Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinálnátok, ha ilyen...

Mit csinálnátok, ha ilyen helyzetbe kerülnétek? Óvodai beíratás.

Figyelt kérdés

Be vagyok parázva.Már egyszer kiírtam ezt a kérdést,de nem kaptam megnyugtató választ.

2015 februárban lesz 3 éves a fiam.2014 szeptemberre be akartam íratni a bölcsődébe,de a munkahelyem nem írt papírt,hogy abban az időpontban visszavárnak,ezért el se mentem beíratni,mert e nélkül a papír nélkül nem veszik föl.Most voltam az óvodai beíratáson és közölték,hogy december 31-ig be kéne tölteni a 3. életévét és ne is adjam be a papírt,mert úgyse vehetik föl.Januárban keressem föl őket és ha szerencsém van akkor fölveszik.

Ami a kérdésem:Hogyan oldjátok/am meg a gyermek elhelyezést nyáron?Februárban 3 éves lesz.Visszakerülök munkahelyi állományba.Letöltöm a felhalmozott szabikat kb 70nap-május közepe(azt hiszem így jön ki,de nem igazán tudom).Onnantól el kell kezdenem aktívan dolgozni.



2014. ápr. 23. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te rontottad el, mert felveszik a gyereket a bölcsődébe ha van hely, ugyanis 3 hónap a türelmi idő, amíg munkáltatói igazolást kell bemutatnod. Ha semmi más nincs, akkor beadod családi napközibe, de onnan akkor már csak ovira vedd ki. Így viszont akkor a fizetésed javát oda fogod költeni.
2014. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért nem adott a munkahelyem szándéknyilatkozatot,mert azt mondták,hogy csak tavasztól mehetek vissza.Ha most nyáron,vagy ősszel lenne 3 éves akkor kénytelenek lennének visszavenni,de így megvárják a februárt.
2014. ápr. 23. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Én beírattam, mert a jelentkezés feltétele nem a szándéknyilatkozat, vagy a munkáltatói igazolás. Azt csak konkértan a bölcsi kezdéshez kell. Ha nem venne vissza a munkáltató, akkor egész egyszerűne lemondom a beiratkozást.
2014. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez történt volna.Telefonon érdeklődtem és a bölcsibe járás feltétele a szándéknyilatkozat.Fölvenni föl vették volna,de szeptemberben nem tudtam volna pótolni a papírt.A másik meg az,hogy mondták a bölcsiben úgyis csak februárig maradhat,mert 3 éves korától óvodába kell járnia.Nem maradhat a bölcsödében ,csak ha már tavaly is oda járt volna.
2014. ápr. 23. 22:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Óvodába is felvehetik 2,5 évestől, ha van hely. Hülyeség ez a dec.31-es határidő.

Olvasd ki a köznevelési törvényt.

2014. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosi kerületben, vagy ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.
2014. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kulcsszó itt a felveheti.A polgármesteri hivatalban is megmondták,hogy 2014-ben még nem kötelesek fölvenni.2015-ben pedig ha agusztus 31-ig betölti a 3. életévét,akkor lesz kötelező fölvenni,de nem évközben.Elég nagy a túljelentkezés ebbe az óvodába.Nem veszik föl pl.azokat a gyerekeket,ahol van kistesó.
2014. ápr. 23. 22:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonlóan jártam én is, a gyereknek szeptember 15.én kezdődött az állami ovija, ahová felvették, én meg júli 11.-től el kellet , hogy kezdjek dolgozni egy új munkahelyen...se nagymamik, se semmi, férjem 10 órában nyomja, szombaton is... nyeltem egyet és két hónapra beraktam fizetős magán oviba(külföldön élek, de a rendzser ugyanaz, Kelet-Eu ország)a fizum felét kifizettem két hónapig... vagy felvettek volna mást helyettem.(új munkahely, a gyes után nem vettek vissza a régi melómba, pedig követség volt,mondván megszünt maga az állás,de jobbat találtam és nem akartam veszni hagyni...)Kitartás, és menni kell, siránkozni néha... felvenni a plépofát :)
2014. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!