Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szereti a gyereketek az ovit?...

Szereti a gyereketek az ovit? Ha megtehetnétek, hogy ne járjon, akkor is járatnátok?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 15:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Igen, szereti. Én is teljesen pozitívan álltam az ovi felé, és alig volt kis beszoktatásos sírás. Szociálisan nagyon sokat fejlődik, amióta ovis. Eszem ágában sem lenne visszatartani. Valahol próbálom azt hinni, hogy az immunrendszer(ünk) erősödik, akárhányszor hazahoz valami ovis, és nem csak, nyavalyát.


A férjem visszatartotta az anyukája, csak a kötelező nagycsoportot járta. Ő ezzel óvta. Felnőtt korában visszavezeti, hogy valószínűleg azért ennyire antiszoc, mert nem kapott megfelelő mintát rá, hogyan is viselkedjen. Nyilván iskolában már felzárkózott, de amiket mesél, nehéz volt alkalmazkodnia. És mai napig vannak élethelyzetek, amiből szívesen kivonná magát, de tudja, hogy nem lehet.

2022. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem igazán szereti, akkor boldog, ha beteg és itthon lehet. Kb. 4 hónapig tartott, mire beszokott. Ha tehetném se tartanám itthon, 4 évesen az óvodában a helye.
2022. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon szereti igen, megtehetem hogy ne menjen bármikor mert januárban született a kistestvére és vele itthon vagyok. A nagy is itthon volt 2 hétig amikor a kistesó született és utána ő kérte, hogy hadd menjen oviba mert hiányoznak a barátai, pedig felőlem maradhatott volna még itthon, ezt meg is mondtuk neki de ő dönthetett és akart menni, minden reggel boldogan rohan be, délután pedig alig tudom hazahozni. Kiscsoportos egyébként, szeptemberben kezdte, már a beszoktatás is simán ment, nagyon jó csoportja van szuper cuki óvónénikkel.
2022. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerették, és én is szerettem, hogy odajárnak. Kell a szocializáció.
2022. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Így hogy alig jár, szereti. Covid miatt még egy teljes éve nem volt. Eleve majdnem 4 évesen kezdett, jövőre pedig már iskolás.
2022. febr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

3,5 évesen kezdte, szereti. Eleinte a játékok, a társaság volt fontos neki, most 5 évesen már konkrét barátai is vannak.

Ha tehetném hogy ne menjen, akkor is járatnám. Nagyon jó az ovink a társasági élet és az iskolai felkészítéshez.

Minden más úgyis itthon történik :)

2022. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Az enyèm nem jàrt, de a szervezett közössèget sem szerette. Kötetlenül jól elvan màs gyerekekkel, a körben èneklős, tàncolòs stb. helyekről mindig kijöttünk.
2022. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tubarózsa ***** válasza:
100%
Szereti az ovit, vannak barátai. Itthon tudnám tartani, mert én is párom is és anyu is 12+ ba dolgozunk felváltva; valaki mindig van itthon. De nem szeretném, mert sokat tanul, fejlödik, jól érzi magát.
2022. febr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen beszokott és nagyon szereti. Korábban ô kérte, hogy ‘késôbb’ menjek érte, ne 3-kor az uzsonna végére. Vannak barátai, jól érzi magát. Próbálok sokat foglalkozni vele, de jó, hogy más szempontok szerint is fejlesztik, ami nekem pl nem jutna eszembe, mert nem ez a szakmám.
2022. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Az óvoda optimális esetben nem csak gyerekmegőrző, hanem oktatási intézmény, ahol többek között olyan dolgokra tanítják a gyereket, amire otthon nem tudod. Pl: hogyan kell közösségben viselkedni. Ergo mindenképp vinném a gyereket.
2022. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!