Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lenne ez esetben e legjobb...

Mi lenne ez esetben e legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy kiscsoportos lányom. Imádja a bogarakat. Itthon döglótt katica gyüjteménye is van. Minden bogár érdekli, szereti őket


Tegnap az oviba mentem érte, vörösre sírt szemekkel várt. Nem mondta el mi a baj. Az ovónő jött oda, hogy jólenne a gyereket megnevelném, mert nem ugy működik, hogy amit a gyerek akar az van, hanem szabályokat kell allitani, fegselmezni, büntetni.

Kérdeztem mi történt?

Semmi....

Otthon mondja a lányom, hogy talalt egy bogarat. Haza szerette volna hozni. De az ovónéni nem engedte, mert hogy a bogaras gyerekek idióták, ő ne legyen buta. Mondta neki a lanyom, hogy de anya megengedi. Erre fogta az óvónéni, kiszedte a bogarat a kezéből sugy, hogy szétfeszítette az ujjait és eldobta a bogarat.


A dadus a szomszedunk, ő is igazolta a törtenetet, hogy így volt.


Mélységesen felháborodtam ezen. Mi az, hogy idióta és bogaras a lányom? Meg hogy szétfeszítik a kezét?


Az önkormányzat az ovi fenntartója. Pontosabban a polgármesternő. Ha oda mennék panaszra, le se tojnák.

Én itt dolgozok a település sulijában. Nem szeretném másik oviba átiratni. De ez így nonsens.


2023. jún. 16. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nagyon gáz. Tuti van valami bogárfóbiája az óvónőnek. De ezt akkor se szabadna.

Nálunk pont az ellenkezője van, arra tanítják a gyerekeket, hogy minden állatot szeressenek, ne bántsák őket.

Én vele beszélnék ma délután, hogy a kislányom imádja őket, és legyen szíves ebbe nem beleszólni.

2023. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És mit szeretnél elérni?


Három és fél éves a lányom: rendszeresen megkérdezem tőlem, mi volt vele aznap, és tudom, hogy sokszor hozzátesz a meséhez.

Az óvónő reakciója így nem ismert, de sajnos előfordul a durvább stílus, amit semmiképp nem elfogadott. Viszont a lányodnak tudnia kell, hogy ha gyűjtöget is bogarakat, egy élő bogarat nem szabad a csoportba bevinni.

Meg úgy alapból el kell neki idővel jutnia oda, hogy a "de otthon engedik" nem játszik, han em otthon van.


Amúgy eddig ugye nem élő bogarakkal tarkította a gyűjteményét?

2023. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is fura ez. Mármint, hogy döglött állat gyűjteményetek van otthon...eléggé beteg dolog. Nyilván az óvónőnek nem így kellett volna lereagálni,de azért ne várd már el,hogy gyűjtögesse meg rakosgassa a döglött állatokat. A gyereknek is meg kell tanulnia,hogy nem otthon van. Bizonyos higiéniai előírásokat biztosan nekik is be kell tartaniuk. Én is elveszem a gyerekemtől a cserebogarat miután megnézte,mert egy állat egyrészt nem játék másrészt ne hurcolásszunk már haza ilyen olyan állatokat,amik nem a házba valóak,ha döglött meg főleg ne.
2023. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Sztem nincs gond a gyűjteménnyel, ha már nem élő bogarakat visz haza. De az oviban élőt akart...

Sztem az óvónőnek nem ez volt a baja amúgy, hanem, hogy a kislány ellenkezett meg az otthonnal példálózott. Meg akarta mutatni, hogy az oviban viszont az van, amit ő mond. Beszélj a lányoddal erről. Oviban nem lehet, majd együtt keresgéltek. Ennyi.

2023. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egy döglött bogárról van szó.

Ha élő bogarat lát, azt vagy megmenti ha az úton van pl, vagy csak megnézi és hagyja. Ezt tanítjuk neki. Az oviba be sem votte volna, mert az udvarról egyből hozzuk haza őket.

En nem látok benne semmi betegeset. Nem a szobájaban gyújti.

Ja es nem túloz, mint írtam, a dadus alátámasztotta.

2023. jún. 16. 14:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne a megoldás? Ha nem akarod, hogy ennek az óvónőnek a csoportjába járjon, válts csoportot vagy óvodát. Mást nem igen tudsz tenni. Vagy elfogadod. Esetleges beszélsz az intézmény vezetővel.
2023. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csoportot nem tudunk váltani.

Vezetővel beszélninsemmit nem ér.

2023. jún. 16. 14:52
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem hagynám hogy így legyen döglött bogár gyűjteménye,akkor már inkább rendesen gyantában lévő bogár kulcstartó stb. Óvónőt meg el kell küldeni melegebb éghajlatra,nem kell finomkodni.
2023. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Itt az ideje, hogy megtanitsd, hogy amit otthon szabad azt az oviban nem. És hallgassin az óvónőre.

Egyébként lehet pszichológushoz se ártana elvinni, nem biztos, hogy jó ha döglött bogarakert van oda és ekkora érzelmi válságot él át ha egyet nem vihet haza.

2023. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy a lányommal minden oké-e. Köszönjük igen. Nincs szüksége semmi vizsgálatra, pszichológusra, semmire...


Egyszerűen szereti gyüjteni őket, ennyi.


Én is gyüjtöttem anno lepkéket. Mégsem vagyok egy debil.


A kérdés arra iranyult, hogy egy ilyen óvónői magatartással mit lehet kezdeni? Hogy leidiótázza a gyereket, meg hogy engem kioktat hogy szaranya vagyok, egy ilyen piti dologért. Illetve hogy erővel szetfeszíti a gyerekem kezét.


De megoldótott a dolog, köszönjük.

Ovit fogunk váltani. Ugyanis a drága óvónő tegnap felpofozott egy másik ovist.

Nem várom meg, hogy a gyerekembe traumát okozzon.


Igaz nekem lesz napi +40km kocsikázás, +1óra utazás, de inkább ez.

2023. jún. 17. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!