Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek, ha szerintem...

Mit tegyek, ha szerintem bántják / piszkálják kislányomat az oviban?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves, egyre gyakrabban mondja, hogy az oviban az egyik nagycsoportos kislány gyakran megüti, csúnyát mond rá és hasonlók. Amikor megyek érte oviba, észrevettem, hogy az a kislány akiről a lányom beszélt, sunnyog mikor ott vagyok (úgy néz rám és olyan a testbeszéde, mintha szégyellné magát). Így egyre erősebb a gyanúm, hogy rendszeres kezd lenni ez a dolog. Szóljak az óvónőnek? Vagy a kislány szüleinek? (nem szeretek fölösleges feszkót generálni, kerülöm az ilyesmit, isten ments hogy valakivel rossz viszonyban legyek, de azért féltem is a kislányom, ilyen korban is még sérülékeny a lelkük, nem szeretném, hogy traumát éljen meg). Lányomnak már sokszor mondtam, hogy nem szabad senkit sem bántani, de ha őt bántják, védje meg magát és mindig szóljon az óvónéninek. Hasonló tapasztalatok? Ti mit tennétek, hogy minél nyugodtabban megoldódjon a dolog?

2022. febr. 22. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tudod otthonról megoldani, az óvónő dolga szólj lehet nem is tudják.
2022. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Rákérdeznek a neveloknel,ha rendszeresen piszkálják, arról azért tudniuk kell.
2022. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is mindenképpen az óvónőknek szeretnék először szólni, ha úgy alakul. Viszont tapasztaltam, hogy az óvónők hajlamosak nem észrevenni, vagy nem komolyan venni gyerek közötti civakodást, ezért félek kicsit hogy nem érnék el vele változást ha nekik szólnék.
2022. febr. 22. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont egyáltalán nem szólsz, akkor még úgyse fogják észrevenni. Beszélj az óvónőkkel mindenképp
2022. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
4es, a dolgok nem mindig fekete feherek. Gondolom nem véletlenül nem folytogatja a kerdezo más gyereket...
2022. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4es már onnantól sem volt számomra hiteles a véleményed, miután leírtad, hogy nincs gyereked.

Majd ha egyszer mégis lesz, meglátid hogy sok minden nem lesz olyan egyszerű, mint ahogy előtte fejben elképzelted :)

2022. febr. 22. 20:51
 7/9 A kérdező kommentje:
5ös igazad van, mindenképpen szólok az óvónőnek. Az a biztos. Egyébként azért írtam feltételes módban hogy bántják /piszkálja őt, mert volt olyan nap is, mikor arról mesélt milyen jót játszottak azzal a kislánnyal (hozzáteszem nem én faggattam, magától mesélte) másnap meg már azt mesélte hajbakaptak. Azért annyira nem lehet súlyos a helyzet, csak megelőzni akarom a bajt
2022. febr. 22. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőknek említsd a problémát. Ha eddig nem tűnt volna fel nekik, (szerencsére nálunk ez nem jellemző) akkor ezek után biztos jobban fognak figyelni. Ezt csak ők tudják rendezni, nekik kell beavatkozni ha a helyzet megkívánja
2022. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

9 így van teljesen egyetértek. Ezt fogom tenni

Köszi a válaszokat mindenkinek :)

2022. febr. 22. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!