Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti támogatnátok felnőtt...

Ti támogatnátok felnőtt gyereketeket anyagilag, ha megtehetnétek, viszont tudnátok, hogy igazából nem lenne rá szüksége, csak szórja a pénzt?

Figyelt kérdés
Felnőtt, egyedülálló, dolgozó fiam van, aki állandóan panaszkodik, hogy nem jön ki a fizetéséből. Ugyanakkor, amikor extra pénzt keres valami miatt, akkor soha nem tesz félre, hanem mindig annynit költ, amennyi pénze van. Mi megengedhetnénk magunknak, hogy egy havi fix összeggel támogassuk a fiunkat, de úgy érzem, hogy ez nem segítene rajta, mert nem képes takaréskoskodni.

2013. ápr. 19. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez esetben nem segítenék neki havi fix összeggel. Tanuljon meg takarékoskodni, beosztani, spórolni. Neki hosszútávon ez több segítség, mint hagyni hogy felelőtlenül szórja a pénzt.
2013. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem támogatnám ilyen esetben.


Én maximálisan azon a véleményen vagyok, hogy megadnék mindent a gyerekemnek, amit kell; ne kelljen dolgoznia továbbtanulás alatt, stb. Azonban az, hogy van munkája, de a saját trehány viselkedése miatt nem jön ki a pénzéből a saját hibája, amiből tanulnia kell.


Az élet nem fenékig tejfel, sajnos ha ilyen esetben pénzt kap, sosem fogja megtanulni beosztani azt. Az egyetlen tanulság amit levonna az az, hogy ha elszórta a sajátját, akkor kunyerálhat mástól, "majd lesz valahogy", azaz nem kell a tetteiért felelősséget vállalnia, mert majd megoldják helyette mások.

2013. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen esetben nem, mert ha nem próbál a saját keresetéböl félretenni, meg a meglévöböl kijönni, akkor csak kihasznál benneteket.


A helyetekben elöször megpróbálek vele közösen egy költségvetést késziteni: mennyi fix kövedelme van, mennyi a fix kiadás, és mennyi az, amiböl meg tud élni.

Neki is meg kellene tanulni beosztani a pénzt, nem pedig csak a saját kényelmét nézni.


De támogatni azt, hogy ész nélkül elszórja a fizetését, nem szabad.


Amit én megtennék, hogy alkalmakra (születésnap, karácsony) adnék neki valamennyi pénzt, de azt is csak mértékkel.

2013. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha eddig nem tanult meg takarékoskodni azután sem fog.
2013. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
KEDves kerdezo, a neveleshez tartozik, hogy megtanitsuk a gyereknek azt, hogyan tudja beosztani a penzet, tehat nem szolsz bele, az elso par honapban megjegyezheted, hogy akkor kell felre tenni, amikor arra lehetosege van, s ha erre nem figyel, akkor legkozelebb nem segited, mivel igy tudod ravezetni arra, hogy megtanulja azt, hogy nem masra szamitok pl.
2013. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Ebben az esetben nem, és igaz az, hogy nem segítene rajta, hiszen csak elverné. Ha lenne nélkülözhető pluszpénzem, akkor ebben a helyzetben inkább havonta félretenném, aztán ha később kell neki valamire (házasság, lakás vásárlás/felújítás, gyerekszületés), akkor egyben megkaphatja ezekre a célokra.
2013. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem támogatnám, de verném a fejemet a falba, hogy nem tanítottam meg kiskorában, hogyan bánjon a pénzzel.
2013. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Én 30 éves nő vagyok 2 éve munkanélküli, hiába küldöm 100 helyre naponta az önéletrajzomat nem hívnak vissza sehonnan. Ennyi idősen 22800 forint segélyből élek és szégyenlem magam, mert a szüleim támogatására szorulok.

Ha én lennék a fiú helyében nagyon magamba szállnék, és igen is megtanulnék sporolni és nem az anyukám nyakán sírnék, hogy adjon valamit, sőt inkább én támogatnám a szüleimet. Az hogy van munkája nem jelent semmit, mert lehet, hogy másnap már nem lesz semmilye. A sírás helyett gondolkoznia kellene a jövőjéről, és megtanulni sporólni. A szülei helyében pedig semmit sem adnék neki, mert a leírtak alapján inkább neki kellene adnia a megtakarítások mellett. Inkább szégyelje magát!!!

Bocsánatot kérek a kérdezőtől, ha túl nyers voltam.

2013. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Én úgy neveltem volna, hogy ne legyen ilyen problémám...

Ennyire egyszerű.

2013. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

12:52-es: "Én úgy neveltem volna, hogy ne legyen ilyen problémám...

Ennyire egyszerű."


Ebböl látszik, hogy FOGALMAS sincs a dologról.


Ugyanis a nevelés meg a példamutatás NEM minden, és sokkal kevesebbet számit, mint ahogy gondolod.


Nálunk 4 gyerekböl - ugyanúhy nevelve meg naponta a spórolós életmódot látva - 3 "megtanulta", a negyedik meg képtelen a peézzel bánni. Ha SZERINTED nevelés kérdése, akkor miért müködik 3-nál, és miért nem a 4-nél? (A 4. NEM a legkisebb, mielött ezzel jössz)

2013. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!