Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mire kérhetnek pénzt az óvónők?

Mire kérhetnek pénzt az óvónők?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint semmire.

De mégis kérnek. Nálunk pl 700 Ft csoportpénz. Havi szinten egy gyümölcsnap, kb két kiló gyümölcs. De nem alma meg banán, hanem kicsit változatosabb (meg persze drágább). Tisztasági csomag havonta (wc papír, zsebkendő, szalvéta, folyékony szappa , nedves wc papír).

Ezek sem kevesek havi szinten, de akkor még befigyelnek random programok. Most egy 1000-es bábszínházra, most 800 Ft zenés koncertre, meg még 300 Ft fagyizásra. Mindig van valami. Persze ezeket muszáj befizetni, mert akkor a gyerek nem vehet részt az eseményen. Komolyan, ül a dadussal kettesben a csoportszobában. Vagy nagy kegyesen megnézheti a bábszínházat és utána folyamatosan járnak az ember nyakára, hogy fizesse be.

A tisztasági csomag elvileg önkéntes alapon működik. De mégsem, mert egy táblázatban vezetik, ki vitte be. Eddif magunknak kellett jelölni, kint volt a faliújságon. Be is írtam magam rendszeresen. Aztán -valószínűleg pont emiatt és hogy megmaradjon a szégyenfal- már az óvónénik adják oda a papírt, ha valaki beviszi a vásárfiát. Nem ők jelölik, hanem az anyukák kezébe adják, hogy jól meg tudják nézni, kinnem vitt már több alkalommal. Hallottam is már vissza, hogy én sosem viszek. A gyümölcs is önkéntes lenne, de az sem az. Névsor szerint be vannak osztva a gyerekek. Mindent napra egy. Először nem vittem. Szülőin jelezve is lett, hogy mindenki vigyen, mert aznap nincs gyümölcs. Aztán azokon a napokon nem vittem a gyereket se. Azt nem várhatja senki hogy csak a gyümölcs miatt bemenjek. Aztán kivették a naptárból, de az is visszahallottam, hogy húzták a szájukat.

Az új zseniális ötletük: 500 Ft eszközpénz. Kreatív alapanyagokhoz. Így évvégére. Mivel volt itthon egy csomó wc papír guriga, jószívvel bevittem. Kb bármit lehet belőle csinálni. Hát az nem kellett. Kezdem azt hinni, hogy nem is a kreatívkodás a lényeg, hanem a pénz, ami ki tudja mire megy el. Ahogy a rengeteg wc papír és társai is. Barátnőm gyerekének semmit nem kell vinni. Gyümölcs, tisztasági felszerelés, kézműves eszközök? Ad a fenntartó. Az ő dolga. Bábszínház, zenés műsor? Az óvónők csinálják.

Máshol ez hogy megy?


2022. ápr. 26. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/114 anonim ***** válasza:
84%
Otthon nem költesz a gyerekre? Vagy ha nem járna oviba akkor otthonra nem kéne plusz tisztasáhi cucc? Fagyira 300? Kérleg ne röhögtesd már ki magad, próbálj meg te megfagyiztatni egy gyereket 300ból.örül,hogy esetleg tudnak meennyiségi kedvezménnyel élni így olcsóbban fagyizhatnak.
2022. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/114 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként meg kérhetsz tételes elszámolást, de csoportpénz, eszközpénz, programok, gyümölcs, tisztasági, ez még így sincs 5ezer egy hónapban. Beiskolázni hogy fogod?
2022. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/114 anonim ***** válasza:
87%
Vidd át a gyereked a barátnőd gyerekének ovijába, ahol a fenntartó fagyiztatja őket.
2022. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/114 anonim ***** válasza:
85%

Igen így megy,állami ovi...

Beviszel 2 kilo almát, ha nem tellik többre,semmi extrát nem kell vinni. A tobbi meg olyan,hogy nyeld le,ez van,kell a folyékony szappan,a wc papír nincs elég,ciki nem ciki ez van az állami helyken.

Aztán készülj lelkiekben,mert a suliban még tobbet kell fizetni.

2022. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/114 anonim ***** válasza:
84%

"a pénz, ami ki tudja mire megy el" - kérlek szépen az óvónők minden estéjüket a kocsmában töltik, játékgépezve, iddogálva. Ne sajnáld tőlük a pénzt.

Viccet félretéve: örülj, hogy nem egy gyerekmegőrzőben tölti gyermeked a napjait, hanem megpróbálnak élményeket és kreatív foglalkozásokat biztosítani a számára, amíg te egy irodában jobbról balra toszogatod a hülye papírokat. Nem, a WC-papír guriga nem lesz elég (azt ők is gyűjtik), a papír, gyurma, rajzeszközök nagyban fogynak, és drágák

2022. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/114 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon egyszerű: mert ha nem kérnének a gyereked nem enne gyümölcsöt, nem lenne papírzsepikendője, WC-papírja, nem menne soha színházba, kirándulásra, etc...

Ne az óvónőkön kérd számon, nekik a legkínosabb!

Nem, nem ad a fenntartó.

Pláne ha nem fideszes a polgármester.


Ugye kórházba sem kell vinni gyógyszert meg hőmérőt, az én édesanyám idősotthonába sem kell WC-papír, papír zsebkendő, papírtörlő... Üdv a fideszes szép új világban! Fogj kezet l. simonnal!


"Hát az nem kellett. Kezdem azt hinni, hogy nem is a kreatívkodás a lényeg, hanem a pénz, ami ki tudja mire megy el.

Kezdem azt hinni hogy az IQ-d nem éri el a 70-et. Nyilván ebből mennek nyaralni az óvónők a Fülöp szigetekre.

2022. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/114 anonim ***** válasza:
78%
aki ennyire csóró vagy fillérbasz.ó hogy a gyerekektől sajnálja az minek szül?! 😒🤷‍♀️
2022. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/114 anonim ***** válasza:
85%
Az én lányom 10 éve volt ovis, akkor is kb ez volt, de eszünkbe sem jutott ezen kiakadni. Rájuk lett költve a pénz...
2022. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/114 anonim ***** válasza:
78%
Ha a gyakorin felteszed a kérdést, akkor bármi megváltozik? Megkeresed több szülőtárssal együtt a fenntartót, és neki teszed fel ezeket a kérdéseket. Akkor elérhetsz változást. Így nem. Meg persze akkor, ha az országgyűlési és önkormányzati választáson a megfelelő helyre teszed az x-et. Tisztasági és oktatási felszerelést kérni valóban abnormális, azt a fenntartónak kötelessége biztosítani. Az egészséges táplálkozást is, de a gyümölcshordás még valahogy belefér, a saját gyereked eszi, neki veszed, nem másnak. A színház és egyéb kultúrprogramokért csókolj kezet az óvónőknek, hogy megszervezik és elviszik a gyerekedet, az Magyarország jelenlegi viszonyait nézve reménytelen állami költségvetésből. A fagyival meg végképp nem értem, mi a problémád, a te gyereked nem érdemli? A gyerekvállalás pénzzel jár. Magadnak se veszel olykor egy fagyit?
2022. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/114 anonim ***** válasza:
85%
a másik hogy képes voltál felírni magad mikor nem vittél, aztán mikor lebuksz és beszedik a papírt hogy ne sunnyoghass még neked áll feljebb. 😂😂
2022. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!