Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérvényezhetem majd a plusz...

Kérvényezhetem majd a plusz egy év oviban maradást az alábbi indokokkal?

Figyelt kérdés

Kisfiam augusztusban fogja mag tölteni a 6 éves kort, így szinte születésnapja másnapján mehetne is iskolába.

Megkésett beszédfejlődésű, mozgása is utolsó utáni pillanatban indult be mindig. Bár negatív fejlődésneurológiai leleteket kaptunk, izomzata miatt Dévény terápiára szorult.

Az óvoda első évében alig járt (Covid miatt itthon kellett maradnunk rengeteget mert kistesóval itthon voltunk és kevés volt az óvónő, plusz ugye a bezárások), most középsős és most meg rengeteget beteg.

Finommotorikáját eléggé lehúzták az óvónők, így majd szeretném kérvényezni hogy plusz egy évet maradhasson óvodában.

Ezek az indokok elegek szoktak lenni a kérvény elfogadásához?


2022. máj. 2. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a legtöbb esetben megadják a plusz 1 évet, csak kérvényezni kell.
2022. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
A pedagógiai szakszolgalatnal történő részletes vizsgálaton valószínű ezek mind elő fognak jönni, és elég nagy eséllyel maradhat
2022. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Nekem inkább az a nagyobb kérdésem, ha az óvónő szerint sincs rendben a gyerek, miért nem javasolták, hogy vidd el felméretni, hogy kapjon foglalkozást?
2022. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben van a gyerek, a finommotorikat fejleszteni kell, van amiben kiemelkedő pl szociális készségek, logika.

Én érzem úgy hogy sok lenne neki az iskola mert éretlennek érzem pl egy hasonló korú kislányhoz képest. egy osztályba kerülne majd egy évvel idősebbekkel

2022. máj. 3. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attol, hogy egy gyerkőc éretlen, még nem feltétlen szorul fejlesztésre, attol még lehet nagyon jó képességű, egyszerűen csak időt kell neki hagyni. Önmagában az eretlensegre hivatkozva is meg szokták adni a +1 évet, senkinek nem érdeke, hogy szenvedjen az iskolában, amikor még maradhat egy évet oviban is
2022. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk "csak" annyi volt az indokunk a kislányommal ,hogy nagyon nehezen nyílik meg, mentálisan én határozottan úgy érzem ,hogy nem áll készen az iskola kezdésre. Ezt az óvónők is így látták. Egyszerűen mèg nagyon zárkózott ,szégyenlős volt. Emiatt simán megadták nekünk a plusz èvet. ☺️ Általában mindenkinek megadják.

Nagyon sokat fejlődött a plusz 1 év alatt. Iszonyatosan sokat. Olyan ügyes ,bátor lett. Nekünk ez nagyon kellett. Most kezdi a sulit szeptemberben. Most látom ,látjuk ,hogy igazán megérett rá. Ezt 1 éve nem mondhattuk volna el.

Nyugi. Megadják nektek is .

2022. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, bíztató!
2022. máj. 4. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!