Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek a pedagóguso...

Mi a véleményetek a pedagógusoknak járó nyári/téli (tavaszi/őszi) szünetről egy bölcsődés/óvodás korú gyermek esetén?

Figyelt kérdés
Anyák, Ti mit gondoltok, valóban szükségük van az ilyen korú gyermekeknek egy-egy hónap szünetre? Ti hogyan oldjátok ezt meg munka mellett?

2023. jún. 17. 18:37
A kérdező szavazást indított:
Kell a szünet a gyermeknek
Szükségtelen a szünet a gyermeknek
60 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekeknek jó a szünet, van idő feldolgozni, pihenni a tanévet, többet és változatosan mozogni. Szülő szempontból viszont szörnyű, mert az évi 28-30 szabadnappal ezt lehetetlen megoldani, nem mindenkinek telik táborra, és nagyon sok családban nincs jelen nagyszülő, aki akár pár órára is besegítene. Nagyobb iskolás gyerek elvan, csendben unatkozik a dolgozó szülők mellett, de ez sem ideális. Az ovisokkal viszont ezt nem lehet fél gőzzel csinálni.
2023. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%

A gyereknek kell a szünet. Mellette minden oviban van ügyelet egész nyáron. Max.bezár néhány hétre, de akkor van kijelölve másik ovi, ahova lehet vinni őket. Tehát nincs olyan, hogy a dolgozó szülő ne tudná megoldani a gyerek felügyeletét.

Iskolában már nehezebb, de nálunk pl.van önkormányzati napközis tábor, ahol csak a kaját kell kifizetni. Nem is rossz, az én gyerekeim is jártak pár évet.

2023. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Leirom az én álláspontom is, és kiváncsian várom az ellenvéleményeket, hogy egy kulturalt vita alakulhasson ki.


Sztem 5-6 éves korig szuksegtelen a szunet a gyermek szempontjabol. Utana viszont valoban szukseges lehet h kipihenjek a feszitett iskolai tanevet.

Indokaim:

1. Egy bolcsis, ovis gyermek életének az alapja a rutin és a napirend, amit többek között az intézet ad meg. Egy hosszu szunet soran ez megborul, pl oly modon h nem alszik a gyermek delben, holott erre szuksege lenne! Vagy tovabb alszik, kesobb fekszik, tobb meset nez, kevesebbet van kint…

2. Ezen kívül rengeteget betegek ebben a korban a gyerekek, nem ritka h egy masszivabb betegség miatt hetekig otthon vannak.

3. A bolcsiben es az oviban alapvetően jatszanak a gyerekek, nem pedig tanulnak, mint az iskolaban. Vannak ugyan szabalyok, de nem olyan feszesek, mint egy iskolaban, h ki kellene pihenni. Rengeteget vannak kint az udvaron is.

4. A szunet akkor lenne valoban hasznos, ha nem csak a pedagogusoknak, hanem minden szulonek jarna annyi szabadnap, h ezt valoban a gyermekevel tudja tolteni, es minosegi idot szakitani ra. Amig ez nincs igy, a szunet alatt egy ilyen koru gyermek semmit nem nyer, csak veszit!

5. Az elozo pontbol adodik, h a szulok lehetetlen helyzetbe kerulnek. Vagy lepasszoljak a nagyinak, akik korukbol fakadoan nem tudnak annyit kint futkosni a gyermekkel, mint amire igenyuk lenne. A masik megoldas, hogy a szulok az osszes letezo szabadnapjukat kiveszik, es jo esetben a nyaralast is erre az idoszakra szervezik. De még igy sincs elég szabadnap. Ha pedig nincs segitseg, egy babysitter elviszi az osszes fizetest.


Tehat osszessegeben a jelenlegi nyari/teli szunet koncepcioval egyaltalan nem tudok egyeterteni egy 6 evnel fiatalabb gyermek eseteben. De nagyon szivesen varom az ellenvelemenyeket h arnyaljam ezt a gondolatot. :)

2023. jún. 17. 19:20
 4/38 Derjaderja ***** válasza:
95%

Szerintem az óvodásnak is fárasztó az egész éves alkalmazkodás és kell a szünet.

Ahogy mi is elfáradunk. Pl az én gyerekeimet 6-kor kell kelteni, miközben az óvisom 7-8ig aludna.

A bölcsis 2 év 2 hónapig itthon volt, az volt a rend, hogy itthon vagyunk.

Hétvégére és összességében is felhalmozódik az anyahiányuk, pedig én egész du velük vagyok, nem házimunkázok már hétközben.


Másrészt nálunk 4 hét az óvi és 5 hét a bölcsi bezárás. Persze egymás után, így 9 hét. Családi segítség nincsen.


Emellett szerencsétlenek megfelelő nyáron. Az óvi egy padlasszoba. Alig van kint is árnyék. A bölcsi jobb helyzetű de hőségriadóban nem viszik ki őket.



Az óvist kiveszem a 9 hétre.


5 hetet tudtunk kivenni (én 4et a párom 2t, de 1 ebből közös). 2 hetet napközis táborba megy, ő extrém szociális amúgy, tavaly is volt már és nagyon szerette, ott van légkondi is.

(Nekünk nincs de nem meleg q ház és kint lehet pancsolni).


2 necces hét van, ahol a párom beosztásán múlik hogy mi lesz. Az egyiket már tudjuk: 2 nap dolgozik, azalatt q lányom barátoknál lesz (saját régi ismerős barátai, anyuka a kolléganőm.) Mi is vállaljuk pl az unokatesót ha tudjuk.


Sajnos a bölcsist nem tudom még másokra bízni, ő így 5 hetet tuti itthon van, a többinél azokon a napokon, amikor az apja nincs beosztva (de pl jövő héten az 3 nap). Még sajnosabb, hogy 2 hétre be kellett így ügyeletes bölcsibe íratni (nem esik egybe teljesen a mi szabink a bölcsi bezárással de még ott is kurtìtunk).


Összességèben én nyári szünet párti vagyok. Később tervezek más anyukàkkal szövetkezni, de amíg a kicsit nem lehet másokra bízni, addig nincs értelme.

2023. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Derjaderja ***** válasza:
91%
Megfelelő = megfőnek
2023. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
75%

"ha nem csak a pedagogusoknak, hanem minden szulonek jarna annyi szabadnap"


Kapaszkodj meg: a pedagógusnak is annyi szabadnapja van, mint bárki másnak. Ráadásul még csak nem is maga dönti el, mikor megy szabadságra.

Ha például arra vetemedne, hogy nyaral, azt a sokat irigyelt fizetéséből főszezonban kell megoldania.

2023. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
25%
6-os, ugye ezt te sem gondolod komolyan?
2023. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%

A bölcsődében 2 hét, az oviban 4 hét nyári szünet volt. Ezen kívül volt néhány munkanap Karácsony környékén, őszi, téli nem volt. Ennyi kell a gyereknek is és meg is tudtuk oldani szabadsággal.

Na, a sulis szünetek azok már megoldhatatlanok. Bőven elég lenne nyáron 4, esetleg 6 hét.

2023. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem tiszta a kérdésben,hogy most a pedagógusok hogy szabadságon lesznek az a baj vagy hogy a gyerekek.:D Egyébként nagyon egyszerű a kérdés,ha az első a probléma,el lehet menni pedagógusnak szánalmas fizetésért és akkor neked is jár az egész nyár. Ha a második akkor még egyetértek Derjaderjaval,kell a napirend persze,de sok helyen nagyon korán kelnek alapjáraton, hogy beérjenek az óvodába, egész nyáron legyenek bent és ne pihenjenek? Akkor mikor lenne a szülőkkel,mikor lenne nyaralás?Mi van azokkal a gyerekekkel akik inkább otthon szeretnek lenni és utálják az óvodát,vagy Gizike menne egész nyáron télen tavasszal mert ő szereti úgy is,a másik nem?Meg van ügyeletes hely is, tehát mehet végül is,nem?

Nálunk vagyok abban a szerencsés helyzetben,hogy ezen nem kell aggódni, mivel a férjem pedagógus(mellékállása is van,de az rugalmas). Cserébe évközbe,ha bármit kellene intézni, bármi nem tud kivenni szabit. Sokszor jól jött volna. Nálunk van a családban egyébként tanár pl. és a gyerekei konkrétan imádták a nyarakat, egész nyáron kirándultak,lazultak mindig anyával.

2023. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
90%

"Egy bolcsis, ovis gyermek életének az alapja a rutin és a napirend, amit többek között az intézet ad meg."


Amíg nem voltak intézményben a gyerekeim, addig is volt napirendjük. Régen rossz, ha intézményesítés nélkül egy szülő nem tud alapvető dolgokat megadni egy ovis, kisiskolás gyereknek.


"Ezen kívül rengeteget betegek ebben a korban a gyerekek"


Ez miért is ok a szünet hiányára? Pont az a jó, hogy ilyenkor nem kapnak el minden vackot.

7 évesem anno hónapokig otthon volt a covid bezárás miatt. Egyetlen előnye volt, hogy addig se volt beteg.


"A bolcsiben es az oviban alapvetően jatszanak a gyerekek, nem pedig tanulnak, mint az iskolaban."


Ez nem jelenti, hogy nem fáradnak el. Egész nap "viselkednek", jellemzően nagyon jól esik egy szimpla nap után is leengedni. Túl sok gyerek, túl sok inger, fel kell dolgozni valamikor.

Egyébként ezerszer többet vagyunk kint, mint bármikor az óvodában, iskolában.


"A szunet akkor lenne valoban hasznos, ha nem csak a pedagogusoknak, hanem minden szulonek jarna annyi szabadnap"


Abban az egyben egyetértek, hogy szabadságból sose elég.


"Vagy lepasszoljak a nagyinak"

Már ha van nagyi.

De ahol van ott általában ahogy látom elég jól helytállnak. Futni én se futok a gyerekkel. Egy ovis gyereket már elég futni hagyni, nem kell futni utána. Főleg ahogy nő.


"A masik megoldas, hogy a szulok az osszes letezo szabadnapjukat kiveszik, es jo esetben a nyaralast is erre az idoszakra szervezik."

Leginkább az egyedülállóknak szopacs.

Azért két min. 30-as szülőnek együtt akad annyi szabadsága. Nekünk pl: együtt 59.

7 és 4 évesek. Nem mennek idegen ügyeletbe, csak addig járnak míg a saját oviban, suliban van felügyelet. Így a nagynál 8 hét a szünet, kicsinél 6. Nagynak 2 hét napközis tábor. 30 nap szünetet kell megoldani.

2023. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!