Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehet kiszámolni az...

Hogyan lehet kiszámolni az egy főre jutó havi jövedelmet, hogy az oviba ne kelljen fizetnünk az étkeztetést? A bevételt kell elosztani 2 fele (anya+apa) vagy 3 fele (anya apa és gyerek)

Figyelt kérdés

Bocsi biztos van akinek egyértelmű.

Tehát nekem nem egyértelmű, mert a gyerek az nem felnőtt és akkor hány fele kell osztani, hogy kijöjjön az 1 főre eső jövedelem?


• És milyen bevételt kell számolni?

Ami a munkaszerződésben van, vagy ami a bérpappíron?


• Es ha csak most kezdtem el dolgozni, még nincs bérpappírom, akkor hogy kell számolni?


Köszi előre annak aki segít!


Normális válaszokat kérek



2023. jún. 16. 06:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

🤦

Nem felnőtt félre eső, hanem 1 főre eső.

Ha nincs "bérpapírod", szerződésed akkor is van.

Egyébként tényleges jövedelem.

2023. jún. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani. Összeadot azokat az összegeket amiket ténylegesen kézhez (bankszámlára) kaptok és elosztod annyival ahányan vagytok a családban függetlenül attól, hogy gyerek vagy felnőtt, helen esetben hárommal.
2023. jún. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden bele kell számolni. A bért is és a gyerek/gyerekek után járó juttatásokat is ( csp, gyes stb.). Az így kapott összeget elosztod annyi felé ahányan vagytok.
2023. jún. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól gondolom, bérpapír alatt a nettódat értheted, szerződés alatt meg a bruttódat.

A nettót, amit majd a számládra (avagy a bérpapírodra) kapsz, meg a párod nettóját meg a CSP-t add össze, és oszd el hárommal, mert a gyerek is főnek számít itt. :)

2023. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Most mit kell bunkózni a kérdezővel? Tudtommal nem csak magyartanárok meg bérszámfejtők írhatnak ide... -_-
2023. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden átutalt összeget, ami a számlára megy elosztasz annyival amennyien vagytok.

Pl nálunk keresetem 430e nettó, 12e családi pótlék, férjem fizetése 520e nettó. 962e összesen, osztva hárommal... 320 ezer az egy főre jutónk

2023. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3 ha vki más szót használ azon nem kell egyből GÚNYT ŰZNI de beszélhetek ha nevelve nem voltál.


A csúfolódok megcsúfoltatnak tehát rád ez a jövő vár. Vetés -aratas es akkor aratsz legjobban amikor a legnagyobb szarban vagy .

2023. jún. 16. 09:00
 8/17 A kérdező kommentje:
7 nagyon szépen köszönöm, kívánom hogy a jó Isten adjon szerencsét hogy kiálltál mellettem
2023. jún. 16. 09:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden jövedelmet össze kell adni és elosztani annyival, ahány fő él a háztartásban. Ha ez az összeg kevesebb, mint az egy főre jutó, akkor nem kell fizetni az étkezésért, ha több, akkor értelemszerűen igen.
2023. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
Bocsánat hogy ide offolok, de én is érintett vagyok. Mit jelent az hogy "háztartás"? Ha egy telken (egy lakcímen) van két teljesen különálló lakás, külön mérőórákkal is, akkor számolni kell a másik házban élők jövedelmével is?
2023. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!