Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek ha azért nem...

Szerintetek ha azért nem viszem óvodába a kisfiam, mert szakad az eső az elfogadható?

Figyelt kérdés

Hozzá tartozik a történethez, hogy van egy 1éves kistesó is, aki üvölt ha babakocsiban van mikor szakad az eső, ezért szinte kiugrik a babakocsiból útközben.


A fiam középső csoportos.

Most gyógyultak meg mindketten, és holnap azaz hétfőn menne oviba.

Le is van még gyengülve a szervezetük, de nyilván nem erre szeretném fogni.



Az otthonunktól az óvoda 20 perc sétára van. Nincs aki segítsen nekem

Autó nincs.

Nagyon nehéz lenne nekem vinni, hozni szakadó esőben.


Nektek mi a véleményetek erről?

Nyugodtan jöhet hideg meleg.


2023. máj. 14. 18:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Meg se kell indokolni. Örülj, hogy megteheted.

Ha egyébként rendszeresen jár, senki nem fog belekötni sem.

Ha iskolás lesz, nem élhetsz ilyen okokkal.

2023. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Hát a hét első felében rossz időt mondanak. Azt hogy tudod megoldani, hogy 3 napig nem viszed (nem bántásból írom, csak logikusan átgondolva az több nap, mint egy).

Miért ordít a babakocsiban amúgy?

Ha háton hordoznád és esernyővel mennétek nem lenne jobb?-nyilván holnapra ha nincs hordozó nem opció. De hosszabb távon nem lenne jobb? Sokat fog még esni

2023. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igazából sokat betegeskedik, tehát inkább úgy fogalmaznék, hogy "amikor tud, megy"


Megoldani úgy tudnám, hogy egyébként is kedden kell telefonálnom a háziorvosunknak hogy már jól vannak, és akkor adja az igazolást az orvos. Viszont ha azt mondom, hogy "jól vannak, viszont még gyenge" akkor simán mondja, hogy akkor ez a hét még itthon és kész, úgy írja meg az igazolást.


A kicsi azért ordít, mert olyankor rá teszem az esővédőt a babakocsira.

Próbáltam már esernyőt, lepedőt, napellenzőt ami nyilván átázik...sok mindent próbáltam már, de nem vált be. Úgy is próbáltam, hogy tolom a babakocsit, fogok egy esernyőt magamfölött és vele őt is védem. Akkor is ordít, és ki akar ugrani.


Több mint 10kg, és nincs is olyan kenguru, vagy miaz amivel a hátamra kötöm.

2023. máj. 14. 18:34
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha esőoverált (sima vagy softshell) adnál rá, nem kéne esővédő.
2023. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igazából azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert az anyósom "bánt" hogy miért nincs a gyerek ovodában.

Direkt minden délelőtt felhív, és ha hallja a kisfiam hangját, akkor elkezd kiabálni velem a telefonba.

Szerinte csak akkor szabad itthon tartani egy gyereket ha haldoklik.


Mikor multhéten lázas volt, akkor is azt mondta simán vihetném oviba, mert nem érte el a 39 fokot a láza (csak 38.4-38.7 volt)

2023. máj. 14. 18:38
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Tiltsd le anyós mobilját.

Ha nem akarod ne vidd. Pár nap.

2023. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván anyós túloz, de egy betegségek miatt egyébként is alig oviba járó gyereket tényleg nem kellene rendszeresen "csak úgy" otthon tartani.

Olykor-olykor belefér, de na.

A naggyal jártam úgy, hogy covid meg minden egyéb miatt 3 év oviból járt vagy 1,5-et összesen. Hát meglátszott. A tanítói szerint az egész korosztálya megszenvedte.

2023. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő ruházat lenne szerintem a megoldás. Sajnos elég sűrűn esik, de ritka az a szintű, amiben kb. lehetetlen/nagyon veszélyes eljutni A-ból B-be. Hogy nem kényelmes, az más kérdés, én is utálom az esőt, emellett még a szelet, havat, ködöt is.


Anyósnak viszont sem ebben, sem más témában nem engednék beleszólást. Ha kiabálna vmi kapcsán, ami neki nem tetszik, tenném is le hamar a telefont.

2023. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Te is le tudod igazolni, nem is kell indokolni. Nálunk ilyen családi program cetli van, rairom, hogy mikor, senki nem kérdezi mit csináltuk. Most írtam meg visszamenőleg erre az évre. Anyosnak végképp semmi köze hozzá. Csináld úgy ahogy neked jó. Egyébként nem ad semmi pluszt az ovi egy kozepsősnek, max., hogy gyerekek között van és jobban tud játszani.
2023. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!