Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hétfőn kezdte a lányom az...

Hétfőn kezdte a lányom az ovit, tegnap is és ma is szemrehányóan mondta az óvó néni, hogy nem fogad szót. A ti 3 éves gyereketek parancsszóra mindent megcsinál?

Figyelt kérdés
Itthon is van, hogy nem csinál meg mindent azonnal, amire megkérem, de úgy éreztem eddig, hogy ez rendben van, mivel még kicsi. A dackorszakról nem is beszélve… de most kicsit aggódom. Rendben van az, hogy 2-3 nap után még nem fogad szót egy teljes új környezetben, tulajdonképpen 3 vadidegen “néninek”?

2022. szept. 14. 13:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Nincs rendben. Otthon is szót kéne fogadnia, neked kellett volna felkészíteni, hogy az oviban is lesznek szabályok, nemcsak játék. Csodálkozunk, hogy kezelhetetlen kis terroristákat nevelnek egyesek. És nekik áll feljebb, hogy "dehát gyerek".
2022. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

Az óvónő dolga hogy kezelje a helyzetet. Kérdezd meg tőle nyugodtan legközelebb, hogy mégis mit javasol, miben tudnád segíteni hogy jól végezze a munkáját. Ugyanis az ő dolga hogy amíg az intézményben van a gyerek rendszabályozza.

Ennek semmi köze ahhoz hogy otthon szót fogad-e.

2022. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nincs rendben. Szót kell fogadnia az óvodában - és erre neked kell(ett volna) felkészíteni.

És igen, igazából otthon is szót kéne fogadnia. Nincs olyan, hogy "rendben van, mivel még kicsi". A kicsi is szót tud fogadni - nyilván a saját szintjén, teszem azt ugye nem abban, hogy üljön fél óráig mozdulatlanul...

Szóval tessék otthon dolgozni ezen, ugyanis ez a te feladatod, és van mit bepótolni.

2022. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Óvodaérett gyermeknek szót kellene tudnia fogadni. Persze mindig vannak olyanok, akiknek ez nehezebben megy, és biztosan a lányodon kívül is van még más gyerek is, akivel nehezebb, de alapvetően nem ez a normális.
2022. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
2. Nem az óvónőnek kellene a munkáját jobban végezni, hanem a szülőnek nevelni! Álljon már meg a menet.
2022. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

1-essel és 3-assal nem értek egyet.

Azt, hogy az óvodában nem fogad szót, az óvónőnek kell kezelnie. Azt, hogy otthon nem fogad szót, a szülőnek kell kezelnie.

És igen, a gyereked dackorszakban van. Csak remélni tudom, hogy az óvónő hallott már a dackorszakról (a gyakoris szuperanyukák ezt hírből sem ismerik, ez természetes).

Az, hogy pár nap után már szemrehányja a viselkedését, az sajnos erős jele annak, hogy inkompetens óvónő van ott. Ennyi idő alatt egyszerűen nem tud annyit engedetlenkedni egy kisgyerek, hogy ezt a szülő felé jelezni kéne.


Nem vagyunk ott, nem látjuk a konkrét helyzeteket, de egy 3 éves gyerek nem is tud rossz lenni, maximum meg kell találni a kulcsot a lelkéhez. Teljesen természetes, hogy valamilyen szinten haragszik anyára, amiért nem vele van, és haragszik mindazokra, akikkel anya helyett a napját el kell töltenie. Ebből adódóan természetes, hogy kezdetben nem együttműködő, hanem dacból se csinálja, amit kéne. Aki a pedagógus diplomáját nem a búcsúban lőtte, esetleg némi gyerekszeretet is szorult beléje, az tudja ezeket a helyzeteket kezelni. Ez az óvónő nem tudja, ebből sejthető, mennyire van érzéke a munkájához.


Tartok tőle, hogy hosszútávú problémád lesz ezzel a nővel!

2022. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Na én meg veled nem értek egyet 6-os, hiszen a kérdező világosan leírta, hogy otthon is sokszor ez van.

Ha csak az oviban csinálná, persze, hogy mást fényt vetne a történetre. Szerencsére szabad országban élünk (még) és mindenki elmondhatja a véleményét.

1-es voltam.

2022. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Jajj, az óvónőknek manapság minden baj, ami nem a fizetésemelésükkel kapcsolatos.
2022. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem furcsa, mert általában idegen környezetben simulékonyabbak a gyerekek.

Azt nem értem h a többiek miért írták h otthon is szót kéne fogadnia. Hiszen bem írtad h nem fogad szót, csupán azt h nem elsőre. Ami pedig teljesen normális. Ha a többieknek olyan gyereke van aki elsőre szótfogad, az csak mázlista. (tudom, mert a nagyobb lányom ilyen, még a tesója nagyon nem)

Én is az óvónőt kérdezném meg g hogy akkor nit javasol, mert hát ha ő nem tudja kezelni (pedig van gyakorlata, iskolai végtettsége) akkor te mit is kellene hogy tegyél? Így könnyítve egymás munkáját

2022. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Itt a többség tényleg úgy véli, hogy a 3 éves gyerekének annyira szófogadónak kell(ene) lennie, mint egy beidomított vadászkutyának?

Ez azért számomra elképesztő.

2022. szept. 14. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!