Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sérülne a gyerek, ha oviba...

Sérülne a gyerek, ha oviba engednénk?

Figyelt kérdés

Augusztusban lesz 3 éves, tehát éppen hogy betölti. Mindent később csinált. Az ülést, a járást, a forgást, amióta megszületett. Amúgy csodás csöppség. Maximum szavakat mond, mondatokban nem beszél. Bár ez még nem is baj. Ha bili szóbakerül egyből toporzékol, csak a pelenka.

Szívószálas üvegből iszik, este meg alvás előtt nagyobb cumisüvegből. Nem szívesen eszik egyedül, kanalat se tudja rendesen fogni.

Nincs vele nagy baj a védőnő szerint csak későn érik ennyi...

Most született a kistesó tehát anya tud vigyázni rá otthon még egy évet.

4 órába mehetne oviba délig, néhány hónap haladékot kapna, hogy szoba tiszta legyen. De most elképzelem a lányomat, bemegy beszarik, fogja a kis szívószálas üvegét a kezében.

Szerintem szétszednék a gyerekek, nagyon megaláznák a nagyobbak és sérülhetne lelkileg. Még olyanokat mond hogy alszik a kenyér, az autó. De hát nemrég múlt 2,5 éves szerintem nem baj.

Védőnő szerint mehetne oviba, max év közben halasztunk.

De mi ezzel nem értünk egyet, szerintem otthon anya mellett még sokat tud majd fejlődni.

Mi most intézzük majd a halasztási kérelmet.

Szerintetek jól döntünk?



2023. ápr. 4. 10:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem szétszednék a gyerekek, nagyon megaláznák a nagyobbak és sérülhetne lelkileg." Szerintem meg nagyon veszélyes részedről ez a hozzáállás, a kislányod megérzi ám, hogy nagyon félted, ezzel csak a beszokást hátráltatod.

Amúgy én inkább bölcsibe íratnám, de azonnal (ha van arra mód, hogy pár hónapig járjon fél napot), az ovi valóban éles váltásnak tűnik ahhoz, amilyen "állapotban" ő most otthon van - bár az is igaz, hogy szeptember azért még majdnem fél év.

2023. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
84%
Csak az óvodában nem fogják tutujgatni. Ha nem tud önállóan enni-inni (pohárból), akkor haza fogják vitetni ebéd előtt.
2023. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

11-es, viszont most beszoktatni, hogy fél év múlva ismét be kelljen szoktatni másik közösségbe - az szerintem öngól.

Anyuka vegyen erőt magán és a következő szűk fél évben tanítsa meg (vagy legalább hagyja) pohárból inni és kanállal önállóan enni. A szobatisztaságot is lehet gyakorolni.

2023. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

Igen, 13-as, ebben igazad lehet. Csak olyan megoldáson gondolkodtam, ami kompromisszum lehet az otthon maradás és az ovi között.

#11

2023. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
A közösségbe mindent sokkal hamarabb megtanulna, mert látja hogy a többiek mit hogy csinálnak és ő is elkezdené utánozni..
2023. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%

A lányom bizonyos szempontból hasonló azt leszámítva, hogy igyekszünk rászorítani némi önállóságra, és csodák csodájára részlegesen működik is. Nagyon sok "lemaradást" én okoztam pusztán azzal, hogy túlféltettem. Pl rengeteget hányt a hozzátáplálás elején, a darabost sokáig nem bírta... aztán a földről zabált fel olyan dolgokat amiket biztos nem adtam volna neki magamtól puszta félelemből. Jó nagy marha voltam. Önálló evés ugyanez, egyszer a kezébe nyomtam a kanalat hogy anya anem ér rá. Volt némi cirkusz, mire kettőt pislogtam, már lapátolt. Nem tökéletesen, de csinálta. Nagymamának még mindig előadja a "nem tudok enni egyedül" magánszámot.


Szobatisztasag ugyanez, összeolvastam mindent és vártam a csodát hogy a gyerek magától dobja le a pelust. Aztán letojtam, levettem a pelenkát és a gyerek pár bepisilés után elkezdett érdeklődni a bili után. Egyszerűen meg kellett tapasztalnia a saját piszkát. Nappalra most stabilan szobatiszta.


A közösség húzóereje nagyon erős, én biztos hogy nem halasztanék, hanem legalább délelőttre próbálnám beszoktatni, mert tanulhat a többiektől. Kicsit a leírásból az jön le, hogy nálatok is az overprotective csapda áll fenn, és valójában kényelmesebb lenne ha minden ugyanúgy folytatódna mint eddig. Szerintem nem jó az irány.

2023. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%
16-os vagyok, azt hozzáteszem hogy az enyém is 2020 augusztusi, most megy oviba.
2023. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább megindulnék vele pedagógiai szakszolgálathoz. Fejlesztésre vinném.

Nem anyuka, melletted nem fog a gyerek pláne kistesó mellett felzárkózni..

2023. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat fejlődhet szeptemberig. Az én lányom teljesen ugyanígy viselkedett. De halasztást csak augusztusban kértem, amikor egyértelművé vált, hogy szeptemberre nem lesz szobatiszta. Két hónap múlva már mehetett. Ő júniusi egyébként. Az én lányommal azért van gond, idegrendszeri eretlenseg, beszéd területen mindennel probléma van. Ő 3 évesen kezdett beszélni. És ez egyáltalán nem oké. Nem mondom, hogy nálatok is gond lesz, de azért érdemes odafigyelni. A védőnő meg honnan tudja, hogy van-e baja vagy nincs? Többórás tesztekkel nézik az ilyesmit, nem úgy, hogy ránéz és azt mondja nincs baja.
2023. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
3 évesek nem alazzak egymást. Nem is foglalkoznak egymással. Nem egyetemre iratod be, hanem a kiscsoportba.
2023. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!