Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen az a vegyes csoport,...

Milyen az a vegyes csoport, mitől függ melyik gyerek mehet oda? Melyik jobb a gyereknek ez vagy a kiscsoport? Tőletek kérdezték hová menjen a gyerek?

Figyelt kérdés

Soha az életben nem halottam még vegyes csoportról az oviban,az első szülői értekezletig. Meglepődve tapasztaltam hogy több anyuka is mondta hogy kérdezték tőle hová szeretné íratni a gyerekét.

Tőlem nem,így kiscsoportos lesz! Szeptemberben pont 3,5éves lesz a gyerek. A lányomnál fiatalabb gyerekek is fognak oda járni,így elgondolkodtatott nem e lesz az jobb neki?!



2013. jún. 11. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

még a szakemberek véleménye is megoszlik abban, hogy jó-e a vegyes csoport

amikor kicsiként kerül be a gyerek, akkor elvileg jó, mert a nagyoktól sok mindent tanulhat, de amikor már ő a nagy és a csoport tele van kicsikkel, akkor visszahúzzák

a vegyes csoport annyit jelent, hogy nem azonos korosztály van egy csoportban, hanem minden ovis korú, aki nem fért már be a sima csoportba, tehát 3-6 éves korig

2013. jún. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Vegyes csoport a legjobb a gyermeknek, ha megfelelö mennyiségü gondozó van akik szakképzettek egy vegyes csoportra, tudnak velük bánni, megfelelöen foglalkozni velük.

Külföldön élek és a lányom egy félig vegyes csoportba jár, ez mostan a legjobbak közé tartozik. Vagy is 3-5 éves korig vannak a gyerekek együtt, csak az iskolaelökészítösök vannak külön csoportban, de azok is néha egyben a többiekkel.


Amiért jobb a vegyes csoport, mert az életben sincsenek elkülönítve. Ès pl 3,5 éves lányodat a sok pici kicsit vissza is vetheti, pl egy közel 4 éves gyerek már nehezn találja a helyét ahol csak kicsik vannak. A nagyoknak meg meg kell tanulniuk a kicsikkel is együtt lenni, segíteni nekik együtt játszani.


A baj ott kezdödik, hogy sok helyen a gondozók túl kevesen vannak így vagy a kiscsoportosokkal vagy a nagycsoportosokkal képtelenek foglalkozni.

2013. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én óvónő vagyok(éppen gyeden), és én vegyes csoportban dolgoztam.Az az igazság, hogy mindegyiknek van előnye meg hátránya is. Bár én csak vegyesben dolgoztam, nálunk csak az volt, így a másikról nem tudok pontos infót adni, de a vegyes igazából akkor jó (főleg a szülők szerették ekkor),amikor kicscsoportos lenne a gyerkőc, mert a nagyoktól tanulhatnak a kicsik. Aztán amikor 5-6 évesek lesznek, akkor meg ugye ott vannak a kicsik, akikre esetleg több vagy más jellegű figyelem hárul, úgy gondolják a szülők, hogy háttérbe szorul a nagyobb gyerek és a kicsik lehúzzák őket. NA most én ezt szülői szemszögből közelítettem meg, mert folyton ez volt a problémájuk a szülőknek, de valószínűleg nem lesz rossz helye a kicsidnek a saját korabeli (vagy esetleg kicsit fiatalabb) gyerekek között sem. Ha az én gyermekem ovis lesz, valószínű szívesebben fogom választani én is a kiscsoportot. Remélem tudtam segíteni.
2013. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Igaza van az előttem szólónak abban, hogy ha elég óvónő van, akkor a vegyes csoport is tökéletes lehet. Mi anno külön tartottunk foglalkozást 3-4 ill. 5-6 éveseknek, külön volt iskola-előkészítő foglalkozás. Ez egy magánóvoda volt, ahol kevesebb a létszám, így kevesebb gyerek jut egy felnőttre.

2013. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kettő óvónő van és 1,5:) dadus.

Ami elbizonytalanít hogy a lányom lesz majdnem a legidősebb a csoportban(talán 1-2idősebb).

És azt sem tudom tőlem miért nem kérdezték meg,a barátnőmtől meg igen pedig neki 7hónappal fiatalabb a lánya,és ő vegyes csoportba fog járni.

2013. jún. 11. 14:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Év közben át lehet rakni a gyereket ha szeretném?
2013. jún. 11. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Általában kettő óvónéni van mindenhol, kérdés, hány gyerekre?

Kérdezd meg az óvodavezetőt erről, de nem tudom mennyire jó az a gyermekednek, ha pár hónap után, mire megszokja a társait, óvónénijét, átviszed másik csoportba. Én nem tenném.

Szerintem nyugodtan beszélj az óvodavezetővel a problémádról.

2013. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem is probléma csak az én bizonytalanságom!:( Akkor ott meg sem fordult a fejemben,csak itthon kezdtem el ezen gondolkozni,melyik lenne a legjobb a gyereknek?!


Köszi hogy írtatok!:)

2013. jún. 11. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem te most azt hiszed, hogy a vegyes csoport kiváltság. Pedig nem az. Én direkt nem vittem a lányaimat vegyesbe. Számomra a korosztályos a szimpatikusabb. Egyszerre fejlődnek, nem kell ezer felé figyelni. Egy 3 éves épp beszokó gyereknek teljesen más igényei vannak, mint egy 7 évesnek. A kicsi hónapokig sírhat, nem tud rendesen öltözni, sokszor önállótlan, esetenként bepisilhet. A nagyokat iskolára kéne felkészíteni. A középsős korosztályra meg alig jut idő, mert se ide nem tartozik, se oda.

És igen, egy jó óvónő megoldja... na de olyan nem terem ám minden bokorban.

2013. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk most 2 kiscsoport indul és egy vegyes csoport lesz. A 2 kiscsoportban 30-30 gyerek lesz. A vegyes csoportban kb. 6-an lesznek 6 évesek, akik idén nem mentek iskolába és 7-en lesznek kb. 3 évesek, akiket most vettek fel. Tehát a vegyes csoportban 13-an lesznek majd és 2 óvónő lesz mindegyik csoportban. Nálunk minden csoport 2 óvónőt kap.

Fiamat is most vették fel, nem tudom melyik csoportba kerül, de mivel utólag vették fel a fiam, lehet hogy vegyes csoport lesz. Én nem fogom bánni, csak 13-an lesznek és szerintem sokat tanulna a nagyoktól, barátnőm lánya is vegyes csoportba járt és bekapcsolódott a nagyoknak tartott foglalkozásokba is.

2013. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!