Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik csoportba íratnád?

Melyik csoportba íratnád?

Figyelt kérdés
Két csoport indul ugyanabban az oviban. “A” csoportban az egyik óvónő szimpi neked, de a másik nem, viszont az összes ismerős gyereket ide íratják. “B” csoportban mindkét óvónő szimpi, a gyerek is e felé a csoport felé húz inkább, de itt egy kis barátja sem lesz, akit előzőleg ismerne (nem tudja, hogy a többieket a másik csoportba tervezik iratni).

2022. márc. 7. 18:54
A kérdező szavazást indított:
Az “A” csoportba íratnám
A “B” csoportba íratnám
54 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Inkább a B csoportba. Nem számít hogy még ott nincs barátja, majd lesz 🙂
2022. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

A legtöbb gyerek úgy megy óvodába, hogy nincs ismerős gyerkőc, de annyira hamar barátkoznak, hogy màr az első napokban szerez magának akár többet is.

Az sokkal fontosabb, hogy az óvpdapedagógussal meglegyen a szimpàtia, bizalom, mert az óvodás évek az együttműködésről szólnak.

2022. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha a gyerek is a B csoport felé húz, akkor miért íratnám az A-ba? Ha neki nem gond, hogy nincsenek ott ismerősei, akkor nekem miért lenne az?

Ezek után természetesen a B-be íratnám.


Bár én még olyat nem hallottam, hogy ilyenekről a szülő döntött, hanem mindig az óvoda/iskola osztotta el a gyerekeket a két csoportba/osztályba.

2022. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Azért íratnám az A csoportba, mert nekünk épp azért kellett később csoportot váltani. Nehezen illeszkedett be, 1 barátja lett csak, a másik csoportban viszont volt több, "régi" ismerős, akivel ovin kívül is játszott.
2022. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) #3 Nem tudja még, hogy ott nem ismer majd senkit, mert nem mondtam neki konkrétan, hogy xy meg z a másik csoportba fog járni, annyit tud, hogy ők is ovisok lesznek. Nálunk a szülő beírhatja a jelentkezési lapra, hogy melyik csoportot szeretné, és ha nincs nagy létszámbeli eltérés a jelentkezők között (egyik csoportba 50-en, a másikba 10-en jelentkeznek), akkor próbálnak mindenkit a választott csoportba tenni. Füles alapján egyébként úgy tudom, hogy most is összejött a csoportbeosztás a szerint, amit kértek a szülők. A jelentkezési lapra a “B” csoportot írtam be én is, de most, hogy közeledik az “éles” beíratás, mikor utoljára van lehetőség variálni, elbizonytalanodtam. Szerencsére nagyon közvetlen és könnyen barátkozik, így remélem hamar megtalálja majd ott is a kisbarátait.
2022. márc. 7. 19:27
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
B egyértelműen
2022. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

És a gyerek mi alapján húz a B csoport felé?


És a többi ismerős gyereket miért az A-ba íratják a szülei? Ha a B csoportban mindkét óvónő szimpatikus, az A-ban meg csak az egyik, azt várnám, hogy mindenki a B-be akarja íratni a gyerekét.

Vagy neked mi alapján szimpatikus egy óvónő? Mi szimpatikus ebben a háromban, és mi nem a negyedikben? Lehet, hogy a többi szülőnek (vagy gyereküknek) pont az A csoport óvónői a szimpatikusabbak? Tehát ennyire különbözik a te értékítéleted az összes többi ismerős gyerek szüleiétől?

2022. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7: volt nyílt nap és előtte szülői. A szülőin még nekem is az “A” csoport óvónői voltak szimpibbek az alapján, amit ott elmondtak. Én úgy gondoltam, hogy a szülőin a szülők ismerkednek meg az óvónővel, majd a nyílt napon már a gyerek-óvónő ismerkedésen lesz a hangsúly. “A” csoportban ehhez képest a gyerekek maguknak elvoltak, az óvónők meg a szülőkkel jópofiztak egy asztalnál, ha a gyerek odaült, akkor esetleg játszottak vele beszélgetés közben. Az egyik óvónéni egyedül akkor állt szóba a gyerekemmel, mikor csúnya szóval élve rátuszkoltam a gyereket, és közöltem, hogy kérdezte meg adott dologról az óvónénit, ott áll mellette. A másik óvónéniből annyit láttam, hogy kifelé-befelé menet a csoportszobába minden gyerekhez hozzászólt “jaj egyem meg a kis szívét, jaj de édes, jaj de aranyos vagy, stb..” Bennem őszintén ez váltott ki elég nagy ellenszenvet, mert ehhez képest annyira nem érdeklődött a gyerekek iránt, na meg azt nehezen tudom elképzelni, hogy ő mindennap ilyen édibédi az összes gyerekkel reggeltől délutánig (szóval kicsit olyan megjátszás jellegű volt nekem).

“B” csoportban az óvónénik jobban odamentek a gyerekekhez, több játékba igyekeztek bevonni őket, kicsit több mindennel is készültek, ugyanakkor azért ha kérdeztem tőlük válaszoltak, de nem az volt már akkor az elsődleges, hogy a szülővel jópofizzanak. Mivel itt ők jobban bevonták a gyerekeket több dologba, így azt is jobban láttam, hogy ha volt valami konfliktus két gyerek között, azt hogy kezelték, ezt én pl egy helyzetben direkt hagytam, hogy az én gyerekemre az óvónő szóljon rá, mert kiváncsi voltam a fejleményre (ami nekem szintén szimpatikus volt, független attól, hogy ott voltam mint szülő, ha rá kellett szólni a gyerekemre és nem fogadott szót, nem félt felemelni a hangját, tehát nem láttam, hogy ilyen jópofi jelleggel igyekszik kezelni a helyzetet, csak mert látja a szülő). Két nap tudtunk bemenni a nyílt napra, első nap mindkét csoportban voltunk, második nap mikor bementünk a gyerek már egyértelműen “B” csoportba akart menni az óvónénikhez, az “A” csoportba nem is mentünk át. Én itthon nem befolyásoltam egyik irányba sem, direkt nem mondtam neki semmit, hogy nekem mi tetszik jobban, de a nyílt nap első napja után is azt mondta, hogy neki a “B” csoportos óvónéni a kedvence. Annyit tudok, hogy két ismerős már a szülőin eldöntötte ők melyik csoportba akarják adni a gyereket, így nem is nagyon engedték át/nézték meg a másik csoportot.

2022. márc. 7. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-ra.

Ja, értem.

Hát, esetleg a gyerekednek mondd el, hogy a barátai az A csoportba járnak, aztán ahogyan ő gondolja.

Egyébként amit leírtál, annak alapján mindegyik csoport jónak tűnik. És úgyis majd fél-egy év alatt látod meg, milyenek.


Amúgy kíváncsi lennék, mi értelme annak, hogy gyakorlatilag az összes válaszra érkezett egy halom piros jel. Pedig sem éles vita, sem kioktató válaszok nem voltak. Minimum 6, de legtöbbnél 9-11 piros jel van, pedig alapvetően mindegyik válasz korrekt és jó szándékú.

2022. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem értem, #9, én mindenkinek zöldet adtam, mert normálisan válaszoltatok a kérdésre, számomra minden válasz hasznos volt. Nem értem a lepontozóknak ebben mi a jó :/
2022. márc. 8. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!