Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hallott valaki olyan konkrét...

Hallott valaki olyan konkrét esetről, hogy jól szituált családtól elvették a gyereket, mert nem vitték óvodába?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Igen hallottam.


Anyuka a fejébe vette, hogy a gyereknek otthon van a helye. Már a 3.gyereket is megszülte, a nagy akkor sem járt oviba. Elsőre kiment a gyámügy beszélgetni. Aztán elvették a családit. Majd a gyereket is. Elsőkörben a nagyot.


Igaz ez úgy 6-7 éve volt.

2023. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hú ezt most nem teljesen tudtam követni. Mire a 3. gyereket megszülte, addigra a nagy már rég iskolaköteles volt, nem? (vagy egyébként hogy csinálta ilyen gyorsan?? :D) De akkor végülis az iskolakötelezettség megszegése miatt lépett a gyámügy, nem?
2023. jan. 9. 20:40
 3/16 A kérdező kommentje:
Akik lepontozták 1-t, miért?
2023. jan. 9. 21:00
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Mint írtam, oviba nem vitték. 1,5-1.5év van a gyerekek közt.

Amikor a kicsi született, akkor volt 1.5 a középső, 3 a nagy. 4 eves koráig csak könyörgött a gyámügy, majd 4.5 évesen vették el.


Én is kíváncsi lennék a lepontozás okára



1#

2023. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez azért elég durva. Hogy csak emiatt nevelőszülőkhöz került valaki. Életre szóló trauma a gyereknek. Szemben azokkal az ehhez képest elhanyagolható hasznokkal, amiket az óvoda nyújt.
2023. jan. 9. 22:11
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Ezt azért nem úgy kell elképzelni, hogy jön a gyámügy, és viszi a gyereket. Évekig tartó folyamat, rengeteg figyelmeztetéssel. De az igaz, hogy erre ugranak, sokkal inkább, mint pl. a bántalmazásra vagy a terrorra. Sajnos.
2023. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem, ismerős elintézte, hogy ne járjanak a gyerekei, utána magántanulók lettek a gyerekek, akkor itt miért emelték ki, miért nem lehetett ez az alternatíva?
2023. jan. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es, az ismerősöd hogy intézte el, hogy ne járjanak óvodába?
2023. jan. 10. 08:26
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Igen, a jegyzőnél kérelmezte, iskolába se jártak, magántanulók voltak.
2023. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Hát volt az a nagy port kavart eset is, ahol még anyakönyvit sem akartak a gyereknek csináltatni a szülők, hogy ne legyen ennek a rendszernek a tagja, azoktól is elvették szemrebbenés nélkül!!

Ki tudja, mi lett szegény gyerekkel, hiszen nyom nélkül bármilyen áldozattá válhatott a pedofil háttér-hálózat kezében! :(


Óvoda is kötelező!!!


Simán és lelki ismeretfurdalás nélkül elveszik a gyereket, ha nem viszed!


Kivéve, ha cigó! Mert azokhoz nem nyúlnak, ugyanis agyonverné a rendszerszolgát a népes família...

2023. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!