Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoportban, hogy...

Vegyes csoportban, hogy történik az ebédelés?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok vegyes csoportban. Sajnos aki eddig a csoportban dolgozott állandó délelőttösként elmegy, helyette egy nyugdíjas került mellé társként aki még soha nem dolgozott vegyes csoportban, és kb 10 éves nem is dolgozott óvonőként. Vannak nézet eltéréseink ezért lennék kíváncsi néhány doligra. Elsősorban ha van akkor pedagógusok tapasztalatára vagyok kíváncsi. Mik a naposi feladatok? És hogy a gyerekek hogyan ülnek az asztaloknál? Fix helyük van? Egy-egy asztalnál nem csak az azonos életkorú gyerekekülne( nekem ez lenne a természetes)

2023. aug. 15. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen ülnek, pont a naposság miatt, így minden asztalnál van nagycsoportos és/vagy középsős, aki tud teríteni. 😊


A napos ebéd előtt 5-10 perccel korábban megy be az udvarról a dadussal, a saját asztalát megteríti, esetleg innivalót önt, más dolga nincs. Reggelihez mindenki magának terít, uzsihoz szintén.

Fix hely van, kell is, hogy ne legyen feszkó belőle.

2023. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fix helyen ülnek (így nincs vita, gyorsan mindenki eltudja foglalni a helyét)

Vegyesen ültetik őket, így a nagyok segítenek a kicsiknek.

24fős csopink van. 2 gyerkőc a napos (még minden nap más)

Ők terítenek a dadussal, és a zsúrkocsira is ők szedik le a tányérokat vele. Ők mennek ki vízért ha még kell, vagy a konyhára kenyérért ha elfogyna.

2023. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyesen ülnek, a középsős és nagycsoportos lehet napos. Mindenkinek fix helye van, megy sorban a naposság. Napos terít és szedi le az asztalt.
2023. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
8 csoportos oviban dolgoztam, sehol nem volt fix hely. Asztalonként volt napos bármelyik korosztályból, téríteni a kicsik is tudtak, vizet tölteni nekik segítettünk. Szedni mindenki magának szedett, a koszos tányérokat a naposok vitték a kocsira (itt is segítettünk a kicsiknek, ha kellett). Poharát, szalvétáját mindenki magának intézte.
2023. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fix helyen ülnek, lehetőleg korcsoport szerint. Nálunk a konyha a csoportszoba mellett van (más faluból hozzák az ebédet) és az ablakon adják be. Terítést nagycsoportosoknak szoktuk megengedni, mindenkinek visznek tányért,evőeszközt, szalvétát, poharat. Az ételért mindenki maga megy az ablakhoz. Nyugdíjas dolgozót hiába próbálsz meggyőzni, ha benne más rögzült.
2023. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!