Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megéri angol-magyar oviba...

Megéri angol-magyar oviba iratni a gyereket?

Figyelt kérdés

Még nem néztem ki ovit a 1,5 éves kislányomnak.


Iskola terén mindenképpen kéttannyelvű iskolába iratnám, de ovi terén szerintetek mennyire hatékony ez?


A házunkhoz közel van egy jóra értékelt magyar ovi (17.ker), ami a logisztikát nagyon megkönnyítené, de régebben mindenképpen angol-magyar ovit szerettem volna keresni.


Mik a tapasztalataitok? Ragadt a gyerekeitekre a kéttannyelvű oviban valós tudás vagy az angol oktatás annyiban merült ki, hogy megtanultak kb 4 dalt angolul?



2022. márc. 1. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Én amondó vagyok, hogy ha már most minden nap angolozol vele 20 percet azzal nagyon sokat tanulhat. Nem kemény nyelvtanra kell gondolni. Megkérdezed szeretne e angolozni, ha igen bementek egy helyiségbe a lakáson belül és ott csak angolul beszélgettek abban az x időben. Akkor tudja mihez kötni és nem fogja keverni a magyarral.
2022. márc. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Két barátnőm nagyon jó módszert használ és a gyerekek 3-4 évesen így 2-3 nyelvet beszéltek.

Az egyiknek két anyanyelve van (olasz, angol). Ő minden nap másik nyelven beszél egész nap a gyerekhez. Német nyelvterületen élünk, így a németet a bölcsiben hallotta (10 hónapos korától ment oda).

A másik barátnőm anyanyelvi szinten beszéli az angolt. Ők minden nap angolul mondókáztak. Amúgy németül beszéltek otthon.

Mindkettejüknél a gyerekek anyanyelvi szinten beszélik a nyelveket. Pedig az egyik gyerek mondhatni a fél életében angolt hallott. A másik naponta 1-2 órát.

2022. márc. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Napi 1-2 óra mondókázástól nem fog anyanyelvi szinten beszélni egy gyerek. Az én lányom 3 nyelvű, de így is kemény munka fenntartani azt a 2 nyelvet, amit nem használ napi szinten több órát iskolában, barátokkal. Olyan környezetben lehetséges, ahol a gyerek tényleg rá van kényszerülve, hogy használja a nyelvet. Ha az oviban egész nap csak az angolt használják, mint kommunkációs nyelvet, akkor a gyerek ténylegesen meg fog tanulni beszélni angolul. Ha van napi 1-2 óra angol foglalkozás, mondókákkal, dalokkal, de az óvónők magyarul beszélnek, az is hasznos lehet, de a gyerek nem fogja aktívan használni a nyelvet, ezért beszélni sem fog.
2022. márc. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Amennyiben te vagy az apja angol anyanyelvuek vagytok, érdemes. Amúgy tökéletes felesleges
2022. márc. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Én is jártam rövid ideig ilyen oviba.

A nyelv miatt szerintem szuper, nekem tetszett, viszont mivel magánóvoda volt, bármit megcsinálhattak, minden a 4 fal között maradt.

Tudnék mesélni. Nekem nagyon negatív tapasztalatom van, teljesen tönkretettek a gyerekek és az óvónők is (ők adták alájuk a lovat). Szerencsére csak 1 évet jártam, aztán kivettek a szüleim és nem voltam ovis végül, olyan trauma ért :(

Jó, ez 30 évvel ezelőtt volt, azóta lehet sokat változott minden, de annyira megmaradt bennem ez, hogy én inkább rendes állami oviba járattam a gyerekeimet.


A kérdésedre válaszolva pedig, sok dalt tanultunk és emlékszem rájuk mai napig. Meg pár alap mondatot. Anyanyelvi szinten nyilván nem fog megtanulni, de nem is ez a cél egy ilyen oviban, csak szokja a gyerek a másik nyelvet.

Egyébként kéttannyelvű iskolába is jártam, 16 évesen középfokú angol nyelvvizsgát tettem. Akkor sem késő, van aki úgy került az osztályba, hogy egy szót nem tudott angolul, mert előtte németet tanult általánosban. És neki is sikerült 2 év alatt megtanulni.

2022. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!