Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Novembernem lesz kisfiam 3...

Novembernem lesz kisfiam 3 éves ,nem korai még az oviba iratni ? Cicizik és még, nem szobatiszta,nem beszél túl jól.

Figyelt kérdés
2022. máj. 4. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Idén akkor menne oviba, ha aug. 31-ig betölti a hármat, nem?
2022. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

a fiad jövő szeptembertől lesz óvodaköteles. beiratkozás mifelénk április vége-május eleje szokott lenni. régebben úgy volt, hogy előző nevelési években is be lehetett íratni a gyereket, max. ha volt hely, és készen állt rá a gyerek, előbb kezdte az ovit.

addig meg van időd leszoktatni a ciciről, vagy csak reggel/estére átszoktatni. délutáni alváshoz nem tudom mi kell a fiadnak, de azt az oviig mindenképpen érdemes lesz elhagyni, ha ebéd után cicin alszik még. a szobatisztasággal és beszéddel sincs elkésve, egy 2.5 éves gyerek ritkán beszél folyékonyan és ritkán is szobatiszta mellé. te ismered a gyereked, jön a nyár, probalkozhattok a szobatisztasággal, de semmiképp se erőltesd neki.

2022. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem februári és beírattam..


Nálunk van lehetőség 2,5 éves kortól, ha szobatiszta ( böliben nincs hely)


De nem kell szeptemberben kezdeni...hanem egészen áprilisig van beszoktatás.


Gyerekfüggő


Van akinek a 3,5 is korai

2022. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is februári a lányom, jelentkeztünk, de valszeg nem veszik fel. Ő már mondatokban beszél és másfél hónapig szobatiszta volt, de aztán betegek lettünk és teljesen visszaesett, nem hajlandó egyáltalán se bilire, se wcre ülni, nem tudom miért, szóval meglatjuk mi lesz. Novemberi gyereket már fel szoktak venni, de jelentkeztetek is? Múlt héten volt a környéken a jelentkezés. Addig egyébként sokat fejlődik még, a nyáron simán lehet szobatiszta.
2022. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

"de azt az oviig mindenképpen érdemes lesz elhagyni, ha ebéd után cicin alszik még"


Dehogyis kell. Nagyon rugalmasak a gyerekek, tudják, hogy hol mit lehet és nem is szokták javasolni a részleges elválasztást sem intézménykezdésnél, mert sok lenne annyi változás. Nálunk is úgy kezdte a bölcsit (2,5 felett), hogy még szopizott és szopizik azóta is. Itthon a délutáni alváshoz is, odabent pedig simán alszik anélkül.

2022. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél év alatt mind a 3 dolog megoldódhat.
2022. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem KELL beiratnod. Ha te úgy látod jónak akkor próbáld meg ha nem akkor meg ne. Évvesztős nálunk csak akkor kap helyet ha marad.

Én a saját fiamat beirattam mert nálunk épp csak a szobatisztaság hiányzik. Remélem felveszik és nyáron szobatisztul. Szeptember elejei és nem gondolom hogy jót tenne még 1 év bölcsi.

2022. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

5:

én vagyok a bölcsiben dolgozó. addigra válassza le, ne közvetlenül előtte, így mire kezd, már el is felejti, hogy cicin aludt... és akkor nem sok a változás. ha még mindig cicin alszik amikor kezdi az ovit, na akkor lesz rengeteg a váltotás. ovit kezd, nincs ott anya, nincs cici alváshoz, "aludni kell", anya is feszült hogy milyen az ovi, milyen lesz a munka, a sok gyerek, a felnőttek, stbstb. épp ezért érdemes előtte leszoktatni. sokan nem szokták, még le is tagadják hogy cicin alszik a gyerek, mert "ciki" nekik hogy egy 2 éves még így alszik. hidd el sokkal könnyebb a gyereknek, ha plüssel alszik pl. és azt tudja vinni magával. anya cicijét nehéz lenne... és igenis van olyan gyerek, aki máshogy nem tud elaludni. örülj neki, hogy a te gyeremeked nem ezek közé a gyerekek közé tartozik, de "szenvedtem" már nem egy gyerek altatásával a cicizés miatt...

2022. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat sok jó tanácsot kaptam.:-)
2022. máj. 5. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!