Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek a magánovik...

Szerintetek a magánovik felvesznek sni-s gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiúnk, akinek mostoha sorsa van az oviban. Túl sok neki a 25 fős csoport és mivel kitenni nem tudják, azt akarják elérni, hogy magunktól elhozzuk. Már ott tartunk, hogy muszáj ezt meglépnünk. Egyrészt, mert neki lesz jobb, másrészt jópár megalázó helyzetet tapasztaltunk felé. Magánovi lenne jó, kérdés, oda mehet-e sni-vel?
2023. jan. 21. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Meg kell kérdezni. Így látatlanban honnan tudná barki is?
2023. jan. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Ez kb olyan értelmi szintű kérdés mintha azt kérdeznéd hogy van-e riska trappista a sarki kisboltban. A válasz honnan tudhatnánk? Azt se tudjuk melyik kis bolt. Meg ha árulnak általában, nem tudhatjuk, hogy most épp van-e.
2023. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Megkérdezel egy-két magánovit, hogy ÖK felvesznek-e ilyen gyereket.

Szabály nincs rá, az adott helytöl függ

2023. jan. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem mindegy, mi a diagnózis, sok függ töle, a gyerek viselkedésétöl és az adott ovitól
2023. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A teljesen átlagos gyerekemet is ki akarták tenni az oviból, mert útban volt az idős óvónőnek. A rossz bánásmód elkerülése érdekében kerestem én is magánovit. Gyakorlatilag alig találtam nem telített ovit. Egy intézmény válaszolta azt, hogy van egy hely, van speciális foglalkoztatás is, tehát válasszam őket (ebből derült ki, hogy szoktak fogadni SNI-és gyereket is), de megvárja az én gyerekem, ad két napot gondolkodni. Úgy értelmeztem, hogy inkább a bizonytalan átlagos gyereknek tartja fent a helyét, minthogy bekerüljön oda másik.

De kérdezz rá mindenhol, ahova iratni akarod és kiderül.

2023. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az óvoda alapító okiratában benne van, hogy fogadnak-e SNI-t, illetve azon belül milyet. oktatas.hu-n megtalálod.
2023. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel az ovit és beszélj a vezetővel. (Hidd el, kedves lesz!) Röviden vázold fel a helyzetet. Ha van lehetőség úgyis mondja majd (valószínűleg akkor egy személyes időpontot egyeztet veled), de ha nem azt is. 🙂 Nem esznek meg, nyugi! Kívánom a legjobbakat!

Üdv: egy óvónéni

2023. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!