Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Fiam szeptemberben kezdte az ovit. 2 csoport van. Az ő ovónője 30 körül van, a másik csoporté egy alkoholista, jövőre megy nyugdíjba. Egy 900fős kis faluban lakunk.


Pénteken megállított az öregebbik ovónő, hogs látta az udvarunkon, csináltam madarijesztő bábut. Nem e csinálnék 2dbot az ovinak. Mondtam de szívesen, csak szerezzen 2db hosszuujju inget hozzá.

Tegnap kb hozzámvágott egy szatyrot. Ingek. 3db rövidujju 🤦‍♀️

Jó, nem baj. Tegnap ugyis mentem be a városba, vettem 2db inget. Estig szenvedtem mire megcaináltam a 2 madárijesztőt (van egy 1 évesem is, így nehezített feladat volt).


Ma vittem be a bábukat. Az anyukák tök megdícsértek, az ovónő rájuk nézett, annyit mondott jó lesz és ott hagyott. Se egy köszönöm se egy semmi.

Szombaton lesz a szüreti felvonulás. Az ovi szervezi, ahogy az esti bált is. Arra kellett

Szokás, a falu legfrissebb házasai a bíró és a bíróné. Mi vagyunk a legfrissebb házasok. Ma hogy voltam délben a gyerekért, épp hallottam, ahogy egy másik párt kért fel az óvónő. A falu csókosait. 8 éve házasok...


És ezek után még kiírják az ovis csoportba, hogy a bálra a belépő 3000ft/fő (körülöttúnk mindenhol 1000ft volt). Ahol senki nem megy a családból (ahol van ovis gyerek) támogató jegyet KELL venni. Így kiírva. Támigato jegy 4000ft.


Mi tuti nem megyünk ki. De én ezek után 1 ftot nem vagyok hajlandó kifizetni az ovinak. (Lenne miből, de ezek után...)


Szerintetek is gáz, vagy csak én reagálom túl?


2022. okt. 4. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gáz, hát persze. Amúgy a támogató jegyet nem kötelezhetik, ez tuti. Még az is furcsa nekem, hogy több a belépőnél.

Hasonlóan szívesen szorgoskodó anya vagyok, de a jövőben beintenék egyet, ha az óvónő ilyen lenne.

2022. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl. olyan nincs, hogy kell venni támogató jegyet. Elég problémás, hogy meg sem köszönték a fáradozásodat.
2022. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Le akarják húzni a szülőket 👍🏻
2022. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

A tamogato jegy 4e/gyerek, a belépő meg 3e/fő, ergo nem drágább.


Nyilván nem kötelező kifizetni, bár nálunk ki szokás, hiszen a gyerekekre költik a befolyt pénzt.

Amugy te most azon vagy besertodve, hogy az óvónő nem esett hasra a madarijesztődtől meg hoyg nem ti lesztek a bál sztarjai?

2022. okt. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja hát végülis a 4ezer nem drágább mint a 3 🤦‍♀️

Nem, nem vagyok hasra esve képzeld. De egy köszönöm csak belefért volna, hamár egy egész delutánt elcsesztem vele, költöttem rá...

Bálba ígyse úgyse mentünk volna. De hamár az a szokás, hogy a.legfrissebb házasok, akkor jólesett volna a gesztus, hogy legalább mehkérdezze. De nem. Ő egyből ment máshoz...


De hál isten nem csak én vagyok kiakadva ezen, este beszéltem több anyukával.


Akik pont ez a kötelező jelleg miatt szintén nem fognak 1ft-ot sem adni.


Ja és egyáltalán nincs a gserekemre költve az a pénz. Csak megjegyzem.

2022. okt. 5. 07:59
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

"Ja hát végülis a 4ezer nem drágább mint a 3 🤦‍♀️"


Nos, ha a kedves ferjeddel mész q bálba, akkor nyilvánvalóan 2 azaz KETTO jegyet veszel, ami 6000 vagyis HATEZER forint lesz. Ezzel szemben támogató jegyet gyermekenként veszel, amiből egy darab van, aki óvodás, ergo 4000 Ft lesz. Felénk 4 kevesebb mint 6. Mondjuk ugye ehhez logikusan kell gondolkodni, ami neked láthatóan nem megy, annyira raszallt az agyadra a lila köd

2022. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Istenem 🤦‍♀️

Ennyi erővel, ha befizetem az egész falut, akkor meg mégtöbb...

1, nem akarunk menni. Ha nem lett volna ez az incidens sem mentünk volna. Így 0. Azaz nulla forintunkba kerülne a bál. Ami jóval kevesebb mint a 4000...

2. Ha hallgatok barátnőmre és elmegyek vele, 3 azaz háromezer ft lett volna. Ami még mindig kevesebb mint a 4ezer.

2022. okt. 5. 08:23
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem akarsz menni, akkor miért akkora probléma, hogy nem te meg q férjed lesztek a főszereplők?
2022. okt. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert ha pl felkertek volna, nyilvan mentünk volna 🤦‍♀️
2022. okt. 5. 11:49
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Hmmm az előbb még azt írtad hogy ígyse úgyse mentetek volna.🤔🤔🤔
2022. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!