérdésre pedig: inkább 3,5 évesen.

Mert a bölcsi kisebb csoportlétszámmal megy, nagyobb figyelem jut egy gyerekre, családiasabb.

2022. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, el is felejtettem, hogy ezt említették amikor hely után érdeklődtem. Tényleg csak jövőre kellett volna felvenniük. Csak szerencsések voltunk és volt hely neki. Elnézést!!!
2022. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam novemberi születésű. Most novemberben lett három éves. Én gondolkozás nélkül hagytam a bölcsiben. Bár nem mindegy a gyerek személyisége, de szerintem a többségnek jót tesz, hogy a bölcsiben nagyobb a figyelem, több a babusgatás és még kevesebb a feléjük támasztott elvárás.

Nem bántam meg a döntésem, így majd 4 évesen fog oviba menni. A szobatisztaság még sehol nincs nálunk... örülök, hogy megkíméltem magunkat ettől a stressztől, mert teljesen alkalmatlan lett volna rá szeptemberre.


Ugyan ez csak egy történt a millióból, de nekem van egy kolléganőm akinek a lánya egyetlen hónappal fiatalabb a fiamnál. És az elmúlt hónapokban mást sem csinált mint panaszkodott, stresszelt, mert a lánya összevissza pisil a lakásban, nem szól. Nem veszi fel egyedül a cipőjét, és hogy az oviban ez elvárás. Rossz volt hallgatni hogy mennyire nem kész még ezekre a lánya és ő milyen erőszakos vele. Ahelyett hogy hagyta volna bölcsiben és nyugodtan végig mennek ezen az úton stressz mentesen.

Persze tudom van aki már 2 évesen is nagyon önálló és imád minél nagyobb gyerektársaságban lenni. De szerintem az átlag azért nem ilyen.

2022. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!