Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rábíznátok anyósra a babátokat...

Rábíznátok anyósra a babátokat, ha ő vigyáz a hiperaktív unokatesóra is?

Figyelt kérdés

Anyósomban megbízom, ha nálunk vagy egyedül vigyáz a picire nincs probléma, viszont úgy nem mertem odaadni, ha nála van a 6 éves fiú unokatesó is.

A kisfiú egyke, viselkedési problémái vannak, képtelen egyedül elfoglalni magát és féltékeny mindenkire akivel helyette foglalkoznak, méghozzá annyira, hogy pl. rugdosta a vendégeket menjenek haza hogy vele foglalkozzanak, vagy anyagi kárt okozott (pl. a cipőkbe öntött tusfürdőt, széttörte a cserepeket az udvaron).

Alapvetően megbékélt azzal, hogy nem ő az egyedüli unoka, de amikor találkoztak mindig volt valaki aki csak vele tudott foglalkozni. Így viszont félek, hogy ha a mama épp nem néz oda megüti a kicsit vagy valamit csinál.



2015. nov. 16. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmikepp nem biznam igy ra.
2015. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kicsi?
2015. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna :)

Nálunk is ez van annyi különbséggel hogy kislány és 4 éves. Ő az első unoka és nagyon el van kényeztetve.. Mindig a középpontban akar lenni. Üvölt, nyúz mindenkit ha épp nem rá figyelnek.

36 hetes terhes Vagyok de már most rettegek hogy mi lesz. Hogy fog majd viselkedni a picivel.

olyanokat csinál... Pff

A múltkor mellettem ugrált a kanapén, szóltam hogy legyen kedves ne itt ugráljon.. A Nyakamon. Erre rá akart ütni a hasamra. A kezemet találta el.

Olyan mérges lettem. Borzalmas!! Nagyon idegesítő.

Ha nem változik én nem bízom így anyósra a picit ha ő is ott van.

2015. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg a pici nem tudja "megvédeni" magát, azaz már nem csak egy fekszik/ül, addig nagyon necces. ELVILEG lehet vigyázni a kettőre is, de mindenképpen a te gyereket fog háttérbe szorulni.


Nekem hasonló a problémám, brutál testvérféltékenység van a gyerekeim között. A kicsi már 6 hónapos, nagyon résen kell lenni. Ütés, rúgás, csípés, rádobálás stb, minden volt már szinte. Egész nap az egyik gyereket kézközelben kell tartani, egy másodpercre sem lehet egyedül hagyni őket (még annyira sem hogy leszaladok a pincébe egy krumpliért). A legdurvább, hogy kiszámíthatatlan az egész. Mert a gyerek az egyik pillanatban öleli a másikat, aztán gondol egyet és csap. Mert a nagy gyerek akar vele csinálni valamit, a csecsemő nyilván nem válaszol rá/nem úgy csinálja erre dühös lesz. Szóval mindig résen kell lenni.

Ha ezt az anyósod meg tudja csinálni akkor rábízhatod. Azt tudom, hogy az én anyósomra nem tudnám így rábízni, de a saját szüleim például szoktak így vigyázni a két gyerekre gond nélkül. Csak a lelkükre kötöttem, hogy az egyik gyerek mindig legyen közvetlenül mellettük.

2015. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy éves. Eddig ha volt velük valaki nagyjából megvoltak együtt (inkább csak egy szobában, mert együtt játszani nem tudnak), a jelleméből adódóan elég erőszakosan játszik, hiába szólunk rá szeret mindent dobálni, kisautóval, labdával találta el, vagy játékot vett el tőle erőszakkal.

A háziállatokat erősen szadizza, hiába kap büntetést pár óra múlva ismét rugdossa a macskát, pedig az még a játékát se veszi el.

Nem tudom anyósom hogy tudná kezelni, ha figyel rájuk és nem is bántja hirtelen baleset is történhet, belerúg a labdába mert azt hiszi, hogy el tudja kapni, stb...

2015. nov. 16. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Hát ha ilyen dobálós/belerúgós a kisgyerek akkor én nem hagynám ott. Annyit nem lesznek együtt, hogy összeszokjanak, a néha-néha találkozások alkalmával pedig nem lehet megoldani ezt. Pláne, hogy ahogy mondod, hiperaktív, problémás kisgyerekről van szó. Tudom az anyukák mindig picit ferdítenek (én is) de ha csak a fele igaz akkor sem hagynám ott a gyereket.

Nem hiszem, hogy súlyos baleset lehetne, de kell neked csak az, hogy mondjuk állandóan dobálják a gyereked és emiatt féljen mondjuk a mamához menni?

2015. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem bíznám rá így. Jól tetted, hogy nem adtad oda.
2015. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!