Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem szobatiszta a gyerek?

Nem szobatiszta a gyerek?

Figyelt kérdés
De fel van véve az oviba, mibe állapodtatok meg? Délig marad, egész nap marad, ki fogja pelenkázni...stb.?
2022. aug. 30. 17:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
A válaszokból úgy látom, mindenhol más, intézménytől függ. A lányom tavaly mini csoportot kezdett, akkor nem volt szobatiszta (2,5 éves) és még sokan mások sem. Pelenkázták őket, de időközben csak kis bugyit adtak rájuk, kellett a sok váltó ruha. Most kiscsoportba felveszik azokat, akiknek kell még a pelenka, decemberig kaptak haladékot. A mi csoportunkba is mehet, aki még nem szobatiszta ugyanúgy decemberig. Utána nem tudom, mi lesz, aki nem változik.
2022. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Most augusztusban 2,5 éves a kisfianlm, de felvették szeptembertől. Járhatna is, pedig egyáltalán nem szobatiszta. Azt mondták nem gond, viszek bugyipelust, cserélik és a többiek hatására nagy valószínűséggel pár hét alatt úgyis leszokik a pelenkáról. Végül az én kérésemre januárban kezdünk több ok miatt, remélem addigra szobatiszta is lesz.

Egyébként kislányom szobatisztán kezdte az ovit, de visszaesett benne és 2 hónapig újra pelenkás volt. Akkor még csak délig volt bent, simán mehetett bugyipelenkában, ha kellett cserélték is.

2022. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2022. aug. 30. 20:43
 14/18 anonim ***** válasza:
38%
Az enyem 2 eves 8 honapos. Harom het mulva kezdunk es full pelenkas. Bugyit nem adhatok ra ,visit es letepi magarol,vagy meztelen vagy pelenkas. En nem tudom mi lesz. Egy darabig fel napos lesz es akkor nem kell a pelushoz nyulniuk,de szorongok rendesen.
2022. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14, el kellene engedned a dolgot. Ennyi idősen jobb lenne neki bölcsiben.
2022. szept. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen am, de nincs hely neki, csak jovo aprilisban, en meg kezdek telen. Mar beadtam a munkahelyre a papirokat. Tavasszal mikor volt hely ,lebeszeltek rola, a vezeto, mondvan, nagy lesz o mar 2,5 evesen a bolcsihez, vigyem a tagovodaba. Tessek. Jol megjartam
2022. szept. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szivacs. Én 2,5 évesen pont azért írattam bölcsibe, hogy ha netalántán nála is késne a szobatisztaság, mint a testvérénél (akinél kevert specifikum volt, több téren nem tankönyvileg fejlődött), akkor ne járjam meg, hogy oviköteles, de mégse kezdhet.
2022. szept. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam novemberi. 2 évesen kezdte a bölcsit és most szeptembertől lett ovi köteles, már majdnem 4 évesen. Én is hagytam bölcsiben hogy ne a szobatisztaságon stresszeljek. És milyen jól tettem, mert már 3,5 múlt mire szobatiszta lett.
2022. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!