Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben mi lenne a legjobb megoldás? A buszsofőr vagy én hibázok?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy ugye busszal közlekedek, és én ahol leszállok rajtam kívűl más nem szokott.Nagyjából egy hónaban egy hetet buszozok. A lényeg az az lenne, hogy közeledek a megállóhoz ahol leszertenék szállni persze megnyomom a leszállás jelzőt, de már jó párszor tovább hajtót a buszsofőr(a megállót természtesen érinteni kell az útvonal alapján= le lehet szállni) ilyenkor meg császkálhatók előre , hogy tegyen már le, mert itt leszeretem volna szállni, ez ugye számára szabálytalan ,mert csak akkor álhat meg ha vészhelyzet van(megállót leszámítva), de így kénytelen egy általában igen forgalmas úton kirakni ami nem igen szerencsés számára, na ennek kikerülésének érdekében úgy szállok fel hogy előre üljek így biztos észre vesz, hogy le akarok szállni itt általában kiszoktak engedni elől is, de már nem egyszer volt az, hogy hátra küldtek hogy ott szálljak holott senki nem is szállt fel illetve le rajtam kívűl így csak késleltete a tovább haladást mire át értem a rendes leszállóhoz, jó értem kivan írva, hogy leszállás a hátsó ajtón és ezt megis értem hogyha nem tudom hány ember száll fel de itt nem ez van, senki nem száll fel egy időpont van, amikor 2-3 felszokott szállni.Szerintem elég bunkó lépés a buszsofőr részéről, hogy ezért váratja a többi utast hogy én hátul leszálljak, de elöl is letudnék. Szerintetek ebben a helyzetben mit kéne csinálnom?Valahogy egyikből se jövök ki jól, de még talán az jobb, amikor elöl leszállók.Ja ritkán van bérletem, szóval tőle veszem a jegyet így mondom is neki a megálló helyét így még emlékezhetne rá, hogy valaki ide vett jegyet és leszeretne szállni.

2018. máj. 22. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

itt Budán is előfordul, hogy nem áll meg a sofőr a jelzés ellenére...ennek több oka van:-fáradt, nem arra figyel, erősen tűz a nap, nem látja a gyengén világító gombot, elfelejtette a sípszót, hogy valaki jelzett, rossz napja van, kilépőfélben van, és únja, válik, és leszar mindent...mert ő is ember..esetleg nagyon kell hugyoznia, sietne..ideges.


én nagyon ritkán szállok le középen(hátul soha) zömmel elöl állok, és ott jelzek..ha teszik a közönségnek, ha nem. A kiírás, hogy hátul szálljunk le, az már nem él régóta..amúgy én is leszarom.

2018. máj. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a szabályokat:

- a leszállási szándékot időben kell jelezni

- leszállási szándék jelzése esetén a sofőr köteles megállni, ha a megálló benne van a menetrendben és nincs leszállási korlátozás

- leszállni alapvetően hátul kell.


Mindezek fényében szerintem az a jó megoldás, ha a sofőr figyelmét felhívod szóban is arra, hogy te a következő megállónál leszallsz. Utána hàtraballagsz és megnyomod a leszállásjelzőt is. Ha pedig így sem all meg, ne maszkalj a buszon, hanem kiabalj előre.

2018. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Kell szólni neki szóban is, de kedves hangnemben lehetőleg. Ja és még azt tudom tanácsolni, hogy máskor tegyél pontot is, mert majdnem kifolyt a szemem, amíg végigolvastam ezt a szöveget.
2018. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!