Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csináljak ha a fiam nem...

Mit csináljak ha a fiam nem alszik oviban, de nem tudom délben hazahozni, mert dolgozok?

Figyelt kérdés
Egyre többet panaszkodik az óvónő, hogy az 5 éves fiam vagy sokára alszik el vagy nem is alszik. De most mit kéne tennem ebben a helyzetben? Mondjak fel a munkahelyemen vagy mit gondolnak? 6.30kor költöm, költsem fel előbb? Így is alig bir néha felkelni. Nagyszülők is dolgoznak még, senki nem tudja délben hazahozni.

#Óvoda, alvás,
2022. ápr. 3. 14:03
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Hétvégén mindig alszik, igaz fél 2nél már korábban én se tudom elaltatni
2022. ápr. 3. 14:04
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. Az én lányom sose alszik, nem aludt 3 évesen sem, hiába kel (magától) reggel 6-kor. Az óvónő dolga megoldani, hogy ne zavarja a többieket. Most már nagycsoportos, a gyerekek többsége nem alszik, megoldják.
2022. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
Semmit ne tegyél, az óvónő dolga hogy elcsítitsa a gyereket, hangulatot kell teremteni a pihenéshez. Nem kell aludni de csendben pihenjen az ágyán. Rengeteg inger éri őket a délelőtt folyamán és ebéd előtt az udvaron is. Az ő kis buksijának kell még a pihenés.
2022. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Ezek szerint nincs már igénye a délutáni alvásra, ezzel nincs baj. Óvónéni szépen felnő a feladathoz, és megoldja hogy ha nem is alszik, tartson egy csendespihenőt pl egy mesekönyvvel az ágyában.
2022. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%

Beszélj q gyerekeddel, hogy nem kell, hogy aludjon, de nyugodtan feküdni igen, mert zavarja a többieket.


Off

A gyerekem egy éves volt, amikor utoljára aludt napkozben, mégis megertette már a bolcsodeben is, hogy a többiek alszanak, ő csak fekszik.

2022. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Felénk amelyik gyerek nem bír elaludni, annak nem kell, rajzolhat, nézhet könyvet, csak teljesen csöndben kell lennie.

Ha a gyereknek nem kell az alvás, eröltetni nem érdemes, mert úgysem fog tudni elaludni.

2022. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

3 éves korától nem aludt délben,sem itthon sem oviban. Sose volt ebből gond.

Miért problémázik az óvónő? Hangoskodik, vagy zavarja a többieket?

Egyébként meg semmit se csinálj. Neked dolgoznod kell,pedagógusként pedig neki kell megoldania a problémat... már ha van,mert önmagában ha egy 5 éves nem alszik,nem problema, ha a tobbieket békén hagyja.

2022. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
26%
Rajzoláshoz és mesekönyvhöz is kell fényforrás, ez zavarja a többit a pihenésben, ezenkívül az élelmesebbje ezt kihasználná és aztán az egész csoport zsibongana. A csendes pihenő azért van hogy pihenjen a gyerek.
2022. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Itt vagy alszik vagy csendben kell feküdni. Szerintem nem csoda, hogy egy 5 éves nem tud csendben feküdni fél1től 3ig.
2022. ápr. 3. 15:22
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy ilyen dolog!A fiam sem aludt soha,de feküdnie kellett csendben.A lányom két éves,már egy éve nem alszik,vagy nagyon ritkán nappal.Egy 5 éves hova a pi...ába aludjon?!
2022. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!