Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hol és hogy kérvényezhetem,...

Hol és hogy kérvényezhetem, hogy engedjék az abortuszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyáron leszek 17 és terhes vagyok... Sajnos a legutóbbi alkalommal nem ellenőriztük, h lyukas volt-e a gumi, sötét is volt, barátom csak lehúzta, beletette egy zsepibe és kuka. Nem hittem volna, hogy tényleg előfordulhat, h kilyukad a gumi, de úgy néz ki mégis. :(

Elmondtam anyámnak, hisz kénytelen voltam és természetesen mondtam, hogy nem tartom meg, szerintem ez érthető, nem szükséges magyarázni tovább.

Erre ő közölte, hogy szó sem lehet abortuszról, szépen megtartom. Csak lestem. Tudtam, h abortuszellenes és 1x említette, hogy remélem tudom, hogy én sem mehetnék soha abortuszra. Akkor össze is vesztünk, mert mondtam, h erről én döntök. Na mindegy, de úgy voltam vele, hogy ilyen úgy sem fordul elő, mert védekezünk.

Na szóval lényeg a lényeg, áll a bál, mert biztosan nem fogom megtartani, ő meg csak fújja, hogy nem írja alá a papírt. Mikor mondtam, h nem is kell, majd megteszi más, majdnem felrobbant..


A kérdésem tehát, hogy hogyan működik ez? Mert olvastam, h a gyámhatóság engedélyezi a szülő helyett, de ez pontosan h működik? Be kell menni és mondani, h mi a helyzet vagy valami kérelmet kell írni?

Bocsi, de elég ideges vagyok, örülnék ha valaki, aki jártas ebben, segítene.


Előre is köszi.


2019. máj. 12. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Apuddal mi a helyzet? Az lenne a legegyszerűbb, ha ő aláírhat.
2019. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Apa nem él velünk, már nagyon régóta. Velem se sokat foglalkozik, néha felkeres, de nem vagyunk olyan viszonyban.. Már vagy fél éve nem is találkoztunk amúgy.
2019. máj. 12. 14:29
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
A helyi védőnővel vedd fel a kapcsolatot, ő fog mindenben segíteni. Muszáj lesz egy papír a nőgyógyásztól, ami igazolja, hogy terhes vagy és csak ezután tudsz majd ügyeket intézni.
2019. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
3as a helyi védőnőnek semmi köze gyerekek abortuszához. CsVSz-hez kell mennie.
2019. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Én első körben az apadnál próbálkoznék. Csak egy aláírás kell nem?
2019. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó meg gondolom az a 38 ezer az abortuszra...gondolom a kislánynak nincs ennyi pénze.
2019. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy apámmal nem túl jó a viszonyom, fel éve felem sem nézett és azt sem tudom merre lehet.. ő nem opció.


#6: Nem, nem kell pénz, az már megvan, de köszi :)

2019. máj. 12. 14:49
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Már bocs hogy ezt írom, de egy igazi görény az anyád. Valóban a családvédelmist kell megkérdezned, mi ilyenkor a teendő. Olyan nincs, hogy még kell szülnöd, mert anyád egy idióta.
2019. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Viszont utána legyen egy megélhetési terved, mert anyukáddal a kapcsolatod kuka.
2019. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, mondd már, legfeljebb két helyről fog tartásdíjat kapni a Kérdező... egy ILYEN szülőnél asemmilyen is sokkal jobb, az legalább nem tud ártani direktbe...


Kérdező, azért szerintem nem kell eleve leírnod apádat... a férfiak jó része pont azért szakítja meg egy idő után a kapcsolatot, mert nem akar folyamatosan teret hagyni arra, hogy az idióta exe beledumáljon az életébe... abban lehet, hogy boldogan partner lenne, hogy rendbe rakja anyád józan eszét...

Egyébként meg semmi különös, amikor először mész a CSVSZ-hez, elmondod a problémádat, és elmondják, mit tehetsz. (ha csak nincs oltári peched, és nem fogsz ki egy anyádhoz hasonló ó buggyantat, aki direkt mellébeszél - de ez nem valószínű) Vagy lehet, hogy már a terhességet megállapító nőgyógyász is tud segíteni... rá kell kérdezni.

De azt is megteheted, hogy rákeresel a lakhelyed szerint illetékes gyámhivatal elérhetőségére, és a fogadó órájukon bemész, és előadod a problémád.

Az fog történni, hogy beidézik anyukádat (szépen, hivatalosan, büntetés terhe mellett), és megpróbálják rávenni első körben, hogy fejezze be az okoskodást... ha ez nem megy, akkor meg kijelölnek egy eseti gondnokot (többnyire a gyámhivatal jogászát) aki ebben a jogkörében eljárva aláírja a műtéti beleegyezést.

2019. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!