Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha az ovoda pedagogiai szakszo...

Ha az ovoda pedagogiai szakszolgalathoz küldi a gyereket lehet-e nekik mutatni videokat,hogy jatszik a gyerek otthon ,miket mond illetve elfogadnak-e külsös szakember vèlemènyèt(gyògypedagogus,neurologus)?

Figyelt kérdés
2023. aug. 17. 02:47
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Igen. Legyél határozott.

Vidd magaddal a felvételeket, ezzel a szakszolgálatnak is segítesz a megoldásban.


Mondd el, hogy te folyamatosan fejleszted a gyerekedet, szakemberek diagnosztizálják, véleményezik.


Ha otthon rendben játszik, de a közösségben problémás, nem kötik le az ottani feladatok, fontos a végére járni.


Nem ugyanaz a szituáció otthon, mint az ovis közösségben.

2023. aug. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Meg lehet mutatni, de konkrétan minek? Az óvoda azért küldi a gyereket, mert az oviban probléma van vele, így tökmindegy, hogy otthon játszik e. Az adott helyzet a probléma, azt kell megoldani.

Külsős véleményt megnezik, de nekik a saját szakembereik velem3enye és diagnózisa számít

2023. aug. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi. Egyetértek. Nem ok nélkül szoktak küldeni egy gyereket. És teljesen jó, ha iskolakezdés előtt kiderül esetleg, ha gond van és egyéb ellátására lesz jogosult. Minél előbb kezelik a problémát, annál jobb.
2023. aug. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajàt szakemberekre bizzuk a kicsi fejlesztèsèt , egyetèrtek mâr dolgozunk is a problèmàn ovi elött.
2023. aug. 17. 07:32
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Én nem vittem soha semmit a szakszolgálathoz. Fel lehet lebbezni ha nem tetszik a vélemény. Mi fellebbeztünk egy másik szakvéleményre alapozva és a javunkra döntöttek.
2023. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Igen, egyébként én is írtam egy kérvényt vagy nyilatkozatot az intézményvezetőnek, hogy magán úton szeretnénk megoldani. Ennyi elég volt. Nem kötelesek biztosítani és neked sem kötelező elfogadni.


3as voltam.

2023. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem fogják elfogadni, ha olyanok, teljesen a véletlenen múlik, milyet kaptok.


Az én gyerekem tök problémamentes volt más közegben, játszóházban, otthon, játszón, de oviban gond volt vele, pedig különórán sem volt gondja(bár az küzdősport). Kihozták, hogy autizmus, mert biztos a nagy létszámban más a gyerek. Hiába mondtam, hogy a játszóház szombaton zsúfolva van és a gyerek imádja, az nem számított. Az se, hogy most voltunk belfeszten, lépni alig lehetett, meg karácsonyi vásáron, azt is bírta. Nem számított. Nem találtak más magyarázatot mitől zakkan meg oviban, így ez lett.


Mikor másnál voltunk akkor érdekes módon találtak más magyarázatot, és mást lett:D


Nyugodtan vigyél be mindenfélét, próbáld terelni a neked szimpatikus kimenetel felé ártatlanul a beszélgetést és jelezd, hogy magánban megfelelő segítséget kap.

2023. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, a nevtanos nő nem látott autizmust, de kértük, hogy nézzék meg megyeiben is(kellett a papír iskolaelőkészítőhöz), na ott nem tudták eldönteni, elküldtek a vadaskertbe, ahol már 3x korábban nem láttak autizmust) 4. alkalommal már láttak(minden alkalommal más vizsgálta a gyereket).


Néha, szerintem egyébként stressznél hülyén viselkedik a gyerekem, és minél szélsőségesebb hatás éri, annál inkább, de átlagos hatásokat már tud kezelni. Most veszik majd le, mert már nincs semmi baja suliban a viselkedésével(osztályváltás egyből megoldotta), 10-12 éves kor körül szokták azt mondták amúgy is felülvizsgálni, de nekünk a pszichiáter ígérte be, akkor meg muszáj a szakszolinak is levenni.


Drukkolok, hogy jófej emberkét fogjatok ki, csak pár selejtes hiszi, hogy a gyerek érdeke az sni, akkor szokták nyomni, ha hátrányos helyzetűnek látnak, vagy az óvónőnek/tanárnak komoly gondja van a gyerekkel, vagy a szülő pattog. Ha tanulásos gondja is van, akkor ha már ott vagytok mindenképp kód lesz belőle.. Tök hülyeség amúgy, mert az enyhe ért. fogy. lány 4ig sima suliban snivel jobban teljesít pár sima btmnes gyereknél.


Szóval én hamarabb váltanék ovit mostani fejjel, minthogy belemenjünk a szakszolgálatosdiba magatartásproblémával. Ha beszéd, számolásos, mozgásos, vagy komolyabb rajzolásos gond lenne, akkor is ugyanannyit ér az ő fejlesztésük, mint a tied otthon, de akkor még nem vészes.


Próbálj kedves lenni és utalj rá direktben mit szeretnél és legyél nagyon együttműködő, csak egy esélyt kérj, hogy később kerülhessen rá valamilyen kód vagy besorolás, iskolakezdés után, ha akkor is problémát látnak, ti nem szeretnétek eltűnni, kap fejlesztést stb.. Nekem nem volt ennyi türelmem az egyik nőnél, egy xanax segített volna, tök felháborító volt.

2023. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen utolso,örömmel lemondok a sulyado kedvezmènyröl meg az ingyenes fejlesztèsekröl de a kod se kell addig amig a gyerekkel csak kisebb gondok vannak a fejlesztest meg megoldjuk mi.

Ha nagyobb gondok merülnek fel az màr màs

2023. aug. 17. 16:09
 10/10 A kérdező kommentje:

Na holnap indul ovi kiscsoport,be vagyok tojva mit alkot....

Ismerkedő nap pénteken volt....

2023. szept. 3. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!