Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kedves Szülők Óvodás Gyermekke...

Kedves Szülők Óvodás Gyermekkel! Ti vinnétek nyáron óvodába a gyermeketeket ezek után, vihetem egyáltalán?

Figyelt kérdés

Pest közeli kisváros lakói vagyunk. 4 éves gyermekünk a helyi óvodába jár.

Ma reggel azzal vártak minket az oviban, hogy ideje leadni a nyári óvodai igényeket.

Szerintem túl korán van, simán várhattak volna ezzel akár egy egész hónapot is még, de ez csak az én véleményem.

Egy hónapos lesz a picim, így automatikusnak vették, hogy június közepétől, vagyis a nevelési év végétől nem viszem a nagyot.

Ám itt közbeszóltam, hogy igenis kérem beírni nyárra, kivéve persze a kötelező, kéthetes bezárásra nem. Ettől függetlenül kivenném akár egy egész hétre is időbeosztásomtól függően, de itthonról dolgozom, és megbízásokat kapok, vagyis néhány nappal-héttel előtte tudom meg, hogy épp mennyi munkám lesz, nehéz így tervezni.

Még egyszer írom, az egész nyárra vonatkozó óvodai igény változni fog, hiszen lesznek programok, ám azok a munkám függvényei, ezért a biztonság kedvéért minden hétre beírtam, hogy számoljanak munkám kiszámíthatatlanságával.

Mindezt ott is elmondtam, de kötik az ebet a karóhoz, és unos-untalan azt kapom, hogy mivel párhetes kisbabám van, így ne vigyem a nagyot.

Ti mit gondoltok?



2023. máj. 8. 18:49
1 2 3 4 5 6
 1/55 babyboom567 ***** válasza:
86%
Vigyed,nem szólhatnak bele
2023. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkit minden oviban agitálnak ilyenkor, hisz az óvónéniknek is van családja, szóval ez is érthető. De viheted nyugodtan, nem tilthatják meg.
2023. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
91%
Ha dolgozol igen. Ha csak kistesóval lennék otthon, eszembe se jutna vinni, jár a gyereknek is a pihenés.
2023. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk már egy hónapja le kellett adni hogy megy a gyerek nyáron. Jövő hónapban már ügyelet van.

Hiába vagy otthon a kicsivel, nem várhatják el hogy ne vidd a nagyot. Csak hát ugye aki így van az nem szokott ügyeletet kérni. Ha nem dolgoznál jogos is lenne az igényük, de így nem

2023. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
41%
Engem ha nem az éhhalál fenyegetne a munkát hagynám egyelőre, maradnék CSED-en és nem vinném óvodába a nyárra,hanem ha már így is otthon vagyok a kistesóval,akkor velük tölteném ezt az időszakot,de ez én vagyok. Nem ismerheted a hátteret. Egyébként nem tilos vinni, beírhatod.
2023. máj. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerhetem,csak elírtam.
2023. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
77%
Szokj hozzá. Az iskolában 2 és fél hónapot kell előre leadni, hogy melyik napokra kérsz ügyeletet. Mondjuk én beírom az összesre amit nem tudok aztán lemondom később. Eleinte én is felhúztam magam azon, hogy minden egyes intézményben ahova járt a gyerek húzták a szájukat hogy el kell végezniük azt, amiért fizetik őket. Már nem hat meg a dolog.
2023. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
90%

Mondd meg, hogy dolgozol, és igen, a párhetes kisbaba mellett, mert vállalkozol.


Egyébként nálunk is egy hónapja le kellett adni. Azért kell most leadni, mert most beszélik meg a szabadságolásokat, nekik is tudniuk kell, hogy mikor ki mehet el. Ügyeletben lesz nálunk is, Augusztusban jeleztük, hogy 3 hétig nem megy. Lesz még egy hét júliusban, de az változhat, így azt majd csak előtte 2 héttel fogom leadni.

2023. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk már 1 hónapja le kellett adni. Mindenhol nyomják, hogy ne vidd nyáron. Nálunk 1 hónapot van zárva az ovi, de úgy tűnik az nem elegendő idő, hogy kipihenjék magukat, kell ezen kívül plusz 2 hónap. Szerintem senki más ember nincs akinek 3 hónap szabadsága lenne nyáron. De attól még, hogy ők azt szeretnék, hogy ne vidd, viheted. Csak ha új gyerek születik akkor egyértelmű, hogy otthon leszel vele. Én tavaly úgy csináltam, hogy beírtam egész nyárra, de megígértem, hogy csak heti 2-3 napot lesz bent, home office dolgozom. Mindig le kellett mondanom előre a napokat, amikor nem ment. Nehezen mentek bele, de végülis sikerült.
2023. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
42%

"Ha csak kistesóval lennék otthon, eszembe se jutna vinni, jár a gyereknek is a pihenés."


A gyereknek az óvoda nem munka, hanem részben pihenés, szóvakozás.

Nálunk a nagyobbiknak borzasztó nagy a mozgásigénye, ezt otthon nap közben a pici mellett nem lehet megoldani, a lakásban meg csak nyügös, rosszalkodik, nem találja a helyét. Az oviban ki tudja magát kellöen tombolni, délutánra lenyugszik, és az otthoni programok normálisan mennek.

(Nap közben a pici mellett nem megoldható 3-4 óra játszóterezés úgy, hogy egyedül vagyok a két gyerekre, a nagyobbikra még oda kell figyelni, hogy ne legyen baleset, a picit meg nem hagyhatom magára, amíg a nagy után szaladgálok.)


A kérdésre: nyugodtan add be az egész nyárra az igényedet, kötelesek figyelembe venni és minden jogod megvan rá.

2023. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!