Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában lökdösi egy gyerek...

Óvodában lökdösi egy gyerek az enyémet. Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ma mesélte a kiscsoportos lányom (vegyes csoportba jár), hogy az egyik középsős csoporttársa lökdösi:

Mennek ki az udvarra és már akkor lökdösi, hogy menjél már I...

A lányom odament hozzájuk az udvaron amikor a lány a tesójával (ő is kiscsoportos) libikókázott, csak nézni szerette volna őket de a középsős lány ellökdöste, hogy menj már innen, nem nézheted ahogy játszunk. Itthon meg is mutatta apukájával, hogy hogyan lökdöste el onnan a lány.

Tudom nem olyan nagy dolgok ezek, de azért engem zavar ha ez tényleg így van. Hiszek a lányomnak de kíváncsi lennék azért, hogy nem értett-e félre valamit vagy tényleg így történtek-e a dolgok. Kérdeztem azt mondta, hogy felnőtt nem látta ezt, hogy lökdöste a lány.

Mit tennétek? Hagynátok a dolgot, tekitve hogy úgyis év vége van, és annyira vészes dolog nem történt? Vagy beszéljek a lány szüleivel vagy óvónővel hátha mégis tud valamit erről? (Bár pont sose látnak semmit.)


2023. jún. 13. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Hagynám, ha jövőre komolyan dolog lenne, akkor szólnék az óvónőnek.
2023. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Én be mennék és meg lökdösném én is őket (bár tényleg forró fejű vagyok pláne ha a gyerekemről van szó a férjem úgy se hagyná 😌😃), viccet félre téve ő azt tanácsolná, hogy meg kell védenie magát ami talán egy jó ötlet. Ha elküldik, jogy nem nézheti a játékot, azt kell mondania, hogy nem is akarja és elmenni. Akkor hamar rá unnak, h látják, hogy nincs hatása a gonoszsaguknak. Sajnos mindennemű közbelépés hatástalan lenne. Kivéve ha komoly bántalmazás történik, arról mindenkinek tudnia kell.
2023. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen mondtam a lányomnak, hogy inkább kerülje el amennyire lehet ezt a lányt és máshol játszon mint ő, de komolyan hihetetlen hogy 4-5 éves gyerekek már ilyen gonoszak a másikkal. Nagyon elszomorított ez a dolog. Vigyázni akarok a gyerekemre, nem akarom hogy bántsák és kicsit úgy érzem, hogy nem tudom megvédeni.
2023. jún. 13. 23:23
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Pontozzatok le , de velem is volt ilyen, amikor senki sem látta, belemartam a kisfiú karjába és megmondtam neki ha mégegyszer hozzáér a fiamhoz akkor elkapom. Soha többet nem történt ilyen.
2023. jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem is megfordult a fejemben, hogy valahogy a lánnyal kellene beszélni, hogy jobb ha befejezi mielőtt baj lesz.
2023. jún. 13. 23:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egész ovis időszak alatt folyamatosan lökdösték egymást. Szokj hozzá az ovisok ilyenek. Nyilván ha ennél komolyabb dolog történik akkor beszélnék az ovonovel.
2023. jún. 14. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Az aztán az érett felnőtt hozzáállás. Bántalmazni egy kicsi gyereket. Gratulálok.

A gyerekek ilyenek. Igen gonoszak is tudnak lenni. Ti soha nem jártatok még gyerekek között hogy ez ennyire meglep? Ez egy semmiség. Ha esetleg sérüléssel megy haza amit egy másik gyerek szándékosan okozott neki az már komoly. De arra se a gyerek bántalmazása a megoldás. Lehet ezt hozza otthonról. Azon aztán sokat segít ha még vadidegen emberem is neki esnek. Súlyosabb esetben is az óvónővel kell beszélni (akkor is ha nem látta hogy figyeljen jobban arra a gyerekre) vagy esetleg szülővel.

2023. jún. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Hát menjen onnan. Egy kis lökdösésen nem kéne így felháborodni. Érezz együtt a gyerekeddel, de ez nem az a szint, ahol felnőttnek be kéne avatkoznia.
2023. jún. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy gondolom, aki ilyenen kiakad ne adja közösségbe a gyereket, ha lelökik a csúszdák, majd megvered a szülőt?!

A közösség ezzel jár. A legjobban nevelt, legtöbb figyelmet kapó gyerekből is kibújik néha a kisördög,és rosszalkodik.

2023. jún. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Óvónőként írom, hogy sajnos ezek mindennapi események az óvodában, akármennyire is próbáljuk kivédeni, minden gyereket nem lehet minden pillanatban szemmel tartani, pláne az udvaron. Nálunk olyankor közel 170 gyerek van kint, legjobb esetben 12 óvónővel, de általában kevesebbel.

Mindenképp az óvónővel beszélj, ne a szülőkkel és pláne ne a gyerekkel. Az óvónő tud velük erről beszélni csoport szinten és ha ő szükségesnek ítéli beszél úgyis a szülőkkel. Lelkileg viszont neked kell ezt helyretenni magadban és megérteni, anyaként akármennyire is fájó, hogy nem védheted meg mindentől a gyereked, mert vele tolsz ki. Meg kell tanulnia ezeket a helyzeteket magának kezelnie, mert ha mindent helyette oldasz meg, nagyon nehéz élete lesz.

Anyaként átérzem abszolút a helyzeted, de neked is kell erődödnöd. A lányoknak mindenképp adj tanácsokat, de semmiképp ne azt, hogy agresszíóval válaszoljon, mert akkor ezt reakciót szokja meg. Szóljon az óvónőnek, kerülje el...

2023. jún. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!