Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány felsőruházata van az...

Hány felsőruházata van az óvodásodnak télre, illetve hogyan öltöztetitek?

Figyelt kérdés

Igazából összetett a kérdés. Januárban kezdi elvileg az ovit a lányom, de még semmi tájékoztatót nem kaptunk, hogy mit kell vinni.

A ti ovitokba mi az, amit kötelező a gyereknek vinni?


Illetve mennyi felsőruházata van télre? Overál, vagy sínadrág? Játszós/szép télikabát? Játszós/szép hótaposó?


Nekünk ami van: egy téli overál (ezt itthon nyúzza éppen, de van mosógép-szárítógép :D), egy bélelt esőnadrág de az már ilyenkor hideg... egy télikabát. Érdemes lehet egy sínadrágot is venni, vagy elég a bélelt esőnadrág-melegítő-cicanaci kombó?


Csizmából kéne váltás? Van most neki egy fiú itthoni csizmája, az ránkmaradt még az apjáról, meg egy szép lányos rózsaszín, ebben vinném ki az utcára csak. Az oviba milyen "szépségű" csizmában viszitek?:D


Még azért nem tudom, mert ugye mivel még nem óvodás, és bár a kertbe minden nap kimegyünk, itthoni váltásruhája van neki, de utcai mindenből csak egy.


Milyen benti cipője van?


Köszönöm, ha valakinek van ideje válaszolni ezekre :)


2022. nov. 15. 17:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

"egy bélelt esőnadrág de az már ilyenkor hideg... "


Hol éltek ti, Szibériában?

Mindkét gyerekem sima melegítőben jár még oviba/iskolába (alatta semmi). Még nem jött el a duplagatyás időszak. De abból is előbb a vékony softshell. A bélelt esőnadrág még sok. Az alá még mínuszban is elég a leggings vastagságú nadrág. Eszembe nem jutna melegítőt és még leggingst is adni alá.

Síoverált csak nagy mínuszban vagy hóban kapnak.

Nincs szép cipő, játszós cipő, csak jó minőségű cipő van. Abban járnak, mert a lábuk egészsége a legfontosabb, nem a divat. Nem küldeném rossz játszósban őket oviba/iskolába, hisz ott töltik a legtöbb időt, ott a legfontosabb hogy jó minőségű cipő legyen a lábukon, nem alkalmakkor.

Egy bakancsot szoktam venni, huszonezres kategóriából. Az még ovis csúszás-mászás után is cipőnek néz ki, nem kell szégyenkezni miatta.

2022. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hát nálunk most 7 fok van, az már nem egy melegítőnadrágos idő... Fel ne fázzanak szegények.


Attól még, hogy egy csizma szép, lehet jó minőségű, és az itthoni játszós sem azért játszós, mert rossz minőségű, hanem mert mint írtam, FIÚ CSIZMA. Fiús autós fekete-piros csizmában nem vinném a lányomat óvodába, de ez én vagyok.


Esetleg aki nem kötekedve ír erre a pár egyszerű kérdésre, azt megköszönném :)

2022. nov. 15. 18:29
 3/24 anonim ***** válasza:
57%

3 öltő euha kell bentre nálunk ( nem szokott kelleni)


Előre ne vegyél sok dolgot.

A lányom fagyosabb mégis inkább pólóban volt

A fiam nem fagyos.. így pólóval készültem, erre kell neki a hosszú póló inkább.

Októberben kezdett .. a berakott ruhákat kintte, most vettem neki mindent megint.

Így 9 hosszú pólót, ( több db-os HM) és 6 nadrágot

2022. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

3. Vagyok


Folytatom


Csizma felesleges váltó ( apjáról??)


Nálunk azt kérik ne átöltöztetni kelljen..

Feladják leveszik nem 2 alkalommal le-fel.


Ilyenkor leggingsben legy ráadnak egy vastagabb mackót

Fiam pedig csak simán egy mackóban van..


Egyben overált nem szeretik itt. Van ahol igen..


Sokan a szandált szeretik

Nekem herótom van a zokni harisnyától szóval decathlon tornacipőt kapott mind2

2022. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Atyám ennyire túlgondolni...


Fiam szeptember óta ovis.

Van kb 20 felsője, de úgy abból 10et nem hajlandó felvenni.

Van kb 15 melegítője.

A zsákba be kell nálunk 1 váltás ruha (zokni, alsó, póló, nadrág, pulcsi).

Illetve ugyan ez rgy hatizsákba amit minden nap hozni vinni kell.

(Totál feleslegesnek tartom).


2 pár cipője van, vagy választhat melyikbe megy, vagy amelyik épp száraz.

(Sima aldis csizma. Ez szép is,utcára is való, illetve ha elszakad sem sírok. Tavasszal adidas cipőben járt pl).


2 kabát, igazából 1et hord, azért van a másik, ha az egyik koszos, mosott, vizes stb akkor legyen.


Nekem is még melegítőbe jár, ahogy az 1 évesem is.


Télre teszek be neki egy vastag bélelt nadrágot, udvarozni és ennyi.


Benti cipője pedig egy tépőzáras tornacipő.

2022. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, hogy lehet egy melegítőben a gyerek ilyen időben. Nem lesz vizes? Lányom első adandó alkalommal leguggol a vizes fűbe játszani, rögtön átázna... A hidegről nem is beszélve, egy melegítőben a hideg hintába ülni, hát nem a legjobb az tuti!


Maximum az lehet ilyenkor melegítőben, aki csak áll, mint egy bot, nem játszik :O

2022. nov. 15. 18:58
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Pont, hogy akkor kell rohadtul feloltozni, ha csak allsz. Ha jatszik, fut, kimelegszik.

Amugy az ovonok rajuk szolnak, hideg idoben nincs a fuben guggolas, ucsorges. Az tokmindegy, o mit szokott csinalni, az oviban szabalyok vannak es ehhez kell igazodni, meg jatekidoben is.

2022. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
58%
Kötelezőnek semmi sem kötelező, ami javasolt: ovis zsák, ebben 3 szett váltóruha: nadrág, felső, bugyi, zokni. Kislánynak hajkefe, hajgumi, csatt. Ha úgy van vigyél be neki külön kinti vízhatlan szettet, vagy esőnadrágot és azt adják rá ha kimegy. Az hogy te mit adsz be az rajtad múlik, melegítő / leggings, póló / hosszúújjú, izzadósabb gyerekre bőven elég ha csak legging meg póló van, ha kimennek vesz fel pulcsit meg esőnadrágot, amúgy meg bent legyen abban ami kényelmes neki.
2022. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi 8-as, hasznos válasz volt :)
2022. nov. 15. 19:17
 10/24 anonim ***** válasza:
49%
Cipőből olyat vigyél be az udvarra amit nem sajnálsz mert az első alkalommal csurom retek lesz, pedig nálunk műfüves udvar van. Mindig fekete, időjárásnak megfelelő cipőt viszek be az udvarra neki. Benti cipője eddig TornaDora szandál volt, most nőtte ki, Elefanten benti zártcipőt kapott.
2022. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!