Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van egy 3,5 éves fiam. Nagyon...

Van egy 3,5 éves fiam. Nagyon akaratos. Itthon most jobb a helyzet, jelenleg az óvodában vannak gondok vele. Most mentem vissza dolgozni. Azt mondta, nem akar ott aludni. Ennek megfelelően viselkedik is. Kiabál, sír, cirkuszol alvásidőben.?

Figyelt kérdés
Nehéz kivinni a játszótérre, még nehezebb visszavonszolni. Letérdel és nem mozdul. Már mindent kipróbáltam, ígértem neki. Folyamatosan beszélek is vele. Elkényeztettük volna? Azt nem hiszem. Vagy ez elmúlik? Nagyon remélem. Már nincs ötletem. Tudtok valami okosat mondani?

2022. márc. 24. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akar hazajönni a játszótérről akkor 2 napig nincs játszótér. Unatkozhat otthon egyedül a szobájában. Az ígérgetés meg a vonszolás nem módszer. Nem folyamatosan kell beszélni, hanem egyszer, világosan, érthetően. Maximum kétszer. Ha nincs eredmény, akkor annak legyen következménye. Mégis mit ígérsz neki? Ha hazajössz, akkor kapsz csokit? Akkor persze, hogy hisztit kezdeményez, hiszen csak 10 percig kell hisztizni, abbahagyom, aztán kapom a csokit.
2022. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most mentél vissza dolgozni, ez azt jelenti, hogy a gyermek is most kezdte az ovit? Vagy legalábbis a délutáni ottalvást most kezdte?

A beszoktatás sokszor nem megy zökkenőmentesen. Nekem volt olyan gyerkőc a csoportomban, akit ottho n ölben altatott az anyukája, aztán az oviban nem volt hajlandó lefeküdni az ágyra és aludni. 2 hétig ordított minden nap az altatásnál, utána beletörődött. Nem lehet,hogy nálatok is ez a helyzet, hogy az otthoni altatási szokások mások, mint az óvodai?

2022. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy hónapja alszik ott kb. Illetve hazahozzuk, amikor tudjuk ebéd után, az óvónők kérték egy idő után. Itthon ma is aludt, bár nem minden nap. Pár hónapos késésben van szerintem. Most kezdi megszólítani a többieket, játszani velük. Pedig ezt már év végén várták tőle. Csak azt akartam tudni, normális -e, hogy ilyen makacs.
2022. márc. 24. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy azt érezze, kommunikáld, hogy szerinted jó, biztonságos hely az ovi, ezért nem félted tőle, nem sajnálod őt. És hogy nincs választása, ez az ő feladata és ez az élet rendje. Szerintem ha hagyod alkudozni, meg nincs rendszer, akkor attól ő is bizonytalan lesz. Legyél következetesebb, legyél főnök.
2022. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont azt javasolták az óvónők, hogy ne csináljuk ezt a hazahozzuk ebéd után ha tudjuk dolgot, mert ezzel a gyereket zavarjuk meg. Megszokja, hogy ez egy opció, és amikor nem hozod haza, akkor csalódott, vagy hiztizik, hogy nem akar ott aludni. Ha megérti, hogy az ovi ottalvással jár, akkor azt szokja meg egy idő után. Ha pedig a sírással, hisztivel azt éri el, hogy néha hazahozod, akkor annál többet fogja csinálni, hiszen hiszti=hazamehetek ebéd után.
2022. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 flora08 ***** válasza:
60%

Egyet értek az utolsó válaszolóval, óvónő vagyok. Kövezzetek meg, de kiscsoportosoknak nem is engedtük, hogy "hazajárósok" (a gyerekek hívják így) legyenek ebéd után, csak indokolt esetben (pl. ha időpontra kell menni vele valahová). Az első szülőin megbeszéltük, hogy vagy ott alszanak minden nap, vagy hazamennek, szintén minden nap. Legyen rendszer. Ellenkező esetben vért izzad a szülő is és mi is, a gyerek pedig teljesen összezavarodik. Nem értik, hogy ha az egyik nap itt voltak értem, mire megebédeltem, akkor a másik nap miért nem? (Nagyon megharagudott rám egyszer egy szülő, mert nem egyeztem bele abba, hogy telefonáljak neki ebéd után, ha a gyerek eldöntötte, akar-e ott aludni...) Miért kérték, hogy vidd haza? Azért mert nem aludt? És ha nem tudnád megoldani? Egy korábbi válaszoló is írta, hogy a kicsiknek időbe telik megszokni az oviban alvást. Nekem is aludt el gyerek az ölemben, mert az ágyra leülni sem volt hajlandó. A másik mellett egy óráig ültem a padlón és simogattam a fejét, mire megnyugodott.


A játszótérrel kapcsolatban pedig azt mondom, indulás előtt beszéljétek meg, hogy amikor szólsz, indultok haza. Én ilyenkor azt szoktam mondani, azt mutatja az óra, hogy ideje indulni (nem ismerik az időt, de ez szokott segíteni). Akár a telefonodon beállíthatsz egy időzítőt, és azt mondod, ha csipog, indulunk. Csak hogy valamihez kösse, hogy a játékidő vége közeledik. (Az idő múlásánal szemléltetésére vannak nagyon jópofa eszközök (timer), de nem hiszem, hogy játék közben odaszaladna nézegetni.) Ha továbbra is cirkuszol, ne menjetek.

2022. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon makacs, akaratos kisfiú anyukája vagyok. A saját káromon tanultam meg, hogy nem szabad ígérgetni és bizonyos esetekben jutalmazni sem. Én kétszer szólok, harmadszorra szó nélkül cselekszem. Aztán elmondom, hogy miért az van, ami. Volt olyan, hogy hasmánt a vállamra vetve hoztam haza a hisztiző gyereket, aztán egy hétig nem mentünk a játszótérre. Volt, hogy hatkor ment aludni, vagy nem volt mese. Meg kell tanulni nemet mondani, és lecarni, ha nem tetszik neki. Én random szoktam jutalmazni. Olyanért sosem, ami alap, hogy meg kell csinálni. Pl hazamegyünk. Vannak dolgok az életben, amiket meg KELL csinálni. Én sem kapok egy doboz Raffaellot a főnökömtől, mert bementem dolgozni. Nem vagy következetes. Az oviban alvás ügyben sem. Vagy mindig hozd el ebéd után, vagy sose, vagy csak ha valahová máshová kell menni. Szerencsétlen gyereknek nincs mihez igazodni. Kellene a kiszámíthatóság, keretek, határok, következmények.
2022. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Normális de valószínűleg azért ilyen makacs mert valamit magában nem sikerült lerendeznie..valószínűleg azért dacol mert hatalmi harcot vív veled. Meg kellene ertetned a gyermekeddel, mik a határok amin belül mozoghat. Nem csak büntetni kell. Minden egyes alkalom amikor valami nem úgy sül el, ahogy szeretnéd, annyiszor van alkalmad a gyereknek elmondani azt, hogy meddig ér a takaró. Tekintsd őt úgy hogy gyerek és nem, mint egy kis felnőtt.

Biztos meg új neki ez a helyzet. Legyél türelmes de határozott és egyértelmű. Na meg következetes.

2022. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!