Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babaholmik családtól kérdés?...

Babaholmik családtól kérdés? Mi legyen, ha vitát nem akarunk?

Figyelt kérdés

Első (és nagy valószínűséggel egyetlen) kisbabánkat várjuk tavaszra. A családom egy része bőszen ajánlgatja a régi, már nem használt babaruháikat, babaholmikat. Mi ezeket nem kérjük, elég határozott elképzelésem van, hogy miből milyet, melyik márkát szeretnénk. Ráadásul nagyon más a stílusunk úgy alapból is...

Mondtam már nekik többször, hogy ne fáradjanak vele, nem szükséges, meg én alapból szeretek vásárolni, ezt az "élményt" sem akarnám kihagyni. Plusz mióta pozitív lett a teszt itthon, én azóta vásárolok apránként, minden héten veszek valamit, ami éppen megtetszik.


Sajnos az nem sokra vezetett, hogy finoman visszautasítottam. Férjem szerint akkor hagyjam, hogy idehordják, és ahogy hozták, úgy tesszük is a kukába. De félek, hogy abból meg baj lesz...


2022. jan. 21. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
97%

Akkor már ne a kukába könyörgöm hanem valami rászoruló családnak...

Mondd meg hogy nem kell, pont, az ilyen helyzetekből nem lehet jól kijönni.

Vagy nem b@szol az asztalra és odahordanak mindent vagy igen és megsértődnek. Neked melyik a jobb?

2022. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos a ferjednek van igaza.

Sértődés lesz belőle. Én csak azt utáltam, amikor a 70 nm-es lakásunk tele lett használt jatszószönyeggel meg bébi komppal stb. Így se férünk. Válogatás nélkül zsákokban ide hordtak mindent, lányos cuccokat is a fiunknak, néha azt éreztem, hogy ez egy alkalom arra, hogy lomtalanítást csináljanak.

Kuka helyett én a védőnőnek adtam oda, szegény családoknál jobban van helye az ilyennek.

2022. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
82%

Első babánál nekem is ilyen illúzióim voltak mielőtt megszületett, hogy nekem nem kell semmi, én majd így meg úgy akarom öltöztetni..


Majd rájössz Te is, hogy minimum napi 5x kell átöltöztetni azt a gyereket, ilyen-olyan okok miatt..

Pár hét alatt át / ki fog nőni mindent, csak majd győzzed venni a ruhákat :)


Nem sok idő telt el nálunk, mire beláttam, hogy hm, lehet csak nem lenne hülyeség elfogadni unokatesóméktól a gyerek ruhákat. Itthon teljesen mindegy mibe van (nyilván ne legyen szakadt stb) , az udvarra/játszóra is baromi jó ám a 'használt' ruha, inkább azt tegye tönkre, mert hidd el, tönkre lesz téve 1-2 darab :)


Tapasztalatból mondom: fogadd el őket. Nézd át, ami olyan tedd el, ami fixen nem azt ajándékozd tovább / vidd el egy adomány boltba / add le a védőnőnek, Ő jó helyre rakja :)

2022. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
30%
Aztán majd jön az, hogy nagy boldogan, csillogó szemmel hozza szülő/anyós/nagyszülő a láthatóan drága, de borzasztóan nem tetsző, ízléstelen, rikító színű, csicsás micimackós kisruhát, vagy a nagyon ócska minőségű, pepco-kik vonalról egy nagy táskányi cumisüveget, plédet, rágókàt, amit épeszű ember a gyerekének soha nem adna a kezébe.
2022. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
98%

A használt engem se zavart. Ami nem kellett, én kitettem a kuka tetejére, pár oran belül mindig elvitte valaki.

Az tényleg idegesítőbb volt, amikor a nagyszülő a kis nyugdíjából vett olyat, ami nagyon-nagyon nem.

2022. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
89%
#1! Add oda egy szegeny csaladnak!
2022. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is hoztak egy zsák ruhát, köszönettel elfogadtam és odaajándékoztam egy rászoruló családnak. Látták hogy egy olyan ruha sincs a picin amit ők adtak és leszoktak róla
2022. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
84%

Gondold át ezt még egyszer. 4 és fél éves a lányom és igazából teljesen felesleges volt az első méretekből bevásárolni. Én is szeretek babaruhát venni, úgyhogy ezt teljesen megértem, de az első 1 évben:

minden ruhát lebüfizik naponta minimum háromszor

két hét alatt kinő egy méretet (volt amit egyszer se adtam rá pedig olyan cukinak tűnt)

nem nagyon viszi az ember sehova, nincs kinek mutogatni a ruhát

éa ha mennétek valahova az időjárás miatt úgyis overálba kell rakni, így semmi nem fog látszani a ruhákból.


Jó hír, hogy olyan 92-es mérettől felfelé, akár 1 évig is hord egy méretet, na akkor már van értelme vásárolni.

Lebüfizni pedig teljesen jó lesz a használt. Egyébként nekem, mivel túlvásároltam magam, minden babaruha olyan volt, mint az új, amikor továbbadtam, úgyhogy lehet tök jó ruhákat kapsz majd.

2022. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretek vásárolni, nálam ez már-már kóros szerintem. Magamnak, páromnak, kutyánknak... Most pedig már a kislányunknak is. Szóval attól nem tartok, hogy nem győzném ruhákkal. Így is már szerintem az első 3 hónapra annyit vettem, rendeltem, mint más az első évre összesen.

Meg őszinte leszek, én nem érzem azt, hogy mindegy lesz majd, itthon mi van rajta. Nem azt mondom, hogy itthon is kisruha, harisnya és kardigán lesz rajta, de igenis szeretném úgy öltöztetni, ahogyan nekem tetszik.


És tényleg nem szorulunk rá semmire szerencsére. Ha kevés is lenne, vagy gyorsan kinövi, semmi gond, rendelek újakat. Zara, H und M, Mamas and Papas itt van napokon belül, külföldről sem olyan vészesen hosszú a kiszállítás.

2022. jan. 21. 14:22
 10/83 anonim ***** válasza:
83%

Na jah, én legkisebb méretből vettem neki egy drága rugdalózót, hogy ez lesz majd a “fellépő” ruhája, ha valahova vinni kell.

Orvosom kívül máshova nem mentünk.

Ott meg még be se értünk, az asszisztens már a váróban ránkszólt, hogy vetkőztessük le.

Ennyit ért a szép ruha :D

2022. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!