Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem akar reggel bemenni az...

Nem akar reggel bemenni az oviba, sir, hogy ne hagyjam ott, valami tanács?

Figyelt kérdés
Kiscsoport, eddig jo kedvvel ment be nem volt semmi mond. Most két napja mar itthon életkezdő mondani, hogy nem akar menni, es az oviban is sir, ugy vissza be az ovoneni. Mikor megyek erte boldog, elmondja, hogy jol érezte magát es jo, hogy ott hagytam. Gondolom most tudatosul benne, hogy ide mar mindig menni kell, es elmúlt a kezdeti lelkesedés. Hogy segíthetnek ezen neki?
2022. szept. 7. 21:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Gyorsan irtam es sötétben altatas közben, bocsi az elírásokért.

mond= gond

Életkezdő=elkezdi

Vissza=viszi

2022. szept. 7. 21:04
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. Amint anyám elment, semmi gond nem volt. Pedig el kell, hogy mondjam, hogy rossz a kettőnk közti kötődés.

Ez a műsor neked szól, és igen most tudatosul benne, hogy változás van az életében.

Ne aggódj, el fog múlni.

2022. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon bevált a mesélés. Ha már mesél a napjáról, akkor költhetsz neki mesét, amibe beleszövöd azokat, amiket elmondod, vagy eljátszátok plüssökkel, szerepjátékozva. Mikor a kisebbikem az új bölcsiben kezdett, hetekig mesélni kellett plüssökkel eljátszva, hogy hogyan viszi a kutya a cicát az oviba.

Vagy a Bella és Bello tündéres meséket ismered? A Babyhavior appban van ovi és bölcsikezdést segítő ilyen interaktív videó a problémakezelés menüpont alatt. 3 napig ingyenes, ki tudod próbálni, hátha segít. A mesék fül alatt meg vannak hangosmesék, és ott pl. a Pinni rosszekedvű tök jó, amiben Pinni új helyre költözik a családjával, meg biztos van még konkrétan ovikezdéshez is mese, de most hirtelen nem tudom. Neki vannak ovikezdő tippjei is : https://www.youtube.com/watch?v=EECnAYa7YQo

Meg itt talán ebből több is, lehet, hogy bent nehéz volt neki, hogy esetleg elvették a játékát, vagy csak mérges volt valami miatt, és nehéz volt megnyugodnia neki nélküled, ehhez van rajzfilm is: https://www.youtube.com/watch?v=v-jTyU01x2A&list=PLPuPBEuppH..

2022. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*elmondott (nem elmondod)
2022. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A szeretet összeköt c mese is jó.
2022. szept. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Alakítsatok ki egy olyan szokást, hogy amikor otthagyod integessetek egymásnak az ablakból.

Ez is egyfajta megnyugvást nyújt.

2022. szept. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a hasznos tanácsokat!

A babyhavior app tok jo, de brutal draga…

2022. szept. 8. 07:08
 8/16 anonim ***** válasza:
Van havi előfizetési lehetőség is, ami asszem nincs a honlapjukon fenn, 1490 ft egy hónapra, én így vettem meg.
2022. szept. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy nagyon sokat látott dadus mondta nekem egyszer: ,,A hiszti mindig anyának szól. Ahogy anya elmegy, 5 perc múlva már legkésőbb játszanak a gyerekek”.


Ő azt tanácsolta, hogy:

- Legyen egy megszokott rutin az elköszönésnél és reggel is.

- Mondjuk el mindig a gyereknek, hogy mi fog történni. Pl alvás, uzsonna vagy ebéd után jössz érte. Ezt megérti.

- Mindig köszönj el tőle

- Időben legyen lefektetve este, hogy reggel könnyen keljen. Így kevesebb a hiszti lehetőség. Este átlag kb 10 órát kell egy gyereknek aludnia. Van akinek több is kell.

- Anyuka ne stresszeljen

- Az együtt töltött idő mindig minőségi legyen. Reggel ne nyomkodd a telefonodat, hanem vele foglalkozz.


Ezek általában segítenek.

2022. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg adhatnál neki egy kis apróságot, ami napközben vele van/ bent van az ovis szekrényében. Mondd el neki, hogy neked most dolgozni kell, de ekkor és ekkor jössz érte, addig ez a kis apróság vigyáz rá helyetted.

Nekem anyukám egy a kisjegyzet füzetét adta oda és utána elmúlt a sírás. később aztán rajzolt egy figurát, amit kivágott és ő volt az anyapótlék. :)

2022. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!