Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyen esetben vinnél valamit...

Ilyen esetben vinnél valamit az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Fiam tavaly áprilisban kezdte az ovit. Akkor minicsoportba járt 2.5 hónapot, szeptembertől péntekig pedig kiscsoportba. Pénteken lesz az utolsó napja. Szeptembertől pedig ovit váltunk.


Kis falusi ovi, mindenki ismer mindenkit szitu.

Én az óvónőknek szívem szerint nem vinnék, mert megmondom őszintén, én többet vártam volna tőlük. Se egy kirandulás, se meg csak egy séta a faluba. Semmi ajándék se mikulásra se húsvetra. A csoportpénzt pedig beszedték...

Fiam viszont imádja őket.

Ha viszek, az nekem nem szívből jön, igaz nem is nekem, hanem a gyereknek kell adnia.

Ha nem viszek, félek majd jön a mutogatás, hogy nem vittünk.


Szoval ti vinnétek?

(Kózös ajándékot nem kaptak/kapnak)


2023. jún. 11. 10:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Én vinnék egy bonbont..nem.mondhatja hogy még egy csokit sem kapott,de nem erőltettem meg magam,mert amugy nem érdemlik meg.

De nem.érheti szó a házelejét.

A közös pénz hova tűnt?

2023. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

A csoportpénz általában tisztasági csomagra szokott menni. (WC papír, folyékony szappan, fogkrém, szalvéta, zsebkendő)

Ezekből rengeteg kell egy óvodába. Illetve, ha marad abból esetleg valami helyi programot szoktak megfinanszírozni, pl az oviba látogat a Télapó, a bűvész, bábszínház, zenekar, stb.

Kirándulásra külön szoktak pénzt beszedni, màr ha egyáltalán van rá igénye a szülőknek.

Húsvétkor tojáskeresés szokott lenni az óvoda udvarán, ilyenkor 1-1 db kis csokitojast kapnak a gyerekek, amit helyben el is fogyasztanak. Illetve a lányos szülők szoktak bevinni csoki nyuszit-tojást, a locsolkodó kisfiúknak. Karácsonykor pedig szintén a szülők szoktak bevinni (már aki visz) 1-1 doboz szaloncukrot, amit szétosztanak a gyerekek között. Illetve az angyalka/ jézuska szokott vinni játékot a csoportnak, ami természetesen az óvodában marad, senki nem viszi haza.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, kb a csoport fele szokott ajándékot vinni az óvónőnek bármilyen alkalomra (névnap, pedagógus nap, ballagás, stb) a másik fele magasról tesz rá. Úgyhogy szíved joga az is, ha semmit nem viszel.

2023. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én az a fajta szülő vagyok, akinek egy óvodában csak az a fontos, hogy a gyerek szeressen, boldogan menjen. Bár nálunk mennek kirándulni, kapnak ajándékokat is (néha túl sokat -hidd el, van olyan szülő, aki erre is panaszkodik), és mégis úgy érzem, nem ezek a fontos dolgok, hanem, hogy hála égnek gond nélkül tudom vinni a gyereket, mert szeret és szeretik őt. Nekem ez megéri így az évvégi ajándékot nekik. Bár még én se vettem semmit, de már gondolkodom rajta, mit lehetne...
2023. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

2!

Nem. Nálunk a csoportpenzen felül kell bevinni a tisztálkodó szereket, pl wc papír, zsepi, fogkrém...

Semmi program nem volt az oviban. Ezekre tuti nem költöttek.

Karacsonyra sem vettek semmi játékot. Volt egy karacsonyfa és ennyi. Énekeltek alatta.

Szoval hiába fizettem be 10ezer ftot, annak semmi látszatja. De még közvetve sem.


De nem is ez a lényeg, befizettem, pont.

Hanem hogy ajándékot vigyünk-e vagy ne.

2023. jún. 11. 11:19
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Bonbon
2023. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Még esetleg annyit hozzátennék, hogy az ajándékozást, kirándulásokat általában a vezetőség dönti el (esetleg a szmk közreműködésével). A Juli néni, aki a gyermekeddel foglalkozik napközben, sok esetben készen kapja ezeket az infókat. Lehet, ha CSAK rajta múlna, másképp lenne. Ennek fényében én vennék neki valamit a helyedben.
2023. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%
Azért durva, hogy 10 ezer Ft a csoport pénz és még vinni is kell ezt-azt. Nálunk 5 ezer Ft és semmit nem kell vinni, mégis jut belőle Mikulásra, Húsvétra is ajándék. Ennek ellenére mégis vinnék vmi apróságot, például bon-bont.
2023. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a 10 ezer csoportpénz tisztán papírra (sima, színes, krepp, karton...), rajzeszközökre (festék, ecset, kréta, filc, színes...), barkácseszközökre (hurkapalca, filc, szem, ragasztó ipari mennyiségben...) és karácsonyi közös, tehát csoportszobában maradó játékokra megy el.

Az önkormányzat adja a zsepit, wc-papírt, szappant.

Ezen felül: Nedves törlőt kérnek bevinni.

Gyümölcsöt, zöldséget hetente.

Kirándulás, bábszínház stb. külön fizetendő.

Óvónők ajándéka +5000 közösen rendezve.

2023. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
Én vinnék valami kisebb dolgot. Bonbon vagy viràg. Persze igaz az àllàspontod de a gyerek szereti öket akkor ezek szerint jòl bànnak vele jòl érzi magát ott.
2023. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
7%

"Ha nem viszek, félek majd jön a mutogatás, hogy nem vittünk"


???????


És ez téged komolyan érdekel?

2023. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!