Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Majdnem 5 éves kisfiam óvoda...

Majdnem 5 éves kisfiam óvoda után nagyon hisztis, fáradt,és nyűgös. Mióta óvodába jár,nem lehet ráismerni. Mit tehetnék hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 évesen kezdte az óvodát,addig semmi baj sem volt vele, korábban is játszott majdnem minden nap gyerekekkel, jártunk foglalkozásokra.

Tavaly év végén szültem a kistesót is,úgy érzem sok minden betett nála.

Igyekeztünk mindig mindenről beszélni vele,de tegnap óvoda után is jöttek hozzánk gyerekek,és nagyon nem fogadott szót,veszekszik, korábban is jöttek hozzá gyerekek, azokkal is. Hétvégén minden rendben van itthon,csak ez az óvoda utáni viselkedést nem igazán tudom hová tenni. Mindenért szinte könyörögni kell neki, kabátot vegye le, cipőt, fogmosás,pakolja el a játékokat,egyen. Próbáltam bevonni hogy segítsen össze szedni a diót a kukás autóval,vagy a leveleket a nagy teknőbe,majd azzal elvitte volna a férjem.

Olyan mintha nem aludna az óvodába.

Félek hogy olyan lesz mint én..

Nagyon verekedős voltam.. :(


2022. nov. 2. 07:33
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Hosszú neki az oviban a korlátok és szabályok között. Menj érte korábban. Úgyis otthon vagy a kicsivel, vidd haza ebéd után a nagyot és még is van oldva a probléma.
2022. nov. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

dettó mint az egyes


és egyébként pontosan tudja h otthon te a tesóval vagy

szóval kis testvérféltékenység is bejátszhat - ha otthon vagy többet foglalkozz vele !

2022. nov. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem megoldható,jövő héten kezdtek én is dolgozni.

Szeptember óta van reggeltől - kettőig. Előtte 11:30-kor már mentünk érte. Beszéltem az óvónővel is,aki a férjem rokona,mondta hogy jól viselkedik az óvodába,néha oda csap ha elveszik a játékát. Szépen eszik is ott,de alvásnál már nem ő van ott

2022. nov. 2. 07:55
 4/8 A kérdező kommentje:

Amibe tudom bevonom őt is,pl zoknit párosítja össze, szárítógèpből vegye ki a ruhákat,stb


Este amikor az apu itthon van, akkor tudok csak vele lenni. Néha elmegyünk a játszótérre (az udvarunk is játszótér) Kicsi fogzik, nehéz időszak ez most.

Igényli hogy vele játszak,szinte egész délután,de néha dolgoznom is kell a gyerekek mellett. Nem tudja magát lekötni sokszor Amíg dolgozok ott van az asztalnál és rajzol,vagy fest, ír (tudja már a betűket, számokat,összead,kivon)

2022. nov. 2. 08:01
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért csak 4 évesen ment oviba 3 helyett? Amúgy simán kései dac korszak,nem minden gyerek tud beilleszkedni az oviba mindegy hogy milyen volt játszótéren.
2022. nov. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Lehet oviban bántja egy gyerek? Utána kellene ennek járni.. sok helyen ezzel a részével nem foglalkoznak.
2022. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Amiket csinálsz vele házimunka. Mikor játszol csak vele kettesben vagy az apajával? És kistesó nélkül?
2022. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4%

Zoknit párosítson, és vegye ki a szárítóbol a ruhák szerencsétlen gyerek?!

Ilyet nekem sosem kellet, azért volt anyukám.

Más egyébben persze segítettem, de ilyenben nem.

2022. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!