Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oktòberi gyereked mikor...

Oktòberi gyereked mikor kezdte az ovit?

Figyelt kérdés

Amikor majdnem 3 vagy amikor majdnem 4 èves volt?

Jò döntès volt?


2022. márc. 27. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Augusztusi is csak 4 évesen kezdte. Tény, nála halasztás kellett ehhez. Nem lett időben szobatiszta.

Nem bántuk meg. Más téren is éretlen volt az egész napos közösségre éppen 3 évesen (fejlesztésre járt). 4 évesen pedig nagyon ügyesen és pillanatok alatt beszokott.

2022. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Amikor majdnem 3 lett. Teljesen jó döntés volt, nem volt semmi gond.
2022. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Közel 3,5 évesen, évközben, mert 3 év és 3 hónaposan lett szobatiszta.
2022. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Màr szobatiszta, az egyetlen fèlelmem a beszoktatàs, sehol nem tudom otthagyni ùgy, hogy èn ne legyek ott.

Első pàr hònapban csak 4 òràban mwnnw.

2022. márc. 27. 21:45
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Okt. 1-jén született, majdnem 3 éves volt, amikor szeptemberben elkezdte.

Az ok egyszerű volt: ha lejár a gyes, közel egy évig ki vigyázott volna a gyerekre?

2022. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Majdnem 3 evesen, mert ő például igenyelte nagyon a gyerektarsasagot es gyakorlatilag be sem kellett szoktatni, mert azonnal otthon érezte magát es nem kellettem. A kisebbik gyereknel meg pont az ellentetet latom, bar ő decemberi, de elkepzelhetobek tartom, hogy vele mashogy lesz nagyon.

Egyebkent nem tudom mindenhol igy van-e, de sok oviban szerintem igen,hogy nem kell szeptemberben kezdeni az ovit. Nalunk ugy van, hogy aki szeptember es december kozott szuletesu, akkor kezdheti, amikor betolti a 3-at, de hamarabb is engedik ugyanugy a decemberinek,hogy szeptemberben kezdjen, csak van akinek kell meg ido. A masik,hogy 3,5 evesen is kezdhet.

Semmilyen hatranya nem lesz belole, szoval ha ugy erzitek, kell meg neki egy ev, akkor sem lesz semmi:)

2022. márc. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A születésnapja utáni napon kezdett. Szeptembertől hetente 1x bejártunk "ismerkedni", így volt meg a beszoktatás. Még 1 év sok lett volna neki otthon.
2022. márc. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeptember elsején


Nálunk 2 és fél éves kortól mehet. 1 hónap alatt beszoktattuk, megszokta.

Mire lejárt a gyes, en már tudtam dolgozni.


Rettegtem a beszoktatástól, mert ha csak anyánál hagytam is ordított utánam.

2pityergés volt és ennyi.

2022. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!