Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha beteg a gyerek ki vigyáz rá?

Ha beteg a gyerek ki vigyáz rá?

Figyelt kérdés

Tudom buta kérdés de jövőre megyek vissza dolgozni, a fiam is megy oviba

Ősszel eléggé betegeskednk szokott, ha itthon kell vele lenni akkor azt a munkáltató megengedi? A férjemnek sajnos nemigazán engednék meg hogy esetleg egy hetet itthon legyen a fiunkkal


2022. nov. 22. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Mi home office ban oldottuk meg
2022. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szabadsággal oldottam meg. GYÁP-ra 60%-ot fizetnek. Amúgy nincs olyan, hogy a munkáltató "megengedi"-e, ha kiír az orvos vele táppénzre.
2022. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk családi összefogás van. Persze legtöbbször én vagyok vele (anya), a munkáltató nem nagyon szólhat bele, ha kell, hát kell… de volt már itthon a férjem is, pedig a munkahelyén nem tudják helyettesíteni, édesanyám (még dolgozik) és anyósom (másik városban lakik) is vigyázott már rá, nagynéném is. Nyilván csak akkor vigyáz rá más, amikor kisebb baja van, ha lázas és rosszul van, akkor én maradok, mert engem kér…
2022. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyértelmű, mire gondol a kérdező. Nyilván, ha kiírja a doki táppénzre, akkor otthon maradhat vele, arra kíváncsi, mennyire tolerálják ezt.
2022. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször anya, időnként apa vagy mama is. Ha apuka nem munkakerülő amúgy, nem lehet rá panasz, ha évente kétszer hiányzik ő is, sok ember lustaságból többet van tp-n.
2022. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal felváltva vagyunk. Így egyikünk se hiányzik túl sokat a munkahelyről
2022. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Táppénzen voltam a gyerek jogán, ez évente 14 nap gyerekenként vagy a ferjem volt home office-ban. Eleinte anyukám is vigyázott rájuk, de mivel állandóan elkapta tőlük és 60 fölött volt ezt megszuntettem.
2022. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két évet bölcsis volt, akkor nem volt soha beteg szinte.

Most kezdte az ovit szeptember 1, és itt már többet beteg.

Volt egyszer 4 napig itthon hasmenéssel, egyszer 4 napot fülfájással, utána 4 napot volt náthával, még 5 napot náthával rá pár hétre és most megint beteg, tegnap már úgy adták haza, megint 4 nap itthon kb, most köhög.

Szóval szeptember 1 óta 21 napot hiányzott.

Szerintem rengeteg.

Nálunk amúgy ilyen semmi pár napos betegségek vannak, de mindennel hazaküldik sajnos.

Ebből egyszer táppénzen voltam az egyik 4 naposnál, lehetsz vele gyermekápolásin.

Többinél home officeban voltam, de nálunk nem nagyon díjazzák a home officet sajnos.

Most héten 2 nap szabi+2 nap home officceal oldom meg.


Aztán jön a majd 3 hetes téli szünet is, azt férjem tolja le vele szabin, náluk leállás van.


De amúgy nem nagyon tud a gyerekkel itthon lenni máskor táppénzen, mert magas beosztásban dolgozik, nem nagyon nézik el neki, ha sokat nincs ott a szabin kívül (ő az első ember a telephelyen) szóval csak nagyon muszáj esetben fog itthon maradni majd ő is néha esetleg. Nekem is jó munkahelyem van, rugalmas és rendesek, megértőek, de néha már nekem is kellemetlen.


Segítő nagymama esetleg ha van, nekünk nincs.


Én annyit fogok januártól hogy esetleg néha csak a férjem is itthon marad táppénzen pár napot, meg reménykedek hogy átesik ezen az időszakon a gyerek.

2022. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire én-anya-néha az apja.

Nagyik nem kíváncsiak ra egészségesen sem, nemhogy betegen.

2022. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tata van vele, mert egy helyen lakunk. Néha mama is. Ő messzebb lakik. Ha már nagyon sokat bevállaltak, akkor én (anya). Apja akkor ha épp amúgy is szabin lett volna.

A munkahely nem igazán tolerálja. Amúgy 2 napot voltam vele itthon, mínusz 20ezer...

2022. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!