Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovinak meg van szabva,...

Az ovinak meg van szabva, mettől meddik kell "nyitva lennie"?

Figyelt kérdés

Egy 1500fős kis településen élünk. Én itt dolgozom helyben 8-16ig.

Fiam aprilisban tölti a 3at, akkor kezdi én pedig megyek vissza dolgozni.


Ma beszéltem az ovival, ma ért a feketeleves.

Az ovi 8kor nyit, akkor lehet legkorábban bevinni a gyereket, ami azt jelenti,hogy 8:20 körül érnék csak be dolgozni.

És fél3kor kelnek az alvásból, meguzsonnáznak és leges legkésőbb fel4kor el kell hozni a gyereket mert bezár az ovi.

Tehát legkésöbb negyed 4kor el kellene jönni a munkából.

(Ferj se hozni se vinni nem tudja, 6kor indul dolgozni, delutan 5kor ér haza).

A szomszédra nem bizhatom minden nap.


Ilyenkor mi van?


A legközelebbi ovi ez után 20km. Most kocsikázzak napi 2x be ezért?!


2022. márc. 3. 09:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ugy magyaráztak el, hogy dadus vegzettsege van. Az ovónő "jobbkezeként" dolgozott eddig. Most beiratták főiskolára, hogy ovónő diplomaja is legyen, így szerintük szabalyos.
2022. márc. 3. 10:19
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem szabályos. Daduskent max felügyelhet a gyerekekre, tehát kb bébiszitter. A gyerekek így tulajdonképpen csak megőrizve, felügyelve vannak, nincs óvodai oktatás, nevelés....Érdekes....
2022. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"A polgarmester asszony egy barom (már bocsanat)."


Amit eddig leírtál, annak alapján látatlanban egyetértek veled. :-))) Vagy inkábbb: :-(((


"Az egyik ovóneni elment nyugdíjba tavaly nyáron."

Normális esetben ki kellett volna írni egy álláspályázatot, és ha nem is azonnal, de előbb-utóbb lett volna óvónő és ugyanúgy 7-17 óra között nyitva lenne az ovi.


Azt írtad, másnak se tetszett, mikor ezt bejelentették (érthető módon). Ez másnak is ugyanúgy probléma, mint neked, gondolj erre. Próbáld fölvenni más szülőkkel a kapcsolatot, és pénzért megfogadni valamelyiket, hogy a gyerek elvitelében és/vagy hazahozásában segítsen. Az a baj, hogy jelen felállás szerint mindkettőre szükség lenne, vagyis csak olyan tud segíteni, aki eleve nem 8 órában dolgozik (vagy esetleg távmunkában).

2022. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi. A mi ovink (megyeszékhelyen!) 16:30-kor zár, és még ezt is neccesnek érzem, mert egyműszakos munkarendben konkrétan akkor végzel, tehát már nem tudsz odaérni. Ha mákod van, és el tudod intézni, akkor járhatsz 8:00-16:30 helyett 7:30-16:00 dolgozni, és akkor még odaérsz a gyerekért, ha rohansz...

De ez még ennél is sokkal rosszabb. Tényleg az marad talán, hogy elrohansz érte, aztán beviszed melóba. Én sokszor voltam anyu munkahelyén, mert ott dolgozott kb 60 méterre az ovimtól/később sulimtól, és volt hogy eljött értem, de még kicsit vissza kellett mennie dolgozni. Tök jól elvoltam olyankor, rajzolgattam, passziánszoztam, fekete macskáztam meg színeztem Paintben (ha volt szabad gép), szórakoztam anyu pecsétjével, meg hasonlók 😃 A kolléganői is nagyon aranyosak voltak, soha senkit nem zavart, hogy ott vagyok. Nekem tök jó emlék.

2022. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
41%

És ezek is hisztiznek a fizetésemelésért gondolom...


Polginak megemlíteni hogy ha nem változik a nyitvatartás, véletlen valaki jelenti hogy egy dajka van a gyerekekkel, és számíthatnak pár milliós büntetésre

2022. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!