Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Költözés miatt óvodaváltás...

Vazul65 kérdése:

Költözés miatt óvodaváltás idén nyáron, rossz ötlet? (A többi lent.)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Másik városban másik lakás. A gyerkőc most középsős, szereti az ovit. Én idén nyáron költöznék, a párom jövőre.


A párom szerint tudjuk le egy sokkal az új környék, ovi-iskola váltást. Várjunk egy évet.


Én nem várnék. A Covid és az ilyenkor szokásos betegeskedések miatt alig volt óvodában, sokat nem veszít.

És ha az új oviban kezdi a nagycsoportot, akkor pár kis barátjával együtt kezdheti az első osztályt, nem lesz tök idegen mindenki.


Szerintetek várjunk egy évet?



2022. febr. 21. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem a problémádat. A gyereknek elég nagy gond lenne most beilleszkedni egy közösségbe meg egy év múlva újra, mint most. Az meg egyáltalán nem biztos, hogy az iskolában pont oylanok kerülnek vele egy osztályba, akikkel jól megvan, lehet, hogy már az oviban sem érzi jól magát ezekkel a gyerekekkel.


Szerintem is ésszerübb lenne egyszerre költözni, föleg, mi értelme lenne az apa nélkül lenni egy évet, ez a gyereket pluszban megviselné.


EGY költözéssel és EGY váltással túl van az egészen, minek több stresszt okozni neki?

2022. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Idén nyáron költözni ésszerűbb.
2022. febr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanebben a helyzetben voltunk 2 éve. Lányunk középsős volt, és dönteni kellett mikor költözzünk. Ugyanezt mérlegeltük, hogy menjen elsőbe egy teljesen idegen közösségbe, vagy megkockáztatjuk, hogy nagycsoportot kezdjen máshol, és reménykedünk, hogy lesznek így a suliban olyan osztálytársak, akiket ismer már. Végül amellett döntöttünk, hogy nagycsoport előtt költöztünk. A mi esetünkben úgy nézett ki, hogy ez volt a jó döntés. 3 csoporttársa is osztálytársa lett, és nagyon jól érzi magát.
2022. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!