Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha magyar állampolgárként...

Ha magyar állampolgárként külföldön szülöm meg a gyerekem, akkor adhatom neki az adott országban engedélyezett neveket vagy csak a magyar neveket?

Figyelt kérdés

2021. nov. 17. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Ha a gyereked magyar állampolgár (is) lesz, akkor az MTA által engedélyezett nevekből kell választani, vagy kérvényezni, hogy az általatok választott nevet vegyék fel az utónév-listára (de ha jól tudom, amíg fel nem veszik, addig nem adhatjátok).
2021. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Adhatod.

A gyerekeim itt születtek, úgyhogy biztosra tudom. :)

2021. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Az egyes válaszoló téved.

Ha külföldön születik, adhatod a külföldi neveket.

Nálunk a férjem is, én is magyar állampolgárok vagyunk, a gyerekek is. De mindkét gyerek olyan nevet kapott, ami otthon vagy nincs/vagy más írásmóddal van.

A születés után fel kel keresni a magyar nagykövetséget, és kérni az otthoni anyakönyvezést is, de a név marad, senki nem köt bele.


Sőt. Az egyszeri anyasági támogatás igénylését is leadhatod a követségen, kiutalják a pénzt. (tudom, az otthoni támogatás kismamáknál terhesgondozáshoz kötött)

2021. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
A nagyobbik unokám magyar állampolgárként Londonban született,olyan nevet kapott, ami a magyar utónévkönyvben egyáltalán nem szerepel.Ott anyakönyvezték,itthon egyáltalán nem kérvényeztek külön anyakönyvezést, csak az ottanit hivatalos fordításban beadták, így kaphatott személyi okmányokat.
2021. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

A külföldi anyakönyvi kivonaton bàrmi szerepelhet, viszont a magyar anyakönyvi kivonatra csak az MTA-s listàról kerülhet nèv.

Kb. 3 ève vàltoztattàk, előtte tènyleg ùgy volt, ahogy több vàlaszolò is ìrta. Vagy simàn àtmàsoltàk a külföldi nevet, vagy kérhetted a magyar megfelelőjèt.

Szokásos magyar tempó, 99%-ig biztos vagyok benne, hogy egy bizonyos mèdiàban is megjelent eset miatt vàltoztattak. A szülőm kèrvènyeztèk a nekik tetsző nevet az MTA-nàl, ès azok elutasítottàk. Mègis azt a nevet kapta a baba, hiszen akkor mèg simàn àtmàsoltàk a külföldi anyakönyviről a nevet.

2021. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

köszi, hogy valaki végre megerősített (1-es voltam)

nekem is tavaly született külföldön gyerekem és az itteni magyar konzulátus mondta, hogy NEM lehet bármit adni. a magyar anyakönyvi kivonatra csak az engedélyezett listáról kerülhet név.

2021. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Adhatsz bármit, nem foglalkoznak az MTA nevekkel külföldön.
2021. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
7-es, ha Mo.-n is akarja anyakönyveztetni, akkor nem adhat bármit!
2021. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Tavaly született a lányom Angliában. A második kereszt neve nincs a listán. Az angol anyakönyvije alapján megkapta változtatás nélkül. A londoni nagykövetségén lett anyakönyvezve. Az itteni anyuka csoportokban állandó téma ez, mert a megfogalmazás erre utalhat, de a gyakorlatban senkinek nincs vele gondja, be anyakönyveznek mindenkit az angol anyakönyvi kivonat alapján.
2021. nov. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha mindkét szülő magyar állampolgár és ő is az lesz, akkor csak magyar neve lehet. A külföldi anyakönyvre rákerülhet a Jessica pl de a magyar anyakönyvi kivonaton és okmányokban Dzsesszika lesz. Ha nem hiszitek el nézzétek meg a jogszabályt, mindenki számára elérhető!
2021. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!