Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Orrfolyással óvodába?

Orrfolyással óvodába?

Figyelt kérdés

Mai nap megjegyezték hogy folyik az orra és hogy elvileg egész nap nyűgös volt.

Mikor mentem érte tök jó kedvű volt. Az orrát fújja zsebkendőbe. Múlt héten is ez volt hogy elvileg egyik nap se evett amit már igazából kezdek nem elhinni mert itthon meg eszik normálisan. Meg hogy nyűgös volt minden nap

.. szerintem ez már inkább az lehet hogy nem akarnak dolgozni, várják a szünetet. Ha korán viszem 7 órakor akkor látom azért hogy baj, hogy miért nem mondjuk fél 8kor... Ma mondtam hogy dolgom van, nem tudom megoldani hogy itthon legyek vele, majd szívjuk az orrát, de mióta fújja rendesen már ezt sem kellett. Egy hete jár, előtte is itthon volt másfél hetet más miatt.


2022. nov. 29. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Csak sima orrfolyással lehet vinni. A nyűgösség mástól is lehet, nem feltétlenül betegség miatt. Ha beteg, annak más komolyabb jele is lenne.
2022. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem beteg, semmi baja. Folyik az orra és ennyi. Itthon játszik, szaladgàl, nyoma nincs nyűglődésnek.
2022. nov. 29. 12:54
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem fogják engedni.
2022. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk ősszel még lazán álltak hozzá, de most már jelezték az óvónők hogy akinek a taknya folyik vagy köhög esetleg mindkettő az maradjon otthon, mert lassan gyerek sincs a csoportba.

Ha már jelzik, nálunk legalábbis( nyilván a ti ovitokat nem ismerem) akkor az az adott gyerek már tényleg beteg vagy legalábbis nem kicsit taknyos.

2022. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mindenki meg tudja oldani hogy orrfolyással otthon tartja?

Ilyen időszak van, tél van, ebből állnak a gyerekek, akkor ne menjen a téli hónapba mert folyik az orra? Nem zöld és nem is sárga jön az orràból

2022. nov. 29. 13:40
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy beteges/ járványos időszak. Biztosan nehéz lehet megoldani a gyermek otthoni felügyeletét, de az ő érdeke, hogy pihenjen és mihamarabb meggyógyuljon. Ez óvodai környezetben nem megy, vagy csak nagyon lassan. Ráadásul ragasztja a betegséget a többi gyerekre és pedagógusra.

Az óvónő azzal nem mentesül a munkavégzés alól, hogy hazaküld 1 beteg gyereket. Elég hülye feltételezés, hogy nem akar dolgozni és amiatt titulálja betegnek a gyerekedet.

Ellenben, ha óvó néni, dajka néni beteg lesz, akkor utána viheted a gyereked, ahová akarod, mert nem nagyon van utánpótlás.

2022. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Én se hiszem, hogy a te gyerekedtől szeretnének "megszabadulni", hacsak nem olyan problémás, hogy erre kényszerülnek.


Amúgy ha szólnak, akkor szerintem tényleg beteg. Elhiszem, sőt tudom, hogy nem könnyű megoldani, de mit lehet tenni...

2022. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha a tetejére még köhögne vagy lázas lenne nyilvánvalóan nem vinném, de úgy hogy fújja az orrát a zsepibe attól még nem kéne szóvá tenniük meg minden negatívat mondani miközben itthon meg jó kedvű és eszik. Ha annyira beteg lenne itthon is nyűglődne és nem enne semmit.
2022. nov. 29. 14:08
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha egy gyereknek folyik az orra, akkor nem teljesen egészséges.
2022. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Sztem nem szeretik a gyereked annyira.

Hat kimerultek , mert a taknyosabb gyerek nehezebben is alszik el stb.


Fenistilt adj, forró-meleg kamilla teat inni, vagy parologtatni- az enyem szereti például. Es a feje sose huljon ki stbstb

2022. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!