Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Másnál is ilyen betegesen...

Scream85 kérdése:

Másnál is ilyen betegesen zajlott az első év az oviban?

Figyelt kérdés

Kislányunk szeptemberben kezdte az ovit. Kis túlzással még nem volt olyan, hogy 3 hetet folyamatosan tudna menni, mert valami mindig eléri.

Legtöbbször köhögés, megfázásos tünetek miatt kell itthon fogni, néha pár napos hasmenés miatt.

Oké hogy azt szokták mondani hogy első évben hogy közösségbe kerül a gyermek akkor sokszor lesz ilyen, de ennyire?? :(

Főleg ugye amióta a Covid miatt ilyen szabályozás van, hogy szinte egyet tüsszent vagy köhög a gyerek már nem lehet oviba vinni. (Sokszor problémás emiatt azt is megoldani hogy ki vigyázzon a gyerekre, nem nézik jó szemmela sok hiányzást a munkahelyen sem)


Nálatok is így telt az első év vagy mi vagyunk ilyen pechesek?


2022. máj. 26. 20:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Az én gyerekeim nem betegesek. Mindkettô bölcsis volt, de egy évben talán háromszor vagy négyszer ha hiányoztak betegség miatt. Ha betegek se viseli meg ôket, étvágyuk is mindig van. Nem adok nekik semmi vitamint. Szerintem genetika, se én se a férjem nem voltunk betegesek gyerekként.
2022. máj. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hát ha genetika, akkor a mi óvodábkba csak olyan gyerek jár akinek valamelyik szülő beteges.

Mert itt szinte heti szinten cserélődnek hogy ki beteg es ki van épp oviba.

Olyan még nem volt hogy a teljes csoport ott legyen akár csak 1 napig is.

2022. máj. 27. 07:56
 13/17 anonim ***** válasza:
Hat az veletlen szerintem. Nalunk mindig vegyesen voltak olyan gyerekek akik birtak es akik allandoan betegek. A bolcsi foleg egy ferto. Sok a tunetmentes beteg is,mar akkor feetoz mikor meg semmi baja,igy nehez megelozni a fertozodest.
2022. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bölcsiben, ovi első évében állandóan beteg voot.


Aztán erősödött az immunrendszere, most nagy csoportos. Egy sima nátha már csak pár nap, régen 2 hét volt. Ha csütörtökön nem megy, hétfőre most már gyogyultan viszem.

2022. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nalunk a védőnő mondta, nem én talaltam ki. Hogy ahol minél több vitamint szed a gyerek, annál betegesebb.

Mert a vitamin kikapcsolja a szervezet saját védelmét valamilyen sziten.

Lehet lepontozni, nem én talaltam ki. De ismeretsegi körben ez bejött


Mi nem szedünk vitamint. Sem mi, sem a gyerekeink nem betegesek. Fiunk kiscsoportos, iden 1x hiányzott.


Tesóméknál a gyerekek kapjak a béres cseppet, marslakócskát, c és d vitamint, emellett valami étvágy fokozó vitamint is.

A nagy másodikas, a kicsi közepsős.

Nincs olyan hónap, hogy ne lennének otthon betegen.

Szomszéd ugyan ez. Ott nagycsoportos a gyerek. Őt is tömik vitaminnal. 1 hetet megy, 2 hetet otthon.

2022. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Októbertől februárig max két hetet ment úgy bölcsibe, hogy nem volt semmi baja. Leginkább náthás tünetei voltak, de volt hányás, hasmenés… Minden finomság :)
2022. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Rengeteg vírus van már amivel muszáj találkozniuk és az ovi meg a bölcsi amikor az immunrendszerük megismerkedik velük. Szedhetnek vitamint de az csak tüneti kezelés. Immunrendszerünk kell felismerése legközelebb h azzal a vírussal már találkozott. Nekünk 5 éves és most volt először h 5 hetet egyben járt oviba. El sem hittük. A kicsi 2.5. Mindent elkopott amit a nagy így remélem ő már nem lesz ennyire beteges! Amúgy azért is több a vírus mert külföldről bejött egy csomom amikor mi voltunk kicsik akkor még nem volt ennyi. Pl dédim rendszerint mindig elkapja gyerekektől mert az ő immunrendszere nem találkozott ezekkel.
2022. máj. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!