Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány felsőruházata van az...

Hány felsőruházata van az óvodásodnak télre, illetve hogyan öltöztetitek?

Figyelt kérdés

Igazából összetett a kérdés. Januárban kezdi elvileg az ovit a lányom, de még semmi tájékoztatót nem kaptunk, hogy mit kell vinni.

A ti ovitokba mi az, amit kötelező a gyereknek vinni?


Illetve mennyi felsőruházata van télre? Overál, vagy sínadrág? Játszós/szép télikabát? Játszós/szép hótaposó?


Nekünk ami van: egy téli overál (ezt itthon nyúzza éppen, de van mosógép-szárítógép :D), egy bélelt esőnadrág de az már ilyenkor hideg... egy télikabát. Érdemes lehet egy sínadrágot is venni, vagy elég a bélelt esőnadrág-melegítő-cicanaci kombó?


Csizmából kéne váltás? Van most neki egy fiú itthoni csizmája, az ránkmaradt még az apjáról, meg egy szép lányos rózsaszín, ebben vinném ki az utcára csak. Az oviba milyen "szépségű" csizmában viszitek?:D


Még azért nem tudom, mert ugye mivel még nem óvodás, és bár a kertbe minden nap kimegyünk, itthoni váltásruhája van neki, de utcai mindenből csak egy.


Milyen benti cipője van?


Köszönöm, ha valakinek van ideje válaszolni ezekre :)


2022. nov. 15. 17:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
6 ha vizes lehet egyszerűen nem viszik ki őket.. ha mégis, erre van a váltás ruha
2022. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11... Nem tudom nálatok milyen idő van, de nálunk egy hónapja vagy több minden délelőtt csurom víz az egész udvar. Akkor soha nem viszik ki a gyerekeket?
2022. nov. 15. 19:34
 13/24 anonim ***** válasza:
57%
Nekem van bent az oviban mindig egy esonadrag(nem bélelt az majd ha extra hideg lesz), meg egy vastagabb anyagú gatya, ezek közül húznak rá valamit a benti nadragjara mikor kimennek. Amúgy pulcsi, cipő, kabát azt adják rá amiben reggel beviszi az ember, kevés gyerek tart "váltót” külön az udvarra.
2022. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk ma volt az első alkalom, hogy softshell nadrágot adtam a kiscsoportosomra (második gyerek), de alá semmit, mert úgy már túl meleg lett volna. Az oviban cseréltük le vékony melegítőre és külön kértem, hogy ne a melegítőre adják rá, ha kimennek, hanem helyette. Tud vetkőzni/öltözni, ezért ez nem plusz feladat az óvónőknek.

Felül is softshellt hord, vékony melegítőfelső fölé veszi.

Doszt elég még a reggeli 0 fokban is. Én ugyanolyan vékony dzsekit hordok, alatta csak egy hosszú ujjú felsővel.

Gondolni kell ám arra is, hogy amikor kimennek már 8-9 fok lesz. Ha süt a nap, akkor könnyen kimelegszenek.

Még nincs bakancsos idő, napközben beleizzadna. Majd ha nem megy 4-5 fölé.

Bőr félcipőben jár (elsős testvére meg sportcipőben).

Nincs játszós cipője. Jó minőségűt kap az oviba. Amíg nem járt közösségbe se volt "játszós", mert a saját udvarra is a legjobb kell. Egy egészsége van.

"Fiús autós fekete-piros csizmában nem vinném a lányomat óvodába, de ez én vagyok."

Te. Én meg 30+ éves örökölt cipőben nem.

Fiúsban simán. Lányomnak kifejezetten jól áll, nagyon vagány. Sokszor direkt a fiúrészlegen vettem neki ruhát, hogy ne full rózsaszín, virágos, cicás...stb. legyen.

A benti szandál is jó minőségű.

Overált 0 fok alatt szoktunk. Tapasztalatom alapján a váltó felesleges. Főleg szárítógép esetén. Ha volt pót, sose használtuk ki, mert mindig sikerült kimosni az elsődlegest.

2022. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
11: dér, harmat ilyenekről hallottál már? Ha nem esik éppen, akkor is nedves, taknyos minden… Pár napja az apja vitte oviba a gyereket mert beteg lettem, persze pont előtte hoztam haza az udvari félcipőt, hogy másnap bevigyem helyette az udvari magaszárú, bélelt cipőt amit vettem, de a férjem elfelejtette bevinni az újat, ezért abban ment ki amiben reggel ment. Konkrétan fekete lett a szép rózsaszín csizmája, de olyan hót koszos hogy nem lehet levakarni sem róla, kb játszóra (se) lesz pofám ráadni. Úgyhogy ovis udvarra csak sötét színű cipőt, azóta bevittem a csillogós, unikornisos, villogóstalpú új cipőjét, abszolút nem fiús vagy ronda, de legalább nem látszik rajta a kosz. Mennyivel jobb egy szép csajos cipő full retkesen? Ja és aznap, meg előtte való nem sem esett az eső amikor a rózsaszín csizmában ment ki.
2022. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem és csak lesek, hogy látom az oviba reggel 5 fokba egy szál melegítő nadrágba jönnek be a gyerekek. Nálam 4 és 2 évesek, reggel már rájuk adom a sínadrágot, melegebb cipőt, felülre még őszi kabát. Délután 10-11 fok van, mikor megyünk a nagyért, akkor két vékony réteg van rajtuk alul. Délelőtt már egy ideje nem mennek ki az udvarra a mi ovinkba, mindig van valami oka.

Bentre legings, hosszúujjú póló, szandál. 2 benti váltóruha kell bentre. És egy udvari nadrág. Ennyi. Amúgy szezononként két cipője van, most télre 2 téli kabát két sínadrág.

2022. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

14... kicsit ellentmondásos, amit írsz.

Nem adnád rá a 25 éves ÁTNŐTT egyszer sem hordott MINŐSÉGI csizmát, ami veri minőségben a maiakat, teszteltük, át sem ázik, kényelmesen futkos benne, meleg... de mivel 25 éve gyártották, nem adnád rá

DE olyan fontos a gyereked egészsége, hogy nem öltözteted fel rendesen, hadd kapjon vesemedence-gyulladást? ahogy érzed O.O


Zárnám a témát, mert már megkaptam a választ, már csak a

"NEMNEVELEMFÁZÓSSÁAGYEREKEMnácik" válaszolnak úgyis :D

2022. nov. 15. 21:07
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

"hadd kapjon vesemedence-gyulladást? ahogy érzed O.O"


Édes, drága, vesemedence-gyulladást nem a hidegtől kap az ember!

Pont jónak írod, édesanyám nephrológián volt nyugdíj előtt főorvos. 🤦

2022. nov. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

"az ránkmaradt még az apjáról"


Ez az én olvasatomban is egy öreg használt cipőt jelent, sehol se utaltál rá, hogy nem hordta senki. A "ránk maradt" kifejezést meg tudod mikor szokták használni? Ha meghalt az illető, akitől kaptad.

Lehet nem ártana megtanulni fogalmazni, mielőtt másba állsz bele.

Ha többen máshogy értelmezik amit írsz, esélyes, hogy a fogalmazásban a hiba.

2022. nov. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

"Nálam 4 és 2 évesek, reggel már rájuk adom a sínadrágot,"


Szegények. Rossz nézni ahogy túlöltöztetik a gyerekeket. Az oviban 10-ből 9 gyerek csatakosra izzad, amíg rácibálják azt a rengeteg ruhát, amit a szülők rájuk aggatnak, utána meg megy a sápítozás, hogy már megint beteg...

2022. nov. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!